Bogusław Kapelak

Kardiochirurg

1997.06.28nagłe omdlenie i ostry ból w klatce piersiowej.W szpitalu w Zamościu Pan Doktor Leszek Batalia rozpoznaje ostre rozwarstwienie aorty wstępującej(w tamtych czasach i na ówczesnym sprzęcie!).Daje jeden procent na Zycie pod warunkiem natychmiastowej operacji.W grę wchodzą trzy ośrodki.Kraków jest najbliżej.Trwa wyścig: uzyskanie zgody na przyjęcie,pozwolenie na helikopter,znalezienie pilota-wolna sobota,wyjazdowa ekipa lekarska,,wpięcie pióropusza,,Krakowscy lekarze kończą wielogodzinny przeszczep serca,są zmęczeni.Z urlopu odwołują Doktora Bogusława Kapelaka.W tak poważnych(dla pacjenta dramatycznych chwilach)potrafił rozładować napięcie.Czas naglił,,nie golić bo jak Kniaź mógłby żyć bez brody,,żartował.Obudziłem się i z radością stwierdziłem,że to jeszcze nie Niebo...To była pierwsza w moim życiu operacja
.Zdawałem sobie sprawę jak wiele się zmieniło.Powtarzałem sobie,,że w życiu najważniejsze jest samo życie,,niosąc swój los z pokorą.Po ponad 10 latach okazało się,że potrzebuję kolejnej operacji(jeszcze trudniejszej)!2008.09.2 Doktor Kapelak witał mnie jak starego znajomego.Na słowa,że ponownie składam życie w Jego ręce,odpowiedział,,nie ja dysponuję życiem,ale plan operacji już mam i zrobie wszystko co w mojej mocy,,.Najlepszym opatrunkiem na pooperacyjne rany był widok Pana Doktora w momencie wybudzenia.Teraz już się nie lękam!Wspaniały Człowiek i Prawdziwy Lekarz z Powołania.Z serca dziękuję Panu Doktorowi Bogusławowi Kapelakowi oraz całemu personelowi medycznemu za służbę chorym(znacznie przewyższającą oczekiwania..wzorową,bez zastrzeżeń)

Bardzo dziękuję Panu Doktorze i całemu personelowi J.P.

Bardzo dziękuję Panu Doktorze i całemu personelowi J.P.

Najlepszy lekarz jakiego do tond poznałem

Najlepszy lekarz jakiego do tond poznałem

Doskonały lekarz, wspanialy człowiek.Podjął się bardzo trudnej operacji na sercu mojej mamy , todzięki niemu żyje do dziś.

przemily, sympatyczny i z poczuciem humoru lekarz. potrafim mi dodac skrzydel przed tak starszna operacja.myslalem ze umre, a dzieki niemu i panu profesorowi sadowskiemu ktory jest szefem dr kapelaka zyje pelna piersia.jestescie cudowni w Krakowie, niech Pan Bog ma was w swojej opiece

Wspaniały człowiek i prawdziwy lekarz z powołania. PODZIĘKOWANIE Dziękujemy z całego serca Panu dr n. med. Bogusławowi Kapelakowi i całemu zespołowi operacyjnemu Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowie za przeprowadzenie operacji i uratowanie życia oraz personelowi tego oddziału za intensywną opiekę przedoperacyjną i pooperacyjną i pomoc w powrocie do zdrowia. Dziękujemy rodzinie i przyjaciołom, którzy oddali krew. Stanisław Antosz wraz z rodziną Mszana Dolna 2010

Wspaniały człowiek i prawdziwy lekarz z powołania.

PODZIĘKOWANIE
Dziękujemy rodzinie i przyjaciołom, którzy oddali krew.

Stanisław Antosz wraz z rodziną
Mszana Dolna 2010

Wspaniały fachowiec i człowiek. Bardzo wesoły i uprzejmy!

Wspaniały fachowiec i człowiek. Bardzo wesoły i uprzejmy!

Brak slow aby powiedziec co to za wspanialy czlowiek i fachowiec. Polecam!!!!

Brak slow aby powiedziec co to za wspanialy czlowiek i fachowiec. Polecam!!!!