lekarz Anna Wołkanowska

Psychiatra

Za pierwszym razem pani doktor zrobiła na mnie chłodne wrażenie, jednak zostałam jej pacjentką i się z tego cieszę. Moja skomplikowana sytuacja jest przez nią dobrze zrozumiana, ma do mnie szacunek i zaufanie jako do pacjentki, nie podważa mojego rozumienia siebie i swoich problemów, nie podważa tego, że sama szukam i sprawdzam co mi służy. Nie bagatelizuje problemów, ale stopuje moją paranoję tzn. mam fibromialgię i przewlekłe zmęczenie, pani doktor zasopowała moje leki, że to np. rak i wyjaśniła, że poziom obciążeń, które mam na sobie każdego zwaliłby z nóg. Radzi robić wszystkie diagnostyki, ale od siebie zaleca po prostu kilka m-cy bez pracowania. Cóż - od 3 lat wychodzi na to, że ma rację.

Nie wiem czym spowodowana jest druga - negatywna opinia, która jest zamieszczona powyżej. Pamiętajmy jednak, że do psychiatry chodzą głównie osoby z problemami emocjonalnymi, więc bardzo łątwo o to, by lekarza źle odebrać.

całkowity brak zaufania, brak wytłumaczenia choroby i leczenia, nieuprzejma, nie udziela odpowiedzi na pisemne zapytania, odradzam wizyty, niekompetencja zawodowa, podaje fikcyjne stany chorobowe i nie jest w stanie wytłumaczyć przyczyn, nie analizuje podłoża sytuacji