lek. dent. Michalina Szmyd-Łucek

Witam. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z zakładem stomatologicznym Emka w Tychach ( https://www.facebook.com/emkastomatologiatychy ). Są jak najgorsze. Ale po kolei. 10 lipca 2023 roku córka była umówiona na wizytę u ortodonty p. Szmyd. Była to pierwsza wizyta. Córka nosi aparat ortodontyczny lecz obecnie pani doktor, która zajmuje się córką nie mogła przez jakiś czas przyjmować pacjentów. Żona z córką udały się do gabinetu, gdy ja oczekiwałem na nie w samochodzie. Po może 10-15 minutach przyszły z powrotem. Co się okazało. Pani ortodontka Szmyd zajrzała do buzi córki i powiedziała, ...

10 lipca 2023 roku córka była umówiona na wizytę u ortodonty p. Szmyd. Była to pierwsza wizyta. Córka nosi aparat ortodontyczny lecz obecnie pani doktor, która zajmuje się córką nie mogła przez jakiś czas przyjmować pacjentów. Żona z córką udały się do gabinetu, gdy ja oczekiwałem na nie w samochodzie. Po może 10-15 minutach przyszły z powrotem. Co się okazało. Pani ortodontka Szmyd zajrzała do buzi córki i powiedziała, że nie zajmuje się tego typu zamkami i żebyśmy poszukali kogoś innego. Nie to jest jednak najgorsze. Kazano żonie zapłacić 120zl. Moje pytanie jest następujące ZA CO? Rozumiem skasowac 30zl za te 10 minut cennego czasu, lecz 120zl? Przecież nie zrobiono nic. Nie wyregulowano żadnego zamka. Pani Szmyd nie wykonała praktycznie żadnej usługi. Gdy zdenerwowany wszedłem do gabinetu, pani Szmyd nie raczyła do mnie wyjść, tylko komunikowała się ze mną poprzez panią z recepcji. Gdy zadałem pytanie dlaczego pobrano 120zł za niezrobienie niczego pani odpowiedziała "Jak pan jedzie do mechanika z samochodem to też pan zapłaci". Różnica jest jednak jedna, gdy mechanik po otworzeniu maski powie, że nie jest w stanie naprawić pojazdu nie pobiera opłaty. Tutaj nie zrobiono niczego, a pobrano aż 120zł tylko za stwierdzenie, że się nie umie wykonać usługi. To jest chyba nie do końca uczciwe. Jeżeli nie umiem czegoś zrobić nie biorę pieniędzy - proste. Jednak tutaj jak widzę mają za nic uczciwość i dobre obyczaje. Byle tylko skasować kolejego pacjenta, nie ważne czy coś się zrobiło czy też nie. Nie polecam tego zakładu, chyba że lubicie być okradanymi, bo tak się czuję.

Tak, pani Doktor, to rzeczywiście przemiła osoba, wizyta w gabinecie to przyjemność z uwagi na jej aparycję i życzliwe podejście do pacjenta i tu bym chyba skończyła na zaletach. Leczyłam, a właściwie próbowałam leczyć u tej Pani kanałowo zęba trzonowego. Niestety wybrałam lekarza z uwagi na cenę leczenia, nie posiadałam wtedy wiedzy, że takie leczenie można przeprowadzić pod mikroskopem, jest to metoda droższa ale najdokładniejsza i najpewniejsza przy kanałowym leczeniu. Niestety Pani doktor też nie raczyła mnie o takiej możliwości poinformować (sama wówczas nie leczyła przy użyciu mikroskopu, nie wiem jak jest teraz) zamiast tego czterokrotnie otwierała mi zęba, ponieważ nie potrafiła znaleźć jednego z kilku kanałów (i tu właśnie niezastąpiony jest mikroskop). Po trzeciej wizycie (oczywiście każda była płatna) zaczęłam wyczuwać nieprzyjemny zapach z ust. Poinformowałam o tym Panią doktor, która skwitowała to, mówiąc że pewnie resztki jedzenia weszły mi między zęby i po raz kolejny otworzyła mi zęba próbując znaleźć kanał. Za wizytę oczywiście zapłaciłam, ale jako że Pani doktor w dalszym ciągu kanału nie znalazła, dopiero wówczas (po 4 płatnych wizytach!!!!!) poinformowała, że takie leczenie można przeprowadzić pod mikroskopem, bo ona to raczej szans na znalezienie tego kanału nie widzi. U innego stomatologa już pod mikroskopem okazało się, że ząb oraz jego korzeń był pęknięty aż do samego wierzchołka (stąd ten nieprzyjemny zapach, resztki jedzenia weszły głęboko w szczelinę w korzeniu) wskutek częstego otwierania (co prowadzi do wysuszania zęba) i grzebania w nim.
W efekcie zęba musiałam wyrwać, całkowity koszt "leczenia" i wyrwania zęba to 700 zł :(

Pani Doktor to przemiła i sympatyczna osoba, która bardzo profesjonalnie podchodzi do swojego zawodu. Wizyta w gabinecie to sama przyjemność. Pani Doktor cierpliwie i dokładnie tłumaczy, jak będzie wyglądać leczenie . Każdemu pacjentowi poświęca tyle czasu, ile potrzeba a pobyt na fotelu jest komfortowy i bezbolesny. Leczymy się u Pani Doktor całą rodziną i jesteśmy bardzo zadowoleni!