Raszyn

Raszyn
15-19
Poznań

witam. dr Schwartz prowadzi już moją trzecia ciążę. Od pierwszej wizyty wzbudziła moje zaufanie i zyskała pełną sympatię czasami warto poświęcić parę groszy i mieć miła i profesjonalną obsługę.Polecam gdyż wizyty u Pani doktor przebiegaja naprawdę bezstresowo :) Jedyna wada >>> nie weszłam nigdy do gabinetu o godzinie o której byłam umówiona zawsze jest tam opóźnienie

Centrum Stomatologiczne Raszyn
ul.Szkolna 1
05-090 Raszyn

Profesjonalnie i rzetelnie. Tomografia komputerowa zębów i zaplanowane lecznie w krótkim czasie uratowało mnie przed katastrofą

Opinia dodana przez: Pawel

gabinety poliklinika Raszyn

None

Będzie elaborat, ale w końcu w interesie nas wszystkich.
Pomimo większości pochlebnych opinii na forum, muszę przestrzec potencjalnych pacjentów przed chamskim i lekceważącym stosunkiem Pana Doktora do małoletniego pacjenta jak i jego rodziców. Gabinet w Ostrowie Wlkp.,dn. 13-07-2010. Wizyta prywatna w celu usunięcia laserem kurzajek na ręce mojego 12-letniego Syna.

Będzie elaborat, ale w końcu w interesie nas wszystkich.
Na początek Pan Doktor wyraził się bardzo negatywnie o poprzednich lekarzach, czym wzbudził u nas lekki niesmak. Przecież Oni też starali się pomóc...
Obejrzał kurzajki i stwierdził, że obecnie nie nadają się do zabiegu laserem, ale on zaraz się tym zajmie. Polecił nam pozostać w "ogólnej" części gabinetu, zabierając Syna do pokoju operacyjnego i niemal zatrzaskując nam drzwi przed nosem. Moją prośbę o informacje o jego poczynaniach zignorował. Kazał nam po prostu usiąść i czekać,
nie mówiąc ani słowa o sposobie leczenia. Ponieważ obiecałem
Synowi, że poproszę o znieczulenie przed jakimkolwiek kolejnym zabiegiem, zrobiłem to.
Niestety, Pan Doktor nie zareagował, ignorując zupełnie moją prośbę jak i pytanie Żony co właściwie zamierza zrobić. Przerwałem całą procedurę i powiedziałem, że przecież płacimy za wizytę i chyba możemy poprosić o znieczulenie. W tym momencie lekarz przestał zachowywać pozory uprzejmości(?) i... wyprosił mnie z gabinetu :)))
Synowi rzucił tekstem w stylu "niech tata się nie wpierdala" - cytat wg dziecka niemal dosłowny. Pomijam kolejne teksty Pana Doktora - wyszedłby z tego prawie reportaż. Zwrócił się do mojej Żony stwierdzając bezczelnie, że jak sobie temat przemyśli ma zadzwonić do niego ponownie.
Poprosiłem Syna i wyszedłem z gabinetu Pana Doktora - miałem dość, atmosfera była za gęsta. Po chwili dołączyła do nas Żona stwierdzając, że Pan Doktor ponowił propozycję telefonicznego umówienia się na kolejną wizytę.
Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia Państwu - mój post jest opisem autentycznych wydarzeń i zachowania lekarza. Dla Pana Doktora - wiem, że przegląda to forum - polecam lekturę p. 6 i 7 Karty Praw Pacjenta oraz art. 31, ust.1 Ustawy o zawodzie lekarza. Niestety nie ma ustawy o kulturze osobistej - szkoda.
Nie wiem jaki jest Pan Doktor w szpitalu i w gabinecie "państwowym", ale w prywatnym nie obowiązują żadne zasady - nawet te dotyczące podstaw traktowania pacjenta i KLIENTA.

Poznań

Wspaniały człowiek i lekarz. Podejscie do pacjęta cudowne, nieoceniony specjalista, kompetenty w tym co robi. Dzięki Panu profesorowi mam obie nogi a lekarze w Szczecinie nie dawali na to szans. Nie znajduję słow żeby opisać swoją wdzięczność. Z całego serca Panu profesorowi dziękuję! Irena Gluza z Myśliborza

Opinia dodana przez: Użytkownik zalogowany

dr n. med. Marcin Hańczewski

Proktolog, Chirurg ogólny

szpital

63-800 Gostyń

Bardzo miły i życzliwy lekarz.Świetnie nawiązuje kontakt z pacjentem, Jasno przedstawia sytuacje. Leczenie i zabieg na drogach żółciowych przynosi efekty. Szczerze polecam.

Opinia dodana przez: henia

Stocer

05-520 Konstancin-Jeziorna

Witam,
Lekarz nieodpowiedzialny; oszust i kłamca.
2 lata temu Dr Baranowski przeprowadził operację, która w moim przypadku pogorszyła dolegliwości bólowe kręgoslupa lędźwiowego, dodatkowo wykonując zabieg od strony brzusznej uszkodził mi pęcherz moczowy i mięśnie brzucha. Nie mogłem bez bólu ani siedzieć ani leżeć na plecach, miałem trudności przy oddawaniu moczu - ogólnie koszmar.

Witam,
Lekarz nieodpowiedzialny; oszust i kłamca.
Przez wiele miesięcy chodziłem do niego z prośbą o poprawę - wykonanie reoperacji. Odmawiał, oszukiwał, nie chciał przyznać się do błędu, choć wielu neurochirurgów twierdziło, że implementacja protezy ruchomej w odc. L5-S1 w moim przypadku to całkowita pomyłka. Nie mogę pominąć faktu, że zmanipulował mną przy 1szej wizycie i nakłonił na operację 2krotnie droższą niż była konieczna.

Wiedząc, że lubię aktywnie uprawiać sport, powiedział, cytuję "po tej operacji spokojnie wróci Pan do sportu", zapomniał poinformować o powikłaniach i ryzyku związanym z zabiegiem z przedniego dostępu. Ogólnie starał sie nic nie mówić na temat samego zabiegu.
Jeśli chodzi o koszt wizyty to bierze 2krotnie więcej niż inni i powiększa szarą strefę, bo nie wystawia żadnych rachunków. Operacje z udziałem doktora i jego żony (Alicji Baranowskiej) są ryzykowne, ponieważ w przypadku błędu nie pomagają i całkowicie odsuwają się od pacjenta.

Na szczęście moja historia zakończyła się pozytywnie. Reoperacji podjął się dr Rafał Górski. Po zabiegu stabilizacji L5-S1 minęło wiele dolegliwości a przede wszystkim przestało mnie boleć. Proszki przeciwbólowe przyjmowałem po operacji przez tylko 1 tydzień a zasadniczo mogłem przestać je przyjmować juz po kilku dniach. Dodam, że sam zabieg w przeciwieństwie do tego z udziałem Baranowskiego był prawie niebolesny, choć cięcie dość długie 15cm.

Nieprawdą jest że po operacji musi nas boleć kręgosłup i musimy z tym bólem dalej żyć, jak twierdził Pan Baranowski i jego żona!

W związku z powyższym stanowczo odradzam tego lekarza. Jest osobą nieprofesjonalną, obłudną. Po prostu wyłudzacz.

Zauważyłem że niektórzy pacjenci pytają o operację tzw. dysku ruchomego - niech moja historia będzie ostrzeżeniem dla tych, którzy zastanawiają się nad jej przeprowadzeniem.
Pozdrawiając wszystkich internautów, życzę Wam dużo zdrowia i dobrego samopoczucia.
Jerzy Rembiszewski