dr n. med. Daniel Maliszewskidr n. med. Daniel Maliszewski - zdjęcie profilowe

dr n. med. Daniel Maliszewski

Urodzony 13 czerwca 1983 roku w Kwidzynie.

Urodzony 13 czerwca 1983 roku w Kwidzynie.
W roku 2016 uzyskanie specjalizacji z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz tytułu dr n med broniąc pracę doktorską:
„Porównanie ekspresji biomarkerów w guzie pierwotnym i we wznowie miejscowej u chorych na raka piersi„
Od tego czasu pomaga pacjentkom ze schorzeniami gruczołu piersiowego na Oddziale Chirurgii ogólnej Szpitala Swissmed, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Oddziale Chirurgicznym Ogólnym - pododdział Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
Zajmuje się chirurgią onkologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi, łagodnych schorzeń gruczołu piersiowego oraz zmian diagnozowanych w kierunku czerniaka skóry. Zainteresowany chirurgią rekonstrukcyjną gruczołu piersiowego oraz biopsją gruboiglową wspomaganą próżnią pod kontrolą USG (biopsja mammotomiczna).
Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz American Society of Breast Surgeons.

Zakres usług:
diagnostyka nowotworów;
prowadzenie i konsultacja pacjentów onkologicznych;
usuwanie zmian podejrzanych onkologicznie (znamiona, guzki skóry, guzy tkanek miekkich, guzy piersi);
kwalifikacja do leczenia chirurgicznego;
mapowanie zmian pod kontrolą ultrasonografii;
aspiracja torbieli gruczołu piersiowego;
BAC i diagnostyka chirurgiczna chorób węzłów chłonnych;
oznaczanie/klipsowanie ognisk raka piersi przed leczeniem neoadjuwantowym;
procedury interwencyjne pod kontrola ultrasonografii;
biopsja gruboigłowa pod kontrolą ultrasonografii;
kwalifikacja do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią (mammotomicznej) pod kontrolą ultrasonografii oraz mammografii (stereotaktycznej).
Chirurgia onkologiczna i plastyczna gruczolu piersiowego

Przebyte staże:

HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 05.2015
Partners in Plastic Surgery of West MIchigan and Blodgett Spectrum Health Hospital - Grand Rapid, MI, USA - 11.2014, 12.2015
HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 04.2014,
Instituto del Tumori, Struttura Complessa di Chirurgia Plastica, Mediolan, Włochy - 09.2013
HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 02.2013
Klinika Asklepios, Bad Wildungen, Niemcy (od 2005-08 do 2005-09) staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Oddziale Urazowym
Royal Infirmary, Glasgow, Szkocja (od 2007-08 do 2007-09) staż na Oddziale Chirurgii Plastycznej
Korle Bu Teaching Hospital, Accra, Ghana (od 2006-09 do 2006-10) staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej

Przebyte kursy:
Warsztaty chirurgiczne - Chirurgia naprawcza gruczołu piersiowego – 06.2015 Swissmed, Gdańsk - Organizator
IX Russian National Congress of Radiology – 05.2015 Moscow - wykładowca
3rd International Breast Symposium Düsseldorf – IBSD 2015, – 04.2015 Germany
V Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi – 04.2015 Kielce, Polska
ESO-ESSO Masterclass in Breast Cancer Surgery - 04/07 October 2014 – Ermatingen, Switzerland
Warsztaty chirurgiczne - Wyzwania onkoplastycznego leczenia raka piersi – 06.2014 Swissmed, Gdańsk - Organizator
Martin del Yerro, Reshaping the breast with anatomical implants – 05. 2014 Webinar
Breast Course – 05. 2014 Madryt, Hiszpania
IV Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi – 05. 2014 Kielce, Polska
„Współczesne trendy w powiększaniu piersi” - Dr Dennis C. Hammond – 27.02.2014, Warszawa
Webinar „Succesful Strategies for Composite Fat Grafting - dr Sydney Coleman – 05.02.2014, Warszawa
RSNA 2013 - 01-06.12.2013, Chicago
VI Sympozjum i warsztaty operacyjne: Interdyscyplinarne aspekty onkoplastycznego leczenia raka piersi - 25-26.10.2013 Wałbrzych
III Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi - Kielce,18-20.2013
Breast Course 2013 - Budapest - 13-17.04.2013
Rekonstrukcja piersi – jak osiągnąć oczekiwane rezultaty i uniknąć powikłań - 11 01.2013, Warszawa
"Onkoplastyczne leczenie raka piersi" - Wałbrzych - 26-27.10.2012
Operacje Odtwórcze - Element Skojarzonego Leczenia Raka Piersi - Poznań - 04.10.2012 - wykładowca
Fat Grafting and Lipofilling by Dr Sydney Coleman - Praga, 15.08.2012
Techniki onkoplastyczne w leczeniu raka piersi -Warszawa - Szpital MSWiA - Oddział Chirurgii Plastycznej - 18.06.2012
Breast Course 2012 - 15-18.04.2012, Lizbona, Portugalia
II Warsztaty Chirurgii Onkologicznej "leczenie raka piersi z użyciem technik onkoplastycznych, rekonstrukcje piersi" - 12-14.04.2012, Kielce
8th European Breast Cancer Conference - 21-24.03.2012, Wiedeń, Austria
1st Vienna Breast Cancer Symposium on Oncoplastic and Reconstructive Surgery - 20.03.2012, Wiedeń, Austria
RSNA's 97th Scientific Assembly and Annual Meeting 27.11-02.12.2011, Chicago, USA
1st International Breast Biopsy Master Class - 19-20.10.2011, Paryż, Francja
Kurs Ultrasonografii Piersi - 07-10.04.2011, Brodnica Śremska, Wielkopolska Szkoła Ultrasonografii
Breast Course 2011 - Stambul, 03-06.04.2011
Kurs Szycia Chirurgicznego
Preliminary Training Course on the Performer HT equipment:Hyperthermic Intraperitoneal Perfusion - HIPEC - XI 2009, Gdansk
Podstawy biopsji mammotomicznej - I 2010, Gdansk

