lek. med. Bożena Ryczkowskalek. med. Bożena Ryczkowska - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2

lek. med. Bożena Ryczkowska

Pediatra

Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był ...

Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii porodu oraz konsultantem światowej Organizacji Zdrowia w zakresie opieki medycznej nad matką i dzieckiem w krajach trzeciego świata.
Mama, dr n. med. Wiesława Wicińska była znanym i cenionym pediatrą.
W roku 1979 ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. W tym samym roku urodził się mój pierwszy syn, Adam.
W roku 1990 uzyskałam II stopień specjalizacji w pediatrii
Do roku 1997 pracowałam jako starszy asystent w Oddziale Nefrologii Dziecięcej Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Byłam autorem i współautorem publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej
Od roku 1997 utrzymuję się z pracy we własnym, prywatnym gabinecie lekarskim, gdzie stosuję leczenie integracyjne, posługując się obok medycyny akademickiej szeroko rozumianą medycyną naturalną
W 1998 r urodził się mój drugi syn, Jasio.
W roku 1999 założyłam, zrzeszające lekarzy i farmaceutów, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Medycyny Integracyjnej „Saluber”, obejmując w nim funkcję prezesa.
W roku 2003 stworzyłam miesięcznik Naturalna Medycyna, , który popularyzuje współczesną wiedzę medyczną. Jest on adresowany do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych medycyną i naturalnym leczeniem. Obecnie jest on dostępny na rynku wyłącznie w wersji elektronicznej, www.naturalnamedycyna.pl

PRZYJAZNA MEDYCYNA – Dla dzieci i dorosłych
Gabinet lekarski medycyny integracyjnej
Medycyna integracyjna jest połączeniem medycyny akademickiej, a więc tej z którą spotykacie się Państwo najczęściej w rejonowych poradniach i szpitalach z szeroko rozumianą medycyną naturalną, która w Polsce jest reprezentowana głównie przez ziołolecznictwo, homeopatię, medycynę chińską, oraz wybrane aspekty medycyny indyjskiej – ajurwedy

Uwaga! Istnieje możliwość umówienia WIZYTY DOMOWEJ! Umówienie wizyty domowej tylko telefonicznie pod numerem 515 - 342 - 783

Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski

Publikacje:

Prenumerata „Naturalna Medycyna” (dziś występuje jedynie w wersji internetowej -www.naturalnamedycyna.pl oraz medycyna-integracyjna.pl
Autor i współautor publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej.

Pani doktór bardzo kompetentnie i przystępnie wytłumaczyła mi przyczyny choroby i sposób jej leczenia.Czułem iż posiada dużą wiedzę i pasjonuje ją proces leczenia.Diagnozę postawiła po wszechstronnym i długotrwałym badaniu.Gorąco polecam

Pani doktor godna polecenia. Bardzo uprzejma z bardzo profesjonalnym podejście do pacjenta. Gorąco polecam

Lekarz z sercem, interesuje się pacjentem, udziela porad telefonicznych po konsultacji.