dr n. med. Jarosław Siluk

Chirurg stomatolog, Chirurg szczękowo twarzowy

Byłem na zabiegu plastki stawu skroniowo-żuchwowego w maju 2014 r. 8 tys. Moja decyzja. Miałem nadzieję, że ustąpią drżenia i napięcie mięśniowe. Niestety już po dwóch tygodniach od zabiegu pojawiły się stare dolegliwości. Teraz po dwóch latach mogę twierdzić z całą pewnością, że albo zabieg był niepotrzebny albo nieudany. Pulsowanie w twarzy, szyi, o bólach głowy nie wspominając, szczęka zjeżdża w prawo a lewy kącik ust podnosi się do góry. Próby korygowania, rozluźnienia i tak kończą się napinaniem i drżeniem. Uczciwie przyznam, że nie ćwiczyłem stawu zbyt regularnie po zabiegu, troche się bałem. Ostatecznie stanęło na tym, że pan doktor uważa, że jest dobrze i tylko są niewielkie zrosty. Z perspektywy czasu żałuję, że nie spróbowałem zamiast zabiegu terapii manualnej. Teraz to właśnie pomaga mi najbardziej. I bieganie. Mam sporo wad kręgosłupa a najbardziej szyjnego. Wszyscy lekarze i terapeuci zwracają uwagę na to, że staw pracuje źle, twarz jest niesymetryczna. Niewiele więcej mam do dodania. Gdyby było dobrze z chęcią oceniłbym doktora Siluka na plus. Ale liczy się efekt zdrowotny, a ten jest żaden. Mimo to dziękuję panu Silukowi za poświęcony czas, danie nadziei i szansę i za sympatyczne podejście. Szkoda, że sugestie, iż należy przede wszystkim popracować nad zgryzem, sylwetką, rozluźnieniem i ubytkami zębowymi nie zostały postawione jako warunek przystąpienia do zabiegu, gdyż teraz być może byłbym w lepszej sytuacji.
Andrzej z Częstochowy

Drodzy państwo. Doradzam abyście nie powierzali swego zdrowia temu lekarzowi. Chyba że lubicie rosyjską ruletkę. Przed wizytą u tego pana nie musiałem non stop nosić w ustach protezy, staw nie zbaczał, nie drżał i nie bolał tak jak teraz. Ból jest nawet przy przełykaniu. Byłem u wielu lekarzy. Każdy jest zdania że staw pracuje źle. Tylko pan Siluk uważał że wszystko jest ok. Z tego co mówili terapeuci jest on cofnięty, kreśli literę S itd. Także podwiązanie ścięgien, spiłowanie kości i jakieś nowe cięcie od ucha, które podobno pan Siluk po raz pierwszy wypróbował na mnie - nic to wszystko nie dało pozytywnego. Staw się cofnął i podniósł, pulsuje i zbacza a twarz zrobiła się lekko asymetryczna. Zauważył to znany ortopeda z Katowic. Inni byli z Krakowa i Warszawy. Mówiłem że nie mam poprawy półtora roku po zabiegu i mówię to teraz po trzech latach. Zresztą już dwa tygodnie po zabiegu dolegliwości zaczęły wracać. Gdyby słodka gadka leczyła pan Siluk byłby już sławny na całym świecie. Oczywiście zgodziłem się na zabieg sam ale czy ostatnie zdanie nie należy do lekarza? Pozdrawiam wszystkich ludzi z problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Trzymajcie się. Pomimo wszystko da się z tym żyć. W moim przypadku zabieg nie pomógł. Andrzej.

Super lekarz.Bardzo mily i kontaktowy. W marcu mialam operacje stawu zuchowo-skroniowego, od kilku lat chodzilam od lekarza do lekarza, bol byl nie do zniesienia, az natrafilam na dr. Siluka.Od operacji/zeby nie zapeszyc/,bol ustapil. Nie wierze w zadne rehabilitacje, jedyny minus to cena, bo zabiegi nie sa refundowane. Doktor Siluk usuwal mi tez chirurgicznie zatrzymana osemke. Przed zabiegiem naczytalam sie o strasznym bolu, a ja po zabiegu wzielam tylko 1 tabletke przeciwbolowa. ruda pacjentka po 50-tce.

Super lekarz.Bardzo mily i kontaktowy.
Doktor Siluk usuwal mi tez chirurgicznie zatrzymana osemke.

ruda pacjentka po 50-tce.

Przestrzegam przed tym lekarzem. Byłam u niego na NFZ z powodu bólu w stawach skroniowo-żuchwowych. Lekarz zaczął na mnie krzyczeć, na drugiej wizycie, gdy dowiedział się, że nie wzięłam ze sobą zdj panoramicznego zębów, choć wogóle mi i tym nie mówił! Stwierdził, że pacjent sam ma wiedzieć (niby skąd?). Po czym stwierdził, że stawy należy operować (oczywiście u niego, za kwotę 16.000zł). Inny lekarz, specjalista, stanowczo stwierdził, że operacji nie należy wykonywać. Dr. Siluk wygłasza nieprawdziwe teorie medyczne, dawno obalone, można je znaleźć na jego stronie. Cham i naciągacz, odradzam zdecydowanie.

U doktora wyrywałam chirurgicznie górną siódemkę w gabinecie na Pszennej w Bielsku. Po ustąpieniu znieczulenia nic nie bolało. Pełny profesjonalizm, lekarz godny polecenia.

Profesjonalista w tym co robi, Pan Doktor usuwał mi chirurgicznie zęba, widać że takie zabiegi u niego to jak wizyta u kosmetyczki:)

Pierwsze, co trzeba napisać, to ciekawe usposobienie. ;-) Ale napewno wzbudza pozytywne emocje. Z niecodzinnym poczuciem humoru. ;-) Zna się na tym co robi <u mnie akurat to skroniowo żuchwowe sprawy> baaaardzo szedł na rękę pacjentowi <nawet wtedy kiedy wydawało się, że wymyśla> :-) Akurat nie byłam u niego jako na dentystycznej wizycie, ale napewno zacznę, ponieważ czas spędzony u niego jest po poprstu przyjemny. :-)

Polecam tego lekarza, niezwykle cierpliwy i dobry specjalista. Bez problemu usunął mi wrośniętą 8-kę. Bardzo szybko wszystko mi się zagoiło i nie miałam większych problemów. Po tygodniu, po zdjęciu szwów już zupełnie wróciłam do formy. Pan doktor usunął mi ząb bezboleśnie. Nie uszkodził mi niczego. Piszę o tym dlatego, że przy usuwaniu poprzedniej 8-ki przez innego lekarza, bardzo się nacierpiałam i straciłam na zawsze czucie w dolnej wardze. Dlatego bardzo się bałam kolejnego usuwania zęba ale okazało się że tym razem trafiłam na super specjalistę. Serdecznie polecam pana doktora Siluka. Teraz gdy tylko będę potrzebowała pomocy chirurga szczękowego na pewno wybiorę się znów do pana doktora.

Miałam usunąć górną szóstkę - pierwszy ząb w ciągu 24 lat. Moja dentystka męczyła mnie przez 45 minut, po czym stwierdziła,że ona nie ma takich narzędzi i nie wiedziała (mimo dostępnego rentgenu), że mam tak głębokie korzenie... Przychodnię na Pszennej znalazłam sama - i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Już 2 dni po zabiegu zupełnie nic nie boli, Pan Doktor przepisał przeciwbólowe leki w razie czego (tamta dentystka nawet o tym nie pomyślała- a cierpialam tydzień z zębem wyrwanym i rozwierconym do połowy przez nią). Podsumowując - polecam usługi dr Siluka. ...

Podsumowując - polecam usługi dr Siluka. A serdecznie przestrzegam, odradzam i co tylko - gabinet Profident na Barlickiego. Traktują pacjenta nagannie i mają małe umiejętności.

Wspaniały lekarz. Godny polecenia. Pan Dr. Siluk robił mi operację niecałe 2 lata temu. Jestem bardzo zadowolona. Gdybym miała drugi raz przejść taką operację bez wahania poszłabym do niego. Blizny całkowicie niewidoczne a opieka przed zabiegiem i po zabiegu po prostu rewelacyjna. Gdyby ktoś miał pytania to służę pomocą kaika3@poczta.fm

Wciąż poszukujesz "Chirurg stomatolog Bielsko-Biała"?

Marek Niemiec

Poradnia Alergologicznan