dr n. med. Maria Janucik-Gacuta

3,9
3,7
3,6
3,4

Pani doktor prowadziła moją pierwszą ciążę, wszystko było ok. Jednak na badaniu tzw. połówkowym (21 tc) wykonanym przez innego lekarza w innym poleconym przez nią miejscu, okazało się, że mój synek ma 2 torbiele splotów naczyniowych w główce, (poza tym serce i inne organy były prawidłowe). Poinformowano nas, że może to wskazywać na chorobę genetyczną płodu, choć prawdopodobieństwo jest niewielkie, ponieważ przy chorobach genetycznych zazwyczaj występują wady serca i innych organów. Z panią doktor skontaktowaliśmy się dopiero w 27 tc (tydzień wcześniej była na jakiejś konferencji) i zaczęły się......2 najdłuższe i najbardziej stresujące miesiące w naszym życiu. Powiedziała nam, widząc te torbiele, dlaczego nie przyszliśmy do niej wcześniej czyli przed 26 tc (wtedy można zgodnie z prawem usunąć płód jeśli ma wady genetyczne), na następny dzień przyszłam do szpitala na konsultacje do lekarza, którego nazwiska nie pamiętam. Czekając na USG usłyszałam od pani doktor, że teraz jest za późno i że będę musiała żyć z "takim" dzieckiem, a mogłam przecież wcześniej do niej przyjść. Lekarz konsultujący stwierdził, że torbiele są w normie, i że powinnam poczekać do 32 tc i wtedy sprawdzić, a najprawdopodobniej ich nie będzie (pani doktor twierdziła, że ich wielkość jest przekroczona). Finał mojej ciąży był szczęśliwy - zmieniłam lekarza, który w 32 tc oznajmił mi,że nie ma żadnych torbieli i wszystko jest ok. W 40 tc urodził się mój zdrowy, wspaniały synek:) Dziś ma już 3,5 roku i jest zdrowym i bardzo mądrym chłopczykiem:) Dodam jeszcze, że w kolejnej ciąży również pojawiły się 2 torbiele, ale od razu usłyszałam od mojego lekarza, że za 4 tygodnie powinno ich już nie być i że nie mam się czym stresować ani przejmować. Z ciąży tej urodziłam zdrową córeczkę. Zdecydowałam się napisać o moim przypadku ku pokrzepieniu serc zestresowanych matek i ku przestrodze...

Nie polecam, odradzam, brak podejścia do pacjenta i człowieka, który jest zaniepokojony swoim stanem zdrowia, po wykonaniu USG nie wyjaśniła czy jest wszystko w porządku, brak jakiegokolwiek opisu sytuacji, po badaniu otrzymałam zdjęcie USG , gdy wyszłam z łazienki Pani doktor rozmawiała przez telefon kierując mnie na poczekalnie. Przyjęcie na wizytę z laska. Pierwsza i ostatnia wizyta u tego lekarza.

Dr Gacuta jest przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Dzięki niej mam wspaniałego synka (lecząc sie u innej ginekolog czekałam na niego bezskutecznie 4 lata). Cudownie zajmowała sie mna podczas ciąży, była również przy porodzie, mogłam zadzwonic do niej o każdej porze dnia i nocy, przez co czułam się bezpiecznie. Pomimo tego że chodziłam do niej prywatnie zrobiłam dla mnie więcej niż powinna, zreszyą wizyty nie są drogie(poprzednio płaciłam 2 razy tyle za wizytę). Poprostu ginekolog lekarz na świecie!

Otworzyła mi światełko w tunelu :) Do tej pory żaden lekarz nie dał mi tyle skierowań na badania co ona. Widać i czuć że kobieta chce pomóc. Jestem jak narazie z niej b.zadowolona.

chciałabym by każdy w służbie zdrowia poświęcał się w takim stopniu i by dawał tyle serca co Pani doktor swoim pacjentkom Polecam z całego serca

Traktowanie pacjenta jak samochodu na taśmie produkcyjnej. Z bólem brzucha w okolicach mostka pani doktor położyła mnie do szpitala na przydatki twierdząc, że tak wysoko ból promieniuje. Zrobiono oczywiście badanie i usg, które nie wykazały choroby przydatków. Ale Pani doktor to nie zraziło i przepisała mi leki na przydatki- w tym antybiotyki. Badanie niedelikatne, nie chce rozmawiać z pacjentem, a tym bardziej go słuchać. Okazało się, że miałam chorobę TRZUSTKI! Badania laboratoryjne zrobiłam sama prywatnie. Ale ze szpitala pani doktor nie chciała mnie puścić, by dostać zwrot pieniędzy z NFZ.

Pani doktor ma dużo pacjentek, stąd czasami mało czasu (ale umówione wizyty są długie i dokładne), a to dlatego że naprawdę się przejmuje, każdemu chce pomóc i nie potrafi odmówić. Kobieta wypełniająca swoje powołanie, kochająca swoją pracę. Specjalista godny polecenia. Warto poczekać w kolejce i wybaczyć brak czasu, bo trafiamy w dobre ręce. Zresztą kolejki w gabinecie same mówią za siebie.

byłam pacjętką Pani dr przez wiele lat. aż do momentu kiedy próbowałam się skontaktować tel i nie udało mi się, odwiedziłam Panią dr w przychodni akademickiej i w odpowiedzi usłyszałam, że przebywała na urlopie a psa jeszce nie nauczyła odbierać telefonów. życzę wytrwałości

Super lekarz, dogłębnie zanalizowała problem i szybko podjęła interwencję uratowała mi życie

Wspaniały lekarz,oddany pcjentce,miła ,uprzejma.Dzięki pani Doktor mam wspaniałych synów.Dziękuję.