lek. dent. Ewa Sojan

Chirurg stomatolog

Bardzo trudno ocenić pracę lekarza, zwłaszcza, gdy nie posiada się wiedzy medycznej. Trudno też o obiektywizm pacjenta, który siedzi na fotelu dentystycznym (czytaj skazańca). Dodatkowo, powiedzmy sobie szczerze, proces leczenia zębów to tak naprawdę hamowanie i tak nieuniknionej katastrofy. Dlatego, moim zdaniem, ocena lekarza to tak naprawdę subiektywna ocena wszystkiego, co nam towarzyszy w tym procesie. Rejestracja: Zarejestrować się można telefonicznie jak i osobiście w godzinach pracy gabinetu. Fajnie, że terminy są zarówno poranne jak i wieczorne. Szczególnie przydatne dla osób pracujących. Tutaj wzorowo. Terminy: Jest rożnie. Raczej na wizytę ...

Terminy: Jest rożnie. Raczej na wizytę trzeba czekać. Mniej więcej to dwa tygodnie na pierwszą wizytę, a potem następne z automatu lecą co tydzień. Zerkając na kalendarz asystentki widać, że jest sporo chętnych pacjentów. To raczej dobrze świadczy o lekarzu, bo konkurencja w okolicy duża.
Gabinet: Gabinet mieści się w przychodni na os. Jagielońskim. Nie widziałem tutaj jakiegoś super wypasionego sprzętu typu kamery, rentgeny i inne cuda. Fotel, nawet wygodny ;) z osprzętem. Co ma być jednorazowe, takie jest. Podczas wizyty letniej zauważyłem, że działa chyba klimatyzacja. Jak dla mnie wszystko OK.
Ceny: Lekarz ma podpisaną umowę z NFZ. Tak że możemy leczyć się i na fundusz i prywatnie. Jest to wygodne, bo można elastycznie dopasować się do naszych możliwości finansowych. Płaciłem od 60-120zł. Tu mam tylko jedną uwagę, że raz zdarzyło mi się, że Pani doktor nie zapytała, jakie wypełnienie dać. Poszło z NFZ a w tym wypadku tak nie chciałem.
Pacjent: No ja odwiedzam ten gabinet od 12 lat. W sumie to ponad 30 razy coś leczyłem. Czasem na jednej wizycie kilka zębów. Przeszedłem większość procedur leczenia i jestem zadowolony. Wcześniej obijałem się o różnych dentystów i muszę powiedzieć, że obecny lekarz zdecydowanie się wyróżnia na plus. A trafiłem do Pani doktor przypadkowo. Przy jakiejś rejestracji ktoś na korytarzu tak mi doradził. Z tego co podsłuchałem na korytarzu, nawet jak ludzie marudzą to nikt nie zamierza zmieniać lekarza.
Lekarz: Wiedzy lekarza nie oceniam, bo się nie znam. Jeśli chodzi o człowieka to tutaj początkowo Pani doktor wydawała mi się zarozumiała i lekko niedostępna. Jednak teraz, po wielu wizytach wiem, że to bardzo miła i sympatyczna osoba. Nie masz ochoty to nie gada o pierdołach, ale jak zapytasz o coś, to dostaniesz szczegółową odpowiedź. Siedząc na fotelu zauważyłem też wysoką sprawność w posługiwaniu się sprzętem. Jak mamy prostą „usterkę” to jest to robione błyskiem. Jak jest dłużej to dostajemy informację co i jak. Dla mnie jest to bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Jedynie co mogę w tej części obiektywnie ocenić to końcowy efekt "konstrukcyjny". A że nic się nie rozpadło to znaczy, że jest dobrze.
Minusy: No prawdziwa ocena musi mieć jakieś minusy. Pierwszy to za dużo ludzi, trzeba długo czekać na termin. Drugi, czasem sporo ludzi czeka w kolejce. Jak wizyta jakiegoś pacjenta się przedłuży to planowana godzina może się znacznie przesunąć. Lepiej nie planować nic zaraz po wizycie, bo można się nie wyrobić. Przy dużej liczbie pacjentów, nie wiadomo też czy coś nie jest robione w pośpiechu.
Podsumowując, krótko. POLECAM!

Moje spotkanie z DR.SOJAN,było nie planowane poszłam bo mnie sytuacja do tego zmusiła,jednak dodam ze absolutnie nie żałuję tej decyzji.Pani doktor wszystko dokładnie mi wyjaśniła co będzie robić,a czego już się nie da zrobić.(przyznam że dentysty bałam się jak ognia)ale nie ukrywam że ochrzanił mnie konkretnie i zdałam sobie sprawę z tego że sama sobie na złość zrobiłam.Uwierzcie mi że ta p.Doktor doprowadziła moje zęby do takiego stanu że,mogę się normalnie teraz uśmiechać.Jest naprawdę nie tylko lekarzem ,ale także fantastycznym człowiekiem,i ona naprawdę rozumie to że ktoś się boi dentysty..Ja osobiście polecam każdemu p.doktor EWĘ SOJAN.jest naprawdę godnym zaufania lekarzem,i przede wszystkim jest kompetentna ,wyrozumiała,i delikatna nie robi nic na siłę.jeszcze raz polecam,ja wybieram się do niej we wtorek 4 stycznia,i powiem że się bardzo cieszę i nie mogę się już doczekać aby zobaczyć jej kolejne dzieło.pozdrawiam wszystkich tych którzy się boją.rada na przyszłość nie bójcie sie dentysty-on nie robi krzywdy on pomaga!!!!!a zwłaszcza p.dr.Ewa Sojan.

Serdecznie polecam wszystkim. Pani Doktor to profesjonalistka. Od początku do końca tłumaczy jak będzie przebiegał proces leczenia. Z gabinetu zawsze wychodzę zadowolona. Zawsze panicznie bałam się wizyt ale odkąd leczę zęby u Pani Doktor strach przeminął.

Właściwie nie powinienem polecać usług Pani Doktor. Powód jest oczywisty - kolejki do Jej gabinetu i tak są czasem zbyt długie. Od wielu lat leczę/kontroluję stan moich "siekaczy" u P. Sojan i stwierdzam, że jej praca cechuje się dużym profesjonalizmem. Potrafi długo, cierpliwie walczyć o zęba, a przecież jest to w sumie ciężka, niełatwa i niosąca nierzadko duże ryzyko praca. Można też dowiedzieć się więcej o medyczno-technicznych szczegółach problemu (na ile pozwala na to czas). Koszty usług są naturalnie różne, jednak daje się odczuć duży margines "wyrozumiałości". Jedyną wadą nie do końca zawinioną i przewidywalną u P. Dr jest fakt zbytniego zagęszczenia wizyt poszczególnych pacjentów w krótkich przedziałach czasu, co sprawia, że kiedy dochodzą do tego "niespodziewane, nagłe przypadki" czas oczekiwania robi się bardzo długi; i wpływa to także niewątpliwie na zmęczenie Lekarza. Podsumowując - lecząc się u Dr Ewy Sojan jesteśmy w dobrych rękach. Pzdr! M.S.

Jestem pacjentem p. Sojan od paru lat. Ostatnio p. Sojan ujęła mnie swoją postawą przyjmując mnie bez rejestracji, w trudnej dla mnie sytuacji bólowej. W okresie gorączki przedświątecznej, poświęciła mi prywatny już czas. Działania przyniosły ulgę, a ja jestem bardzo zadowolony. W moim odczuciu uprzejmość, poświęcony czas, zaangażowanie bezwzględnie zasługują na wysoką ocenę. Planowanie leczenia, kompleksowy ogląd stanu pacjenta sprawiają, że można p. stomatolog polecić.

Jestem pacjentem p. Sojan od paru lat.
Ostatnio p. Sojan ujęła mnie swoją postawą przyjmując

ta lekarka została mi polecona przez koleżankę.Jestem bardzo zadowolony.Teraz korzysta również moja żona, dzieci i teściowie. Nie mamy się na co skarżyć.Obsługa jest fachowa i serdeczna. Czasem trzeba długo czekać pod gabinetem, bo kolejki są długie. Moich teściów ujęła protezami wykonanymi w ramach NFZ.Reszta naszej rodziny na szczęście jeszcze z protez nie korzysta, ale zęby leczymy i nauczyliśmy się o nie dbać dzięki p.doktor.Ona uczy pacjentów jak myć zęby i to jest b ważne.Polecam

Nie mamy się na co skarżyć.Obsługa jest fachowa i serdeczna.
Czasem trzeba długo czekać pod gabinetem, bo kolejki są długie.

Polecam serdecznie. Lekarka bardzo miła i uprzejma. Tłumaczy z sercem i zaangażowaniem wszystko co robi. Nie trzeba czekać długo na termin.

Pani dr jest bardzo kompetentna, rzeczowa, delikatna i przede wszystkim skuteczna. W sytuacjach gdy inni lekarze stawiali złą diagnozę i odsyłali mnie do kolejnych "kolegów po fachu", pani dr od razu postawiła trafna diagnozę.

dziewczyna mnie ostrzegała zebym nie szedł do tej PANI doktor gdy jej w młodzieńczych latach zdrowe zęby leczyła jej kanałowo tak ze teraz tych zębów nie ma tylko sztuczne ze zamiast dawać plomby to robi leczenia kanałowe.poszedłem do niej prześwietliłem zęba na przeswietleniu wyszło wszytko ok. dodam ze nie bolał mnie ten ząb ona mi długo wierciła ząb bolała jak cholera gdy wierciła a pózniej oznajmiła że musze mieć leczenie kanałowe koszt 300zł w przychodni nie prywatnie?halo to ja prywatnie płaciłem za kazdy kanał 3x 30zł + wypełnienie biała plombą 90zł 180zł prywatnie a nie w przychodni 300zł? cos tu nie tak jest.....ostrzegała mnie ze ona zasze ładuje leczenie kanałowe żęba nigdy nie ratuje.dlatego nie polecam odradzano mi ale postanowiłem ze pójede i załuje teraz tylko bende musiał począsnąć portefelem 240zł.niewiem czy ma jakąść korzyść czy co z tych leczeń kanałowych niemam pojęcia

Dziekuje Pani doktor za zniszczenia mojej jedynki, skonczylo sie to leczeniem kanalowym. Nie powiem bo Pani doktor jest mila i sympatyczna ale niestety mojego zeba nie dalo sie juz uratowac. Tyle w temacie bo nawet szkoda slow.