- Biopsja cienkoigłowa (BAC) węzłów chłonnych
- USG piersi

Znajomość języków obcych:
- angielski

Do doktora Maliszewskiego trafiłam ze skierowaniem ze szpitala onkologicznego. Chirurdzy bezradnie rozłożyli ręce (rekonstrukcja piersi płatem DIEP)W szpitalu w Słupsku w kolejce ma wizytę spotkałam bardzo wzruszone pacjentki ,wysluchalam niejedna historię i w związku z tym czuje się upoważniona by przemówić również w ich imieniu wyrazić swoją wdziecznosc i podziw .Doskonały lekarz profesjonalnywe wszystkim .Doktor Maliszewski to światowej klasy specjalista .Leczy ciało i duszę dodając siły wiary w trudnym procesie leczenia .Bezstresowo przebiega każda wizyta ,gdyby taki poziom.kompetencji empatii dostępny był wszędzie bylibyśmy w czołówce światowego rankingu na najlepszą opiekę medyczną! Wielki szacunek wielkie zaufanie i podziw .Dziękuję

Dwa miesiące temu miałam wykonaną abdominoplastykę z liposukcją. Po dwóch ogromnych ciążach konieczna była rehabilitacja, która nie przyniosła zadowalających efektów. Miałam ponad 4 cm rozejście kresy białej. Doktor wykonał plastykę kresy białej i struktur głębokich. Powiedzieć, że jestem zachwycona to jak nie powiedzieć nic. Przed operacją planowałam odwiedzić trzech chirurgów, doktor Daniel był drugim i wiedziałam, że jeżeli komuś mam zaufać to tylko Jemu. Empatyczny, słuchający, ciepły człowiek; profesjonalny, skrupulatny, wyjaśniający wszelkie wątpliwości lekarz. Jestem pacjentką, która boi się igieł i mdleje na widok krwi, a tutaj przeszłam tydzień z drenami bez problemu. Telefon od lekarza o 22, bo pacjent potrzebuje jakiegoś wyjaśnienia? - Tak, doktor Daniel zadzwoni i uspokoi. Wyjątkowy pod każdym względem. Serdecznie dziękuję za opiekę i z całego serca polecam.

Z całego serca pragnę podziękować dr. Danielowi Maliszewskiemu. To bardzo dobry specjalista. Stosuje najnowocześniejsze metody, daleko wyprzedzając innych chirurgów. Człowiek z pasją, cały czas uczy się czegoś nowego, choć i tak reprezentuje bardzo wysoki poziom. To prawdziwy esteta, artysta, a nie tylko rzemieślnik. Ma wyczucie piękna i to co tworzy (zrekonstruowane piersi) jest idealne, dobrane indywidualnie do każdej pacjentki. Jednocześnie jest bardzo przystępny. Stwarza bardzo miłą, serdeczną i ciepłą atmosferę w trakcie wizyty. Chętnie wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Jest cierpliwy. W razie potrzeby można się z nim skontaktować telefonicznie lub mailowo. Zawsze odpowiada. Okazuje szacunek pacjentowi i uwzględnia jego potrzeby. Z całego serca podpisuję się pod tym, że to wspaniały człowiek. Przeszłam u doktora już trzy operacje. 1) Podskórna mastektomia z jednoczesną rekonstrukcją piersi prawej. Efekt jest zachwycający, a pierś wygląda i zachowuje się jak naturalna. 2) Rekonstrukcja piersi lewej z wykorzystaniem mięśnia najszerszego grzbietu i zastosowaniu ekspandera. To naprawdę cudowne, jak z mięśnia pleców doktor ukształtował piękną pierś. 3) Wymiana ekspandera na implant docelowy. I tu również efekt jest niesamowity. Udało się uzyskać tą samą wielkość obu piersi, są umieszczone na tej samej idealnej wysokości. Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Panie doktorze. Jeśli jakaś pacjentka zastanawia się nad rekonstrukcją piersi to z przekonaniem polecam dr. Maliszewskiego.

Pan Doktor jest wspaniałym lekarzem, przeprowadził mi dwie operacje (rekonstrukcję, symetryzację) z których jestem bardzo zadowolona, życzliwy,odpowiada na każde pytanie,polecam z całego serca.

Doktora poznałam przed operacją usunięcia guza piersi. Bardzo miły rzeczowy lekarz. Niezwykle życzliwy człowiek. Oby więcej takich lekarzy.

Oby więcej takich lekarzy.

Mimo młodego wieku miałam bardzo brzydkie i obwisłe piersi poprzez ciągłą zmianę wagi. Po drodze wycięto mi guza piersi i torbiele. Na szczęście trafiłam do Pana Doktora Daniela, który powiększył, podniósł i przerobił mi piersi. Wybraliśmy wspólnie rozmiar i kształt. Zależało mi przede wszystkim na tym aby były podniesione. Nie mogłam sobie wyobrazić ja to będzie wyglądało i czy da się coś z tym zrobić. Efekt przerósł moje oczekiwania :) Mam piękne piersi, czuję się kobieco i nareszcie mogę chodzić bez biustonosza. Bardzo miła atmosfera a zarazem profesjonalne podejście do pacjenta. Ból nie był taki straszny jak go opisują, a nie należę do najbardziej wytrzymałych. Polecam każdej kobiecie!!! Dziękuje za wszystko i pozdrawiam:)

Wspaniały chirurg ,profesjonalista niezwykle utalentowany ,światowy poziom,godny polecenia,a przy tym skromny i ciepły człowiek.Dzięki jego wiedzy i talentowi została zachowana pierś .Jestem po operacji oszczędzającej i usunięciu węzłów pachowych,wszystkie nerwy czuciowe zachowane.Jestem pod opieką doktora od ponad roku ,zawsze mogę liczyć na jego pomoc czuję się zaopiekowana i bezpieczna .Lekarz wielkiego formatu.Doktorze jeśli Pan to czyta to jeszcze raz za wszystko dziiękuję

Rewelacja!!! Doktor przeprowadził zabieg niezwykle sprawnie, po wszystkim zapewnił odpowiednią opiekę medyczną. Rana goi się bardzo dobrze. Lekarz naprawdę godny polecenia, takich ze świeczką szukać.

Rewelacja!!!
Lekarz naprawdę godny polecenia, takich ze świeczką szukać.

Doktor Daniel Maliszewski jest bardzo sympatyczną osobą i wspaniałym specjalista ,na każdym kroku widać jego zaangażowanie i profesjonalizm .Operację ,jaką wykonał w moim przypadku dała mi szansę na powrót do normalnego funkcjonowania ,jego życzliwość ,ciepłe słowa i nieustający uśmiech ,dodaje siły i pomaga mi w dalszym leczeniu .Jestem pełna uznania i bardzo wdzięczna .Świadomość ,że dobry lekarz i dobry człowiek czuwa nad naszym zdrowiem dodaje siły .Lekarz godny polecenia Takich lekarzy jak doktor Maliszewski możemy stawiać za wzór dla innych bardzo wdzięczna pacjentka Jola

bardzo wdzięczna pacjentka Jola

Doktor Maliszewski to przesympatyczna osoba i wspaniały specjalista. Podszedł do mojej sprawy szybko i z ogromnym zaangażowaniem. Wytłumaczył przebieg badania i leczenia, otrzymałam pełne wsparcie. Bardzo polecam i dziękuję za pomoc

Wytłumaczył przebieg badania i leczenia, otrzymałam pełne wsparcie.
Bardzo polecam i dziękuję za pomoc