dr Dorota Sokołowska

Neurolog dziecięcy

Może pani doktor jest dobrym specjalistą, ale jak chodzi się do niej na wizyty prywatne. Ja trafiłam z córeczką do Matki Polki w 2012 r., malutka ma wiotkie nóżki i ogólnie wtedy była bardzo słaba. Zlecono badanie EMG, moją prowadzącą była inna pani neurolog, której też nie polecam!!!(ale to już inna historia). Dowiedziałam się z mężem, że badanie będzie wykonywała dr Sokołowska, ucieszyliśmy się, bo z opinii mam będących w szpitalu jest to bardzo dobry specjalista i zna się na rzeczy i tylko ona potrafi wykonać badanie EMG. Faktycznie pani doktor wykonała badanie, druga pani neurolog Andrzejewska przekazała nam wynik, powiedziała że córka ma rdzeniowy zanik mięśni, nie dożyje 2 lat i ogólnie nic się nie da zrobić. Kiedy zapytałam o rehabilitację stwierdziła, że jak chcę to mogę ale minę miała taką, że nie ma sensu nic robić bioderkować dziecka też już powiedziała że nie ma sensu. Zapytałam również czy to badanie jest nieomylne, stwierdziła że nie i jak wymusiłam na niej że jeżeli to jednak nie ta choroba (SMA) to powiedziała, że wtedy na pewno jest jakaś inna choroba mięśni i mamy kierować się już do Poradni Chorób Mięśni,prosiłam jeszcze o inne badania ale nie chcieli już męczyć mojej córki. 2,5 miesiąca czekaliśmy na badania genetyczne, w tym czasie nie poddawaliśmy się i rehabilitowaliśmy malutką(poprawiało się może nie jakoś rewelacyjnie ale było lepiej,bo zaczęła podnosić główkę i góra ogólnie była lepsza). Kiedy przyszły wyniki odetchnęliśmy z ulgą, to nie SMA. Ale co dalej, jeżeli to jakaś choroba mięśni, a szpital który się tym zajmuje ma miejsca dopiero na 2014 r., po ciężkich trudach udało nam się dostać do Instytutu - Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie ponownie wykonano EMG, podczas badania pani doktor dokładnie tłumaczyła mi co i jak (nie tak ja to było w Łodzi u dr Sokołowskiej, gdzie coś do ucha sobie szeptały z naszą dr prowadzącą). Tam badanie trwało długo a nie tak jak w Łodzi. I już po badaniu EMG powiedziano mi że córka na pewno nie ma choroby mięśni i SMA i nie potrzebne są im badania genetyczne żeby to stwierdzić. Zrobiono rezonans i mała ma tłuszczaka w kanale lędźwiowo-krzyżowym zakotwiczonego z rdzeniem kręgowym. Troszkę się rozpisałam, ale przez p.doktor straciliśmy 4 miesiące, w czasie których tłuszczak mógł urosnąć (tego nie wiemy i nigdy się nie dowiemy) w tym czasie mogliśmy już szukać specjalistów żeby rozważyć operacje (może tłuszczak był mniejszy i operacja byłaby prostsza), wykonać badanie urodynamiczne na które czekamy i znów się wszystko wydłuża.
Trafiliśmy do Matki Polki nie przez wizytę prywatną, nie znaliśmy tam ani jednego lekarza. Może i dr Sokołowska jest miła, tak mi się wydawało jak na nią spojrzałam, ale teraz mamy z mężem straszny żal do niej!!!bo albo nie umie wykonywać EMG, albo trzeba być jej pacjentem żeby zrobiła to dobrze. Nikt nam nie zwróci czasu, kiedy szukaliśmy hospicjum dla swojego dziecka, przechodziliśmy szkolenie reanimacji, bo kiedy skontaktowałam się z rodzicami, których dzieci są chore na SMA to tak mi kazały zrobić, bo powiedziały że ta choroba to nie przelewki i trzeba szybko działać i nie czekać na ostatnią chwilę bo dziecko może umrzeć przez naszą niewiedzę.

Z czystym sumieniem polecam panią doktor Sokołowska lecze u niej syna który ma 6 lat jest wspaniałym lekarzem neurologiem

Lekarz bardzo dobry.Zrównoważona umie nawiazać kontat z chorym i jego rodziną .Oddana pacjentowi.Miła serdeczna.Zna się na tym co robi.Wysokiej klasy specjalista.

Witam serdecznie proszę o pomoc w uzyskaniu kontaktu telefonicznego do polecanej doktor Doroty Sokołowskiej , kontakt na mail vii2@o2.pl

Moje dziecko leczy się u pani Doroty kilka lat. Po moich doświadczeniach z innymi neurologami dziecięcymi, z czystym sumieniem mogę polecić panią doktor. Jest kompetentna i dużo czasu poświęca na badanie dziecka i rozmowę, która nam rodzicom jest bardzo potrzebna.

Genialna Pani Doktor ,przemiła ,ma fantastyczne podejście do dziecka Jestem Jej ogromnie wdzięczna

Po kilku neurologach dziecięcych, trafiliśmy do p. Doroty. Ona się zajęła dzieckiem anie , jak inni jedynie aby odbębnić wizyte i kasę wziąć. Jest z nią stały kontakt telefoniczny, szybko można umówić się na wizytę, kompleksowo bada dziecko. Tłumaczy co i jak. Mogę śmiało polecić panią doktor