dr n. med. Krzysztof Jarus

Gastrolog, Internista

Wydaje mi się, że te dobre początkowe opinie na temat lekarza Jarusa, zostały wystawione przez niego samego. Ja po szóstej wizycie u niego niewytrzymałam nerwowo lekceważenia, przemądzalstwa, trywializowania i szydzenia problemów chorej osoby, żałuję ,że spotkałam tego lekarza na swojej drodze. Miałam do czynienia z wieloma lekarzami i mogę szczerze powiedzieć, że to jest najgorszy z nich. Robi łaskę pacjentowi, że go leczy i że w ogóle jest lekarzem.

prawdziwy lekarz z powołaniem,szanuje pacjenta,stosuje nowoczesne metody diagnostyki i leczenia,swoją postawą potrafi podtrzymac na duchu pacjenta i jest godny zaufania. Leczę się u Dr.Jarusa od 2oo8 roku.

przez jego fałszywe zapewnienie ze wszystko jest dobrze moja mama dzis umiera na raka trzustki z przerzutami,gdy onkolog do ktorego trafiła juz niestety za pózno,stwierdził ze jego postepowanie po wynikach i biopsiach mojej mamy było bezsensowne i doprowadziło do takiego stanu,bo gdyby od razu wysłał ja do onkologa na konsultacje wygladało by to dzis calkiem inaczej!omijac z daleka!!!!

Niekompetentny "wrzechznawca".Potwierdzam za przedmówcami, drwiący lekceważacy dolegliwości pacjenta. Na wynik histopatologi (z gastro i kolonoskopii)z ktorej wyniknely rózne przewlekle schorzenia, zapalenia i zmiany, odparl ze to prawidłowy wynik,uznając ze to taka uwrażliwiona nomenklatura laborantów. Bardzo dumny z swego wykształecenia, specjalizacji ktore pochłoneły wiele lat, jak widac zupełnie na daremno. Doktor powinien wziąśc poprawke na się, odwiedzją go również ludzie wykształeceni,by nie uważał że ma doczynienia z kretynami. Totalny ignorant, nauka by sie powstydziła takiego wychowanka.

Totalny ignorant, nauka by sie powstydziła takiego wychowanka.

Lekceważący, drwiący, od początku kontaktu z nowym pacjentem. W jego opinii pacjent przychodzi nie z powodu problemu tylko własnego widzi mi się. Trywializuje z problemów pacjenta, a mi powiedział, że źle się przygotowałam do kolonoskopii, bo nie miałam całego długiego jelita dobrze oczyszczonego , mimo, że wypiłam 4 litry fortransu.Powiedział, że powinnam 6 litrów wypić, mimo, że mi nie przepisał więcej. Po badaniu powiedział, że nie dał by sobie ręki, a nawet palca uciąć, że nie było polipów, ale powtórzenia badania nie widzi potrzeby. Beznadziejny lekarz, lepiej nie tracić czasu i zdrowia.

kolonoskopia w szpitalu ma raciborskiej - czas trwania ( podpisanie papierów ,przygotowanie, zapłata za narkoze, zabieg) - 20 min !!! wszystkie powyższe korowody z dokumentami, zapłatą, wywiadem anestezjologia - przynajmnie 10 min - kolonoskopia trwałA więc 10 min!!!" dziagnoza: złe przygotowanie, ocena ograniczona do dużych zmian" STRACONY CZAS I PIENIĄDZE ! NIE POLECAM !!!

Byłam u P.dr.na gastroskopii i kolonoskopii,bardzo się ich bałam-niepotrzebnie.p.dr. i pielęgniarka stworzyli sympatyczną atmosferę i prifesjonalnie wykonano badania (NFZ).Poleciłam znajomym,są b. zadowoleni,wcześniej mielite badania w innym szpitalu niezbyt dobrze je wspominali. małgorzata

małgorzata

Absolutnie odradzam! Zero zainteresowania problemem pacjenta, nie słucha, pokpiwa sobie.Wygłasza komentarze w rodzaju "lekarze rodzinni to tacy gorsi lekarze, ktorym nie udało się zostać specjalistami". Twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak zwolniona przemiana materii, pomimo tego, że ktoś choruje na tarczycę/ma cukrzycę..jako dowód swojej tezy podaje..Oświęcim! Szkoda nerwów. Przepisał te same leki, co rodzinna. Szkoda nerwów!

Obym nigdy więcej nie miała doczynienia z tym lekarzem. Miałam badanie EUS z biopsją. Nie została mi udzielona żadna informacja na temat zabiegu. Po zabiegu na następny dzień lekarz pojawił się na sali jedynie u pacjentki która leczyła się u niego prywatnie. Nie powiedział co wyszło w badaniu. Wszystkiego dowiedziałam się z 4-o zdaniowego wypisu w trzecim dniu pobytu ( badanie miałam w pierwszym dniu). Nie polecam tego lekarza, jak się nie zapłaci prywatnie, to nie ma na co liczyć z publicznej opieki NFZ. No cóż za 2 tygodnie wynik z biopsji, która może okazać się szokiem dla mnie. Szkoda, że ma tak lekceważący stosunek do pacjenta, bo może i jest fachowcem.

Zdecydowanie odradzam.Nie chce wysłuchać pacjenta, nie interesują go objawy choroby ani jakie dotychczas stosowało się leki, na wyniki badań ledwie chce rzucić okiem. Nie udziela żadnych informacji na temat choroby i jak sobie z nią radzić.Wizyta trwała ok. 8 min.Po długich próbach leczenia u innych lekarzy liczyłam wreszcie na pomoc a poczułam się kompletnie zlekceważona.Bałam się stosować lekarstwa zapisane przez pana Doktora bo widziałam, że przepisuje je bez zastanowienia.To straszne,że chorzy ludzie muszą być skazani na takich lekarzy.