lekarz Mirosław Śmigasiewicz

Witam, mam to szczęście,że jestem stałą pacjentką dr. Śmigasiewicza w przychodni. Faktycznie, nie ma super milutkiego podejścia do pacjentki, nie jest wygadany ale stara się być uprzejmy, po porodzie przy każdej wizycie zagadnął jak się miewa dziecko, jak się rozwija- to dla mnie bardzo ważny gest.Co do jego wiedzy i doświadczenia- niczego nie mogę mu zarzucić, zawsze umie wytłumaczyć i zastosować odpowiednie leczenie. Doktor prowadził moją ciążę, poród był wywoływany, kazano mi się zgłosić do szpitala w piątek i teoretycznie nic by się ze mną nie działo gdyby nie interwencja właśnie mojego ginekologa. Nakazał zrobić test oksytocynowy,żeby było wiadomo jak mój organizm reaguje. Dzięki niemu wiedziałam na czym stoję i co się będzie ze mną działo dalej, bo reszta personelu nie udzielała żadnych informacji. W niedzielę tuż po południu byłam szczęśliwą mamą :)

Ja w 100% polecam doktora. Prowadził moją ciążę, nie było go przy porodzie Ale zrobił tak żebym miała jak najlepszą opiekę i pomoc. Chodzę do niego na wizyty i to na NFZ. Zawsze miły, uprzejmy i pomocny. Zapyta zawsze o dziecko. Polecam baaaardzo serdecznie!

Nie mogę wypowiedzieć się na temat tłumaczenia choroby i leczenia, ponieważ dawno nie borykałam się z takimi problemami, ale miałam okazję spotkać się z tym lekarzem podczas wizyty kontrolnej. Jest to osoba konkretna, delikatna i wyluzowana. Wizyta była przyjemna, lekarz jest rozmowny i uprzejmy. Polecam.

Widzę tu negatwne opinie z którymi absolutnie się nie zgadzam. W 2009 roku rodziłam swoje pierwsze dziecko w Otwocku i przy porodzie pomagał mi właśnie doktor Śmigasiewicz. Nie jest on najmilszym lekarzem w kontakcie ale wiem, że gdyby nie jego szybka i fachowa pomoc nie żyłabym dzisiaj. Po porodzie wystąpiła u mnie atonia macicy