dr n. med. Czesław Świątczak

Gastroenterolog

Szczerze polecam Pana Doktora. Zanim postawi jakąkolwiek diagnozę wykonuje badania, co jest dla mnie bardzo cenne. Miałam robioną u Pana Doktora kolonoskopię i mimo moich obaw badanie przebiegło szybko i bezboleśnie. W dniu wykonania kolonoskopii zapłaciłam za samo badanie (bez wizyty). Teraz mam spokojną głowę na parę lat. Szczerze polecam.

Śmiało mogę polecić dr. Świątaczaka. Konkretny, dokładny, a przy tym sympatyczny lekarz, który wysłucha dokładnie pacjenta. Kolonoskpii bałam się niepotrzebnie, bo badanie zostało przeprowadzone fachowo i z pewnością gdyby zaszła potrzeba powtórzenia w przyszłości tego badania, wybrałabym się właśnie do tego doktora. Co ważne, gdy widzi, że nie ma potrzeby leczenia farmakologicznego, nie robi tego ( a z tym niestety różnie bywa wśród lekarzy).

Wspamiały lekarz !!-wiele wykazuje troski w stosumku do pacjęta,doskonale tłumaczy stan choroby,bardzo pomógł

Trafiłem do dr Świątczaka, z powodu ogromnych kolejek do poradni gastroenterologicznej NFZ w Bydgoszczy. Faktycznie, ciężko się z nim skontaktować, często nie odbiera telefonów, ale podejrzewam tylko i wyłącznie z dużej ilości obowiązków. Pierwsza wizyta kosztowała 120 zł. Doktor od razu powiedział co podejrzewa (IBS - Zespół Jelita Drażliwego), ale nie jest typem lekarza który stawia diagnozy bez wykonanych badań i jesli zrobimy co trzeba, to dokładnie zdiagnozuje co mi jest. Wszystko fachowo, rzeczowo i spokojnie mi wytłumaczył. Dostałem skierowanie na wykonanie badań kału (lamblie, pasożyty, posiew) oraz TSH. Dr Świątczak dokładnie wytłumaczył jak zrobić badania by wynik był jak najbardziej wiarygodny, gdzie mam to wykonać itd. Po wykonaniu badań umówiliśmy się telefonicznie na wykonanie kolonoskopii. Przed zabiegiem dokładnie wytłumaczył jak przygotować się do tego badania, dał ulotkę. No i przyszedł dzień zabiegu. Bałem się strasznie, ale dostałem lek na rozluźnienie. Samo badanie trwało około 15 minut, wykonane z zachowaniem podstawowych zasad intymności pacjenta. Pomagała doktorowi pielęgniarka, która specjalnie przyszła do gabinetu na kilka minut przed moim wejściem. Samo badanie bolało bardzo, ale nie winię za to doktora, gdyż miałem bardzo zagięte jelita, i wykonywane bez znieczulenia o wiele bardziej ułatwia lekarzowi, gdyż nie wpycha endoskopu po omacku, a może współpracować z pacjentem co dla niej samego jest znacznie bezpieczniejsze. Po badaniu ubrałem się, lekarz na spokojnie omówił ze mną jego wynik, bedąc przy tym bardzo rzeczowym. Rozrysowal mi do którego momentu jelita udąło mu się dojsć (zagięcie śledzionowe okrężnicy), i dlaczego nie było warto dalej kontynuowac badania. Jego wcześniejsza diagnoza się potwierdziła. Mam IBS. Zapisał mi leki, wytłumaczył ich dzialanie oraz sposob podawania. Zapłaciłem już tylko za same badanie (350 zł), wizyta nic w tym wypadku nie kosztowała. Jestem bardzo zadowolony z tego lekarza. TO bodajże jeden z najlepszych gastroenterologów w kujawsko-pomorskim, szefuje przecież klinice gastroenterologii w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy.POLECAM i nie bójcie się, jesli będzie chcial wam zrobic kolonoskopię albo gastroskopię. Lepiej się dowiedzieć niż żyć w niepewności. LEKARZ jak najbardziej.

dobry specjalista.jako człowiek też całkiem miły więcej nie mogę powiedzieć ponieważ ludzie wykonujący taki zawód raczej nie okazują większych emocji,jednak polecam serdecznie dr.Czesława Świątczaka

Wciąż poszukujesz "Gastroenterolog Bydgoszcz"?

Michał Walczak

Gastroenterolog dziecięcy