lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Ortopeda

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan). Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Na oddział ortopedii Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu trafiłem po raz pierwszy w 2009 roku kiedy bóle w lewym stawie biodrowym wymagały chodzenia przy pomocy kul łokciowych. Wykonane rtg miednicy wskazywało na zmiany chorobowe w obrębie stawu biodrowego lewego. Szukając pomocy zwróciłem się do jednego z zaprzyjaźnionych kolegów o pomoc. Zaproponował mi właśnie konsultację i leczenie w w/w ośrodku gdyż jest tam bardzo dobry zespół ortopedów wykonujących tego typu operacje. I tu też właśnie trafiłem ,po uzgodnieniu, na Pana Dr Krzysztofa Uszyńskiego. Konsultacja dała mi w zasadzie to czego oczekiwałem: zostałem zbadany, skonsultowano wyniki dodatkowe /rtg/ i postawiono jednoznaczną diagnozę. Okazało się ,że mam chore oba stawy biodrowe w tym lewy gorszy i wymagający natychmiastowej interwencji a drugi to niezbyt odległa przyszłość. Jest moim wielkim szczęściem, że trafiłem na doktora Uszyńskiego który okazał się lekarzem w pełnym znaczeniu tego słowa, fachowym, kompetentnym a zarazem bardzo kont aktywnym i człowiekiem pełnym empatii dla leczonych chorych. Zabieg i dalszy ciąg terapii zostały dokładnie omówione ze zwróceniem uwagi na zagrożenia. Operacja przebiegła bez powikłań i na piątą dobę opuściłem szpital. Dalsze leczenie kontynuowałem w szpitalu rehabilitacyjnym. Powróciłem do pracy w pełnym wymiarze godzin. W tym czasie nie miałem żadnych dolegliwości, a zakres ruchów w operowanym stawie jest jak przed operacją. O protezie przypominają mi jedynie dzwonki bramek na lotniskach. Po siedmiu latach niestety odezwał się ból w drugim, prawym stawie biodrowym /potwierdzenie pierwotnej diagnozy/ Ból nasilał się bardzo szybko tak że musiałem zaprzestać pracy zawodowej i chodziłem przy pomocy kul. Ponownie udałem się po pomoc do mojego „Dobrego Doktora” dr. Uszyńskiego. Konsultacja- decyzja o konieczności operacji drugiego biodra po należnej karencji. Jestem już po zabiegu operacyjnym w czasie rehabilitacji. Dla Pana Doktora byłem znowu człowiekiem potrzebującym pomocy a nie procedurą nr……… Dziękuję Ci, Panie Doktorze za to że mogę nadal egzystować i za to że istnieją lekarze którym można bezwzględnie zaufać. Życzę Panu dużo zdrowia aby mógł Pan nadal przywracać zdrowie ludziom tego potrzebującym.

Do Pana Doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia znajomego, któremu wymienił dwa stawy biodrowe. Od kilku lat bolało mnie prawe biodro lekarze dawali mi skierowania na rehabilitację, tabletki przeciwbólowe, ale ostatnio bez rezultatów, ból ciągle powracał, miałam problemy z chodzeniem. Na wizycie u Pana doktora przedłożyłam rtg miednicy, wskazywało na zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego prawego, dokładnie zbadał, wysłuchał mnie i stwierdził, że trzeba zoperować, wyjaśnił mi bardzo szczegółowo na czym będzie polegała alloplastyka stawu biodrowego, pomimo, że bardzo się bałam zabiegu, od razu zdecydowałam się. Pan Doktor okazał mi duże zaufanie, bardzo miły, kompetentny, nie spotkałam się jeszcze z lekarzem, który tak profesjonalnie i z wielką troską dba o pacjenta. W styczniu 2019 r. miałam zabieg, przed zabiegiem Pan Doktor był u mnie porozmawiał dodał mi wsparcia i strach trochę minął. Po operacji podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował, że już po wszystkim poczułam wtedy wielka ulgę. Będąc w szpitalu często mnie odwiedzał, nawet w weekend poświęcał swój wolny czas, bardzo interesował się moim stanem zdrowia po operacji. Obecnie mija 4 miesiące od zabiegu, skończyło się moje cierpienie i mogę bez bólu funkcjonować, wszystko dzięki bardzo dobrej fachowości i podejściu doktora do pacjenta. Cieszę się bardzo, że trafiłam na tak świetnego specjalistę, opieką jaką zostałam przez niego otoczona dawała mi sił i wsparcia. Bardzo polecam Pana Doktora . Wdzięczna pacjentka Anna z Legnicy.

Doktora Uszyńskiego poznałem w 2011 roku podczas wizyty lekarskiej. Miałem wówczas 35 lat, a mój prawy staw biodrowy uległ na tyle zwyrodnieniu, że nadawał się już do wymiany. Dowiedziałem się wtedy bardzo dokładnie i fachowo na czym polega całkowita alloplastyka stawu biodrowego, Jednak długo trwało moje niezdecydowanie, obawa. Wmawiałem sobie różne czarne scenariusze - teraz wiem, że niepotrzebnie tyle czekałem w bólu. Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. ...

Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. I to była najlepsza moja decyzja. Doktor wyznaczył na wrzesień termin operacji.
Obecnie mija trzeci miesiąc od zabiegu. Powoli wracam do normalnego życia - tego bez bólu. Jestem pod stałą kontrolą doktora i wykonuje wszystko zgodnie z jego zaleceniami. Znajduje się na etapie rehabilitacji, którą odbywam w MCZ w Lubinie, wśród osób bardzo życzliwych, które miały także kontakt z doktorem Uszyńskim.
I podobnie jak one uważam, że doktor Uszyński to lekarz z prawdziwego powołania. Polecam doktora Uszyńskiego tym, którzy cenią sobie fachowość, wiedzę, komunikatywność i podejście do pacjenta. Dr Uszyński to profesjonalista i wirtuoz w swoim zawodzie.
Dziękuje Panie doktorze za okazaną pomoc !!! Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Oddziału Ortopedii w Lubaniu za fachową i profesjonalna opiekę.

Do dra Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam w lutym 2019 r. z polecenia znajomych. Byłam tez w Bolesławcu na spotkaniu z doktorem, z którego wyniosłam bardzo dużo cennych informacji nt postępowania operacyjnego i pooperacyjnego. Spotkanie to pozwoliło mi na szybkie podjęcie decyzji o operacji ponieważ stan mojego biodra był fatalny. W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra i potwierdzam, że wszystkie pozytywne opinie opublikowane na tej stronie są w 100% prawdziwe. Dr K. Uszyński bardzo dokładnie i w sposób zrozumiały dla laika tłumaczy przebieg operacji. Jest bardzo przystępny w kontaktach z pacjentem. ...

W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra i potwierdzam, że wszystkie pozytywne opinie opublikowane na tej stronie są w 100% prawdziwe. Dr K. Uszyński bardzo dokładnie i w sposób zrozumiały dla laika tłumaczy przebieg operacji. Jest bardzo przystępny w kontaktach z pacjentem. Swoją pełną życzliwości postawą wobec pacjenta minimalizuje stres przedoperacyjny.
W tej chwili jestem 2 tygodnie po operacji. Przestrzegam wszystkich zaleceń lekarza i rehabilitantki. Czuję się dobrze a przede wszystkim nie cierpię bólu i żyję bez środków przeciwbólowych. A wszystkim niezdecydowanym mówię, że ból pooperacyjny jest niczym w porównaniu z bólem chorego biodra.
DZIĘKUJĘ Panie Doktorze.

Do pana doktora Uszyńskiego trafiłam dzięki Pani pielęgniarce rodzinnej, która mnie zabrała na wizytę w czerwcu 2014r., Byłam pełna bólu jaki mi towarzyszył,” człapiąc” o dwóch kulach, prawie nie mogłam chodzić, każdy krok sprawiał jedynie ogromny ból. Leczyłam się od ponad dwóch lat u różnych „autorytetów ortopedii” i nic ! Doktor przeprowadził wywiad, zapoznał się z historią mojej choroby (miałam wykonany tomograf bioder i rezonans magnetyczny). Zlecił mi wykonanie zdjęcia RTG i po chwili stwierdził „wstępna martwica kości” niezwłoczna operacja. Okazało się, że kwalifikuję się do zabiegu operacyjnego. W sierpniu ...

W sierpniu miałam już przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy. W tej chwili 5 miesięcy po operacji chodzę bardzo ładnie, a ból jest jedynie przykrym wspomnieniem. Miałam ogromne szczęście trafiając na tak świetnego ortopedę i specjalistę. Doktor to bardzo miły i serdeczny i wspaniały człowiek. Podejście do pacjenta świadczy o jego wielkim profesjonalizmie zawodowym. To lekarz w pełnym tego sowa znaczeniu z powołania. Jeśli miała bym wystawić ocenę to pięć jest za mało „szóstka” i to zdecydowanie za mało, po prostu jeszcze raz: „Dziękuję Bardzo”. Chcę również tą drogą serdecznie podziękować Pani Jasi, całemu zespołowi oddziału ortopedii w Lubaniu. Pracuje tam profesjonalny personel, który z sercem, uśmiechem, dobrym słowem i szacunkiem podchodzi do każdego pacjenta. Ewa z Przemkowa.

Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia kolegi, któremu doktor wymienił dwa stawy biodrowe. Wcześniej byłam u innych ortopedów, diagnoza - operacja była dla mnie jak wyrok i odwlekałam z podjęciem decyzji. Podejście Pana doktora do pacjenta, ciepło, spokój, profesjonalizm, wysoka kultura osobista i ogromna wiedza to wszystko spowodowało, że bez chwili wahania na pierwszej wizycie podjęłam decyzję - operacja, wymiana prawego stawu biodrowego. Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że ...

Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że trafiłam w bardzo dobre ręce i dobre miejsce. Bardzo dziękuję Panu doktorowi Krzysztofowi Uszyńskiemu jak i całemu personelowi oddziału ortopedii w Lubaniu.
Po dwóch tygodniach po operacji zapomniałam co to jest ból i odstawiłam leki przeciwbólowe, bez których wcześniej nie mogłam funkcjonować. Zaprzyjaźniłam się z nowym biodrem.
Jeszcze raz dziękuję Panie doktorze i życzę wszystkim potrzebującym pomocy, żeby właśnie Pana spotkali na swojej drodze tak jak ja.
Łucja z Bolesławca

Wspaniały lekarz . Mimo natłoku pracy i zmęczenia zawsze gotów poświęcić uwagę i czas pacjentowi. Zawsze można zadać pytanie na które stara się udzielić wyczerpującej odpowiedzi , co w przypadku pacjenta oczekującego na operację lub będącego bezpośrednio po zabiegu , bardzo uspokaja. Pan doktor Uszyński operował mi kolejno oba biodra (mam dwie endoprotezy) . Nogi są równej długości , wszystko działa na razie bez zarzutu. Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. ...

Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. Jest to lekarz , który oprócz umiejętności i wiedzy , sposobem bycia i traktowania pacjenta , powodował iż w sytuacji w jakiej się znalazłem , mogłem czuć się uspokojony i bezpieczny. Dziś po pewnym czasie myślę , że jast to lekarz zdecydowanie godny polecenia.

Do Doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłem opierając się na opiniach pacjentów rehabilitacji MCZ w Lubinie. Pacjentów, którzy „wyszli” spod ręki Doktora Uszyńskiego. Potwierdziły się bardzo pozytywne opinie dotyczące wiedzy fachowej, jak i fantastycznego kontaktu z pacjentami. Jestem po wymianie obu stawów biodrowych. Pierwszą operację miałem w styczniu a drugą w sierpniu 2016 roku. Już zapomniałem o środkach przeciwbólowych, bez których nie mogłem sprawnie się poruszać. Z zawodu jestem trenerem, prowadzę zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Zawsze byłem osobą bardzo aktywną fizycznie. Postępująca choroba bioder ograniczyła moją aktywność prawie do zera. Jestem na etapie rehabilitacji, a w perspektywie planuję powrót do pełnej aktywności sportowej. Proces mojego leczenia i rehabilitacji pooperacyjnej, odbywa się zgodnie z planem wytyczonym przez Doktora Uszyńskiego. Oddanie swojego zdrowia w ręce Doktora Uszyńskiego, było najlepszą decyzją jaka mogłem podjąć. Bardzo dziękuję za przewrócenie mi sprawności, dzięki której mogę rozwijać się zawodowo i realizować swoje marzenia. Z całego serca polecam Doktora Krzysztofa Uszyńskiego, jest dla mnie MISTRZEM !!!!

Wroclaw 20.07.2017 Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego ...

Wroclaw 20.07.2017

Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego zawodu to podstawy wykonywania operacji chirurgicznych i późniejszej rehabilitacji.
.......................................................................................................................................
Gdyby zaszła konieczność poprawienia zdrowia dla członków mojej rodziny lub przyjaciół , będę wręcz nalegał na wykonanie operacji przez dr. Uszyńskiego w Lubaniu. Dziękuję również personelowi medycznemu, opiekującemu mu się mną w Szpitalu w Lubaniu po przebytej operacji.

Operację wszczepienia endo w moje od 39 lat degenerujące sie biodro, wykonał w czerwcu 2015 roku, najlepszy specjalista w tej dziedzinie czyli Pan Krzysztof Uszyński. Profesjonalizm doktora sprawił, że czułam wewnętrzny spokój nawet leżąc już na stole operacyjnym ( Wielkie podziękowania również dla personelu bloku operacyjnego w szpitalu w Lubaniu) wiedziałam, iż wiedza i pewne ręce mojego operatora gwarantują powodzenie w wymianie nie współpracującego już ze mną stawu. Umiejętności zawodowe są ważne , nawet bardzo ważne i tu Pan Krzysztof nie ma konkurencji. Próżno tez szukać wśród lekarzy tych którzy podchodzą z taką życzliwością, wyrozumiałością do chorego. Od pierwszej wizyty czułam się tak jak bym była jedynym chorym którego leczy doktor. Cały proces wszczepienia endo została mi przedstawiona w przejrzysty i zrozumiały dla ,, blondynki" sposób. To sprawiło, że ta dość inwazyjna ingerencja w ludzkie ciało przebiegła bezstresowo i w poczuciu że nie mogłam lepiej trafić. Jeśli bym musiała, nie daj Boże wymienić jeszcze inną część mojego stelaża to w ciemno zgłoszę się do Pana Krzysztofa. Dziękuje Panie doktorze za pierwsze 3 miesiące mojego nowego życia bez bólu