lekarz Michał Renc

Trudno stwierdzić, jakie są kompetencje Pana doktora, ponieważ w przeciwieństwie do opinii Pana Bernarda dla mnie Pan doktor nie miał prawie w ogóle czasu. Owszem wypisał skierowanie do specjalisty (po obejrzeniu dłoni na której zrobiło się jakieś zgrubienie), ale zgłaszanych dodatkowych dolegliwości nawet nie sprawdził (bolesność całej ręki - aż do ramienia). Może specjalista więcej pomoże....Zgłosiłam również drugą dolegliwość (dla mnie problemy wyglądające na alergię - swędzące i piekące oczy od kilku miesięcy oraz silny katar po wycieczce w lesie) - przepisał krople, które miałam od okulisty i jeszcze jakiś lek, a na pytanie, czy może testy na alergię byłoby sens robić odpowiedział "nie". Ponieważ chodzę do lekarza raz na 1-2 lata myślałam, że przy okazji tej wizyty poproszę też o skierowanie na podstawowe badania, ale tutaj też "uprzejmie" zostałam poinformowana, że mam to załatwić przez telefon (wizyta miała miejsce w czasie pandemii - więc nie powinno mnie tam w ogóle być - od tego zresztą zaczęła się moja wizyta - zostałam na wstępie przepytana, dlaczego w ogóle przyszłam i kto mnie na tę wizytę umówił - o dolegliwości nie zadał mi tyle pytań, ale to z kolei nie przeszkadzało Panu doktorowi przyjmować bez zabezpieczenia w postaci choćby maseczki).
Podsumowując:
Zaufanie do kompetencji - ciężko ocenić, Pan doktor raczej nie miał ochoty chwalić się kompetencjami
Poświęcony czas - wizyta trwała około 3 min (można powiedzieć, że na każdy problem poświęcił 1min)
Godny polecenia - nie, niestety nie poleciłabym go nikomu
Tłumaczenie choroby i leczenia - w ogóle (sam z siebie nie powiedział nic, a na zadane pytanie odp. żebyśmy dali się wykazać specjaliście)
Kompleksowość podejścia - trudno ocenić
Uprzejmość - brak, nawet nie odpowiedział na "do widzenia"

Pierwszy spotkany przeze mnie lekarz, który zawsze ma tyle czasu dla pacjenta ile wymaga jego choroba. Wnioskując po efektach stosowanych leków - prawdziwy profesjonalista w swoim zawodzie. Traktuje pacjenta indywidualnie, jako człowieka a nie kolejny numerek w kolejce pod gabinetem. Wart zaufania i powierzenia w jego "Ręce" swojego zdrowia i życia. Mnie osobiście ustabilizował w nadciśnieniu, wynikającej z niego początkowej niewydolności serca oraz w cukrzycy. Mojego Ojca z kolei w powikłaniach poudarowych - cukrzyca, nadciśnienie, Alzhaimer, Parkinson i szereg towarzyszących im powikłań. Panie Doktorze - bardzo dziękuję.

Panie Doktorze - bardzo dziękuję.