dr hab. n. med. Dariusz Ziora

1,5
1,8
1,4
1,4

Pan profesor jest bardzo nieuprzejmym człowiekiem, z wybitnie ofensywnym i często niezrozumiałym poczuciem humoru. Nie wykazuje się empatią wobec pacjentów i pracowników szpitala. Jego wypowiedzi są często seksistowskie lub szowinistyczne. Wypowiada się w sposób podniosły o sobie samym, kreując wokół pacjenta aurę poniżenia. Posiada co prawda ogromną wiedzę medyczną i nie poddaję wątpliwości jego umiejętności ani doświadczenia; jednakże ja nie chciałbym być leczony przez człowieka, który obraża innych i nie okazuje nawet odrobiny szacunku.

Jako student miałem tę nieprzyjemność szanownego profesora poznać. Seksista, nieprofesjonalny, piekielnie zarozumiały i perfidnie chamski.

BEZNADZIEJA! Pieniądze bierze, cuda obiecuje i nic nie robi. Nie potrafi rozmawiać z pacjentem. Szkoda pieniędzy na prywatne wizyty!!! Pieniądze wyrzucone w błoto. Dla niego pacjenci są tylko po to, by dawać kasę, on w zamian nie robi nic. OSZUST i NACIĄGACZ!

Mój wujek trafił do kliniki, gdzie on pracuje. Ten człowiek sprawił, że udało się uratować coś, co było właściwie beznadziejne. Jak mojemu mujkowi zdiagnozowano mikrokomórkowy nowotwór płuca i powiedziano, że bez chemii przeżyje miesiąc, po niej...najwyżej pół roku, ja desperacko wespół z mamą szukaliśmy kliniki, która mu pomogła i dzięki temu żyje do dzisiaj, a mówiono nawet, że dobrze będzie, jak nic się nie będzie działo w przeciągu 5 lat od zaleczenia. Może i faktycznie z zachowania nie jest najlepszy, ale skuteczny to on napewno jest. Fajnie, że potrafi też być ludzki wobec rodziny pacjenta, który bardzo często jest właściwie pod ścianą, bo albo gruźlica, albo jak tym przypadku, rak

Ten tzw. lekarz to nie lekarz. To dzięki niemu dziś nie mam dziadka. Na ostatniej wizycie podczas której wypisał mojego dziadka powiedział: Jeżeli przeżyje to możecie przyjechac. Czy tak mówi lekarz, osoba utytułowana, wykształcona. Pan ten nie zasługuje nawet na miano człowieka.

Nie sądzę, aby poniższe opinie miały cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Jest to człowiek, który dla nas jest poza wszelkimi kategoriami należytymi Lekarzowi, a przysięga Hipokratesa chyba dla niego nic nie znaczy. Jest to człowiek, który tylko czeka na pieniążki i do tego czasu kompletnie nic nie robi. Może i samemu choremu stwarza iluzję, że jest pod doskonałą opieką, ale w stosunku do rodziny jest obcesowy i traktuje człowieka "jak powietrze". Nie udziela żadnych informacji, a jak już się uda łaskawie z nim porozmawiać, to traktuje człowieka z góry. Profesjonalizm wymaga, aby człowieka, a już szczególnie pacjenta, traktować humanitarnie. Powierzyliśmy mu naszego ojca, a tak naprawdę więcej zrobili dla niego inni lekarze z kliniki niż on sam. Zostawił ojca na pastwę losu, spisał od razu na straty. Nie powiem ile czasu zajęła diagnoza... Umierającego pozostawia samemu sobie... W końcu dla niego to tylko czysta statystyka. Chyba niestety w tym swoim zabieganym życiu Pan profesor zapomniał o pozostaniu ludzkim dla swoich pacjentów, a może nigdy nim nie był? Nie polecam nikomu! Może tylko dla konsultacji. Dodam, że nie jest to tylko jedna, odosobniona opinia.

Nie rozmawia z pacjentem i pozwala mu nic powiedzieć nawet nie chce mu się do końca przeczytać opisów badań dostarczonych przez pacjenta. Na pewno nie jest godny polecenia chyba że ktoś chce być potraktowany jak mięso armatnie.

Cham do potegi ntej. Nawet nie umie rozmawiac z pacjentem przez telefon. Nie polecam cwoka.

Może jako profesor to profesor ocenę zostawię profesorom ale jako lekarz z NFZ to zero. Za kochane pieniążki może lekarz.

Mój wujek był leczony przez tego człowieka. Powiedział mi o nim, że to niezłe ladaco, ale sympatyczny i piekielnie ambitnie nastawiony do leczenia pacjenta, ale potrafi też bez kozery powiedzieć prawdę prosto w oczy, nawet tą najgorszą.