dr n. med. Filip Dąbrowski

Ortopeda

Od czasów studenckich interesował się ortopedią będąc członkiem Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Z Kliniką związał swoje życie zawodowe w latach 2002-2016, gdzie pod kierownictwem Konsultanta Krajowego w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu Prof. n. med. Andrzeja Góreckiego w roku 2009 złożył egzamin specjalizacyjny, a rok później obronił rozprawę doktorską pt.: „Wyniki operacji rewizyjnych stawu kolanowego”.
Od 2012 do 2016 pracował również jako Asystent i Adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii I Wydziału Lekarskiego.
W latach 2013-2014 objął Kierownictwo nad Oddziałem Zapaleń Kości Kliniki Ortopedii i traumatologii Narządu Ruchu.
Od czerwca 2016 podjął pracę w Oddziale Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, gdzie od 02.2017 do chwili obecnej kieruje Oddziałem Ortopedii i Traumatologii.
Swoją wiedzę stara się na bieżąco pogłębiać i uaktualniać poprzez uczestnictwo w licznych w kursach, sympozjach, stażach krajowych i zagranicznych (w tym w USA, Niemczech, Włoszech, Holandii i Francji).
W kręgu szczególnych „zamiłowań” operacyjnych pozostają endoprotezoplastyki pierwotne i rewizyjne stawu biodrowego (dostępy operacyjne: przedni dostęp bezpośredni z oszczędzaniem mięśni, przednio-boczny, tylny) oraz kolanowego.

Polecam Dr Dąbrowskiego! Chodziłam od lekarza do lekarza a poprawy nie było absolutnie żadnej. Aż wkońcu trafiłam do pana Doktora. 4 lata leczenia nie dały takiego efektu jak pół roku po diagnozie. Polecam wszystkim, którzy tak jak ja słyszeli, że są 'trudnym przypadkiem'

W porządku facet... nie naciąga na kolejne niepotrzebne wizyty. Skrupulatnie wypytał o wszystko związane ze zdrowiem, zbadał(!)- jako jedyny z ortopedów u których byłem. Powiedział co mi dolega. Potem zrobiłem badania i na następnej wizycie ustaliliśmy plan leczenia. Jest dobrze. Rozpoznał dnę moczanową a ja byłem leczony z powodu skręcenia obu stawów skokowych. Nie pisnął na temat poprzednich lekarzy, choć go podpuszczałem - stwierdził, że może się wypowiadać o stanie obecnym i nie czuje się kompetentny oceniać leczenia poprzednich lekarzy (to mnie trochę wkurzyło, ale rozumiem gościa - ma to chyba coś wspólnego z etyką lekarską). W sumie polecam - bardzo pozytywny człowiek

Pan dr F.Dąbrowski jest znakomitym lekarzem i mam do Niego absolutne zaufanie. Jeżeli komuś, kiedyś wśród mojej rodziny czy też przyjaciół potrzebna będzie pomoc z zakrasu ortopedii będę szukała Pana Doktora aż do skutku. Jest dla mnie autorytetem, darzę Go szacunkiem i podziwiam Jego kulturę osobistą - tak niezwykle zjawisko w obecnym szalonym świecie.

bez komentarza, wszystko ok. ;) zajmuje sie pacjentem bardzo przyzwoicie. przytomny, wie co robi polecam!

bez komentarza, wszystko ok.
;)
zajmuje sie pacjentem bardzo przyzwoicie. przytomny, wie co robi polecam!

21 września byłem operowany przez dr nauk medycznych Dąbrowskiego-wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego na II oddziale ortopedii szpitala Dzieciątka Jezus ul. Lindleya w Warszawie.Mam pełne zaufanie do Pana doktora za profesjonalnie wykonany zabieg.Ślicznie dziękuję.Wiesiek B.z Podkarpackiego.

Świetny lekarz, z powołania, i wspaniały człowiek. Patrzy na pacjenta jak na pewną całość. Duża kultura osobista. Mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Zdecydowanie polecam!