1997.06.28nagłe omdlenie i ostry ból w klatce piersiowej.W szpitalu w Zamościu Pan Doktor Leszek Batalia rozpoznaje ostre rozwarstwienie aorty wstępującej(w tamtych czasach i na ówczesnym sprzęcie!).Daje jeden procent na Zycie pod warunkiem natychmiastowej operacji.W grę wchodzą trzy ośrodki.Kraków jest najbliżej.Trwa wyścig: uzyskanie zgody na przyjęcie,pozwolenie na helikopter,znalezienie pilota-wolna sobota,wyjazdowa ekipa lekarska,,wpięcie pióropusza,,Krakowscy lekarze kończą wielogodzinny przeszczep serca,są zmęczeni.Z urlopu odwołują Doktora Bogusława Kapelaka.W tak poważnych(dla pacjenta dramatycznych chwilach)potrafił rozładować napięcie.Czas naglił,,nie golić bo jak Kniaź mógłby żyć bez brody,,żartował.Obudziłem się i z radością stwierdziłem,że to jeszcze nie Niebo...To była pierwsza w moim życiu operacja
.Zdawałem sobie sprawę jak wiele się zmieniło.Powtarzałem sobie,,że w życiu najważniejsze jest samo życie,,niosąc swój los z pokorą.Po ponad 10 latach okazało się,że potrzebuję kolejnej operacji(jeszcze trudniejszej)!2008.09.2 Doktor Kapelak witał mnie jak starego znajomego.Na słowa,że ponownie składam życie w Jego ręce,odpowiedział,,nie ja dysponuję życiem,ale plan operacji już mam i zrobie wszystko co w mojej mocy,,.Najlepszym opatrunkiem na pooperacyjne rany był widok Pana Doktora w momencie wybudzenia.Teraz już się nie lękam!Wspaniały Człowiek i Prawdziwy Lekarz z Powołania.Z serca dziękuję Panu Doktorowi Bogusławowi Kapelakowi oraz całemu personelowi medycznemu za służbę chorym(znacznie przewyższającą oczekiwania..wzorową,bez zastrzeżeń)

Najserdeczniejsze podziękowania dla Profesora. Wspaniały lekarz i człowiek. Życzliwy, uprzejmy i pełen humoru. Najlepszy specjalista w swoim zawodzie. Nieoceniony. Serdeczne podziękowania od wdzięcznej pacjentki i jej rodziny Tersa Guska

Serdeczne podziękowania od wdzięcznej pacjentki i jej rodziny
Tersa Guska

Pragnę z całego "wskrzeszonego" do życia serduszka podziękować Panu docentowi Bogusławowi Kapelakowi. Jest Pan doskonałym specjalistą, ale również wspaniałym, życzliwym i bardzo sympatycznym człowiekiem. Pana poczucie humoru i podejście do pacjenta pozwoliło mi przeżyć ten trudny okres długiego pobytu w szpitalu. Pana doskonałe zdolności mentorskie sprawiły, że członkowie Pana zespołu to również wartościowi, poświęcający się pacjentowi lekarze. Bardzo dziękuję Teresa Zając

Wspaniały lekarz,wspaniały człowiek który z pełnym zaangażowaniem ratuje ludzkie życie.Bardzo uprzejmy , życzliwy. Po prostu WIELKI CZŁOWIEK do którego ma się pełne zaufanie , którego należy szczególnie podziwiać i szanować. Moje życie także uratował. Serdecznie dziękuję Panie doktorze.ŻYCZĘ PANU,PANIE DOKTORZE SAMYCH SUKCESÓW W W PRACY ZAWODOWEJ JAK I W ŻYCIU OSOBISTYM. Jan Gogoł.

Osoba która nie boi się beznadziejnych przypadków. Mój Ojciec 2 lata temu trafił na oddział do doktora, w opinii osób które go wcześniej konsultowały w stanie bardzo ciężkim. Był jedyną Osobą która zdecydowała się wykonać bardzo trudny zabieg. Ojciec funkcjonuje w dobrej formie od tamtego czasu (rehabilitacja, rozrusznik). Świetny odważny specjalista chylę czoło i Człowiek który rozmawia z rodziną i pacjentem.

Panie Docencie bardzo dziękujemy za przeprowadzenie operacji Wujka Roberta... Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni...Pan jest aniołem i cudownym człowiekiem... bardzo polecam Pana Docenta wszystkim i jestem wdzieczna za to co Pan Docent zrobil dla nas...DZIĘUJEMY Z CAŁEGO SERCA.... POZDRAWIAMY GORĄCO...RODZINA BAŁYSÓW

Podziękowanie i najwyższy szacunek dla dr Kapelaka i Całego zespołu za uratowanie mojego życia. Jeszcze raz dziękuje. Z poważaniem Marta Woźniak

Jeszcze raz dziękuje.
Z poważaniem
Marta Woźniak

To wspaniały człowiek, obdarzony nadzwyczajnym talentem do ratowania serca z sercem. Panie Doktorze dziękuję za życie mojej mamy.

Panie Doktorze dziękuję za życie mojej mamy.

Najserdeczniejsze podziękowania za przeprowadzoną operacje,za danie nadziei życia z całego serca przesyła Adam Wachel i dla całego zespołu oraz dla pana docenta asystentów z całego serca jeszcze raz dziękuje.

operował mojego męża w lipcu 2008 r jest cudowny wszystko tłumaczy odpowiada na wszystkie pytania , do mnie dzonił około północy jak się skończyła operacja ,który lekarz tak by postąpił widział jaka jestem przerażona i sam zaproponował brakuje mi słów uznania,oby więcej było takich ludzkich lekarzy.

Wciąż poszukujesz "Kardiochirurg "?

szpital miejski
Gdańsk

Kraków

ulica szwajcarska
Poznań
Medicor
ul. Chartowo 27 lokal 11
61285 Poznań
I-Kar centrum chorób serca i układu krążenia
Poznań ul. Szkolna 8/12
Poznań