dr n. med. Andrzej Dymekdr n. med. Andrzej Dymek - zdjęcie profilowe

Laryngolog, Alergolog, Otolaryngolog

3,7
3,5
2,8

Jeśli mogę Komuś doradzić to napiszę szczerze! 4 lata byłam leczona na " astmę kaszlową" byłam faszerowana antybiotykami na potęgę i sterydami ponieważ najmniejszy katarek powodował to, że kaszel uruchamiał się na długie tygodnie, miałam naderwane mięśnie a o jedzeniu było ciężko nawet pomyśleć, antybiotyki sterydy plus leki wziewne inhalacje lekami nic nie pomagało i tak przez 4 lata, dwa pobyty w szpitalu i wszelaka diagnostyka, aż trafiłam do Pana Dr Andrzeja i już podczas jednej wizyty miałam wykonane badania pełną fachową diagnostykę fakt faktem wiadomo prywatnie ale zdrowie jest bezcenne i dowiedziałam się, że nie mam astmy ! Dostałam całkiem nowe leki odstawiłam natychmiast leki na astmę i w ciągu kilku dni moje zdrowie powróciło do normy, aż popłakałam się ze szczęścia doceniam każdy dzień bez duszności, kaszlu każdy oddech jest dla mnie cenny!!!! Mogę góry przenosić z radości, mogę iść na zakupy nie słuchając zbędnych komentarzy pod moim adresem... to było nie do wytrzymania. Dlatego jeśli mogę chociaż tu doradzić i być może tym samym Komuś pomóc co jest źle zdiagnozowany bo lekarze niekiedy z bezradności bo nie wiedzą jaka przyczyna prowadzą pacjenta po omacku zamiast doradzić inną diagnostykę innego lekarza potrafią tylko sugerować dodatkowo że to na tle psychogennym bo i takie sugestie słyszałam dlatego warto jeszcze raz powtarzam warto iść do Dr Andrzeja !!!!! Cudowny człowiek najpierw bardzo dokładny wywiad potem diagnostyka !!! skupia się na chorobie pacjenta i jak mu pomóc a nie na ocenie pacjenta!!!!!

witam,tylko w jednym aspekcie oceniłem doktora najwyżej,nie wiem czy to jest akurat trafne określenie,biznesmenem też bym go nie nazwał.Sam jestem handlowcem i czasami jak coś sprzedam po wyższej cenie to się zastanawiam nad tym.Ale bycie lekarzem zobowiązuje,z tego co wiem,na pierwszym miejscu jest przysięga.Przede wszystkim nie szkodzić.Tak pan Dymek wzbudza zaufanie i tu kończą się wysokie noty.Od bardzo młodego wieku się u niego leczyłem, a to alergia a to problemy ze skórą i drogami oddechowymi.Mimo ,że nie jest specjalistą z każdej dziedziny medycyny tak się właśnie zachowuje.Bardzo drogie leki na alergie,testy skórne i pokarmowe, wszystko już przerabiałem.Ostatni raz byłem u niego 8 lat temu, z pieniędzmi w zębach i diagnozą w ręku.Podejrzewałem, że powodem moich dolegliwości,wydolnościowych,wytrzymałościowych,skórnych i oddechowych są przerośnięte migdałki podniebienne i chciałbym je usunąć.Po czym skutecznie mnie od tego odwiódł i przekonał, że to nie to.Mieszkałem potem w innym mieście, i przy okazji wizyt u różnych lekarzy,na pytanie o moje wielkie migdałki,powtarzałem jak mantrę słowa lekarza,że migdałki nie są niczemu winne. Aż sam zacząłem czytać fora i znalazłem osoby z podobnymi przypadłościami.Dziś jestem po zabiegu usunięcia migdałków,dolegliwości zniknęły jak ręką odjął.Laryngolog w Opolu nie mógł uwierzyć,że doktor Dymek tego nie widział.A chodziłem do niego od 12 roku życia jak jeszcze przyjmował w mieszkaniu 3 pokojowym w rynku.Mam ogromny żal do tego człowieka i nawet sobie nie wyobraża ile zaoszczędził by mi lat męczenia się z tymi dolegliwościami.Nie chodzi mi już o pieniądze ale człowieku jak czytasz te komentarze to się zastanów co ty za diagnozy stawiasz bo tu chodzi o nasze zdrowie.ABSOLUTNIE NIE POLECAM TEGO LEKARZA!!!
Wyłudził ode mnie tylko pieniądze i trzymał w błędnej wiedzy.

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Skierowano mnie do kliniki pana doktora po raz drugi na "prowokację donosową". Już za pierwszym razem czułam, że to ściema ale pomyślałam, że skoro alergolog każe no to chyba wie lepiej. No nic, trzeba było zaufać intuicji. Od siedmiu lat odczulam się na trawy, zboża i bylicę i akurat w maju mój alergolog stwierdził, że można odstawić szczepionkę i zobaczymy jak organizm zareaguje. Zareagował strasznie (dwie tabletki Zyrtecu to było mało. Więc wychodzi że wciąż jestem uczulona. Ale pani doktor stwierdziła, że dla pewności trzeba zrobić prowokację (pewnie dostaje jakiś procent od skierowanych do kliniki frajerów). No wiec dzwonię. Badanie + konsultacja 120. OK. Drożej niż ostatnio o dwie dychy, ale spoko, można przeżyć. Na miejscu jednak okazuje się, że sama prowokacja to koszt 120 a za konsultację trzeba zapłacić jeszcze 60, gdyż pani od wykonywania badania "nie jest od interpretacji wyników"! Hmm... Gdyby nie fakt, że zaiwaniałam na to badanie 120 kilometrów to pewnie trzasnęłabym drzwiami no ale dobra. Manipulacja podziałała. No wiec idę na badanie, mówię pani co myślę, ona mi rzuca powyższy cytat i "bada". A na konsultacji u pana doktora dowiaduję się, że jestem zupełnie zdrowa. Zero objawów. Reaguje na alergen jak zupełnie zdrowa osoba! Cud! Widocznie latem miałam urojenia. No wiec przeczekuję wybuch euforii pana doktora i pytam. "Jak w takim razie wyjaśni pan fakt, że po odstawieniu szczepionki i leków w okresie pylenia umieram"? Tu, chwila grozy. Pan doktor zawiesił się jak Windows Vista, strzelił karpia i stwierdził, że widocznie jestem uczulona na pleśń Alternaria. Biedny nie pamiętał tylko że prowokację na ten alergen robiłam w jego klinice rok wcześniej. Gdy mu to przypomniałam, po chwili głebokiej zadumy stwierdził, że widocznie to jeszcze jakiś inny rodzaj pleśni musi być i że przydałyby się kolejne badania. No śmiech na sali dosłownie. Nie polecam ani doktora, ani kliniki, ani badania!

Pan doktor to mistrz świata w wysysaniu pieniędzy. Cena wizyty 60 zł – nie tak źle. Podczas badania pan doktor przeprowadził procedurę medyczną, która jak się później okazało kosztowała 20 zł (pan doktor "zapomniał" poinformować o tym, że procedura ta jest płatna). Później podejrzenie uczulenia na podstawie informacji o częstym kaszlu powtarzającym się od 2 miesięcy i mimo uprzedzenia, że w tym czasie byłam kilka razy przeziębiona i całość zakończyła się na antybiotykach (to był pierwotny powód wizyty). Propozycja dwóch badań: wydolność płuc plus pomiar azotu w wydychanym powietrzu całość jakieś 95 zł. Badanie wykazuje podwyższony azot. To oznacza możliwy stan zapalny. Pan doktor proponuje kolejne badanie – alergy screen - krwi. Oczywiście wszystko można wykonać na miejscu. Opłata u pana doktora to 60 + 20 + 85 = 165 zł. Po opuszczeniu gabinetu okazuje się, że alegy screen kosztuje 200 zł. Suma 365 zł. Żeby poznać wyniki trzeba się zgłosić do kontroli za 40 zł. Całość kosztuje ponad 400 zł. Co się okazuje? Że mam łagodną nietolerancje… mleka. Tak jak połowa dorosłej populacji naszej planety (w Polsce 25%).
Co zarzucam panu doktorowi: chciwość. Po pierwsze brak informacji o płatnej procedurze medycznej. Po drugie nie poinformowanie o tym, że badanie za 95 zł będzie musiało być potwierdzone przez kolejne badanie za 200 zł. Z czystej kalkulacji wybrałabym to droższe i zaoszczędziła te 95 na wstępnym. No i pan doktor miał szczęście, że byłam w tych 10 milionach ludzi w Polsce, którzy mają jakąś postać nietolerancji laktozy, bo bez tego byłby to kompletny diagnostyczny blamaż. Nie polecam!

Ja się leczę w Zawadzkiem na kasę chorych - I tak też się okazuje że każdy zdrwoy czy też nie jest uczulony i z czasem i tak wcisną mu odczulanie które trwa latami i trzeba jeżdzić a punkty na NFZ lecą dla przychodzi oczywiście zysk - przy dużej ilości królików doświadczalnych (pacjentów) to są podejrzewam duże pieniądze. A u Pana doktora była moja żona - to było jakiś czas temu i też wymyślał doktor badania drogie z krwi itp. Generalnie to nie lekarz tylko biznesmen. Po prostu facet wygląda jak biznesmen - ubiera się nie jak lekarz tylko jak dyrektor - jak na niego patrze jak łazi po korytarzu to widzę że on tylko myśli o pieniądzach a nie o pacjenie. Poza tym znajomi mi mówili o nim że w tej przychodni każdemu wciskają choroby - zdrowy czy chory - prędzej czy później będzie odczulany. Moze lekarz tak do końca nie jest winny - bo może na przykład podlegać psychologicznej presji pieprzonych złodziejskich firm farmaeutycznych którym zależy żeby leki uzależniały i żeby z tego miały kasę. Ale lekarz ma wybór. Uważam że więcej zarobiłby lecząc uczciwie. Generalnie - omijajcie to miejsce - kilkoro moich znajomych przesniosło się gdzie indziej bo potwierdzają moją teorię spiskową.

NIE POLECAM TEJ PRZYCHODNI LEKARZY-BIZNESMENÓW

Jedyny pozytyw który można przedstawić to kultura pana doktora. Spokojny, miły. I to tyle. Jako lekarz laryngolog- beznadziejny. Pod względem rozpoznania choroby oraz leczenia katastrofa. Typowy lekarz który widzi w pacjencie pieniądze do zarobienia. Przez 2 lata żadnej poprawy, leczył nie na to co powinnien. Proponował jakieś leczenia nie mające nic wspólnego z chorobą i cały czas proponował jakieś prywatne badania, zabiegi. Czytając pozytywne komentarze mam wrażenie, że panie pielęgniarki je piszą w przerwach, ponieważ pod każdym względem pan doktor mnie zawiódł.

Zdecydowanie nie polecam całej tej instytucji. Chodziłam z dziećmi na wizyty z kasy chorych, ale pewnego dnia na zastępstwie był ów doktor, który wcisnął moim dzieciom szczepionki mna grypę po których miały tak rozstrojony organizm, że syn przez miesiąc nie chodził do szkoły, bo nikt nie potrafił poradzić sobie z odczynem poszczepiennym i wysoką gorączką, która trwała przez kilkanaście dni. Dodam jeszcze, że z racji alergii ktoś doradził mi, żeby spróbować złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny, tak więc potrzebowaliśmy dokumentację medyczną w przychodni w Zawadzkim. Mieliśmy ogromny problem, żeby ją ...

Dodam jeszcze, że z racji alergii ktoś doradził mi, żeby spróbować złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny, tak więc potrzebowaliśmy dokumentację medyczną w przychodni w Zawadzkim. Mieliśmy ogromny problem, żeby ją dostać, ale po napisaniu różnych wniosków i licznych prośbach udało się. Jakie było moje zdziwienie, gdy przeczytałam owe dokumenty i okazało się, że moje dzieci rzekomo poddawane były licznym zabiegom medycznym w tej poradni. Podobno jeździliśmy na różne naświetlania i inne zabiegi, czego nigdy nie robiliśmy. Dodam jeszcze, że te zabiegi nie miały podpisu ani pieczątki lekarza przyjmującego z kasy chorych tylko właśnie dr. Dymka i jego żony. To zwykłe naciąganie kasy chorych na fikcyjne koszty!
Zdecydowanie nie polecam nikomu!

Bardzo polecam Pana Doktora uratował mi życie i jezeli naprawde cos Ci jest to pieniądze szczęścia nie dają i nie żałuje ze wydałam pieniądze na leczenie i badania. W normalnej służbie zdrowia czekałabym długo na poszczególne badania całą wieczność. Podchodzi do wizyty bardzo profesjonalnie a szczególnie jak zna juz temat. Gorąco POLECAM!!!!

leczę się u Pana Doktora 2 lata i nie wiem czy dzisiaj bym żyła gdybym nie trafiła do doktora poprawnie zdiagnozował mnie i wyleczył teraz leczę się tylko u niego brałam nawet udział w badaniu klinicznym po 6 latach poszukiwania lekarza trafilam na doktora i teraz czuję się świetnie

Nie będę podważać kompetencji tego Pana - może jest dobry, może nie..., jednak ja nie jestem zadowolona z usług przychodni i doktora Dymka. Po pierwsze zaleca mnóstwo płatnych badań, które tylko zdaniem pana doktora są zasadne. Po drugie - niegrzeczne (czasem wręcz bezczelne) zachowanie niektórych pań w rejestracji, które niestety chyba nie rozumieją, że to one świadczą usługę pacjentowi, a nie odwrotnie. Po trzecie pan doktor sprawia wrażenie jakby miał monopol na słuszne diagnozy i leczenie. Jak dla mnie - nieszczególnie godny polecenia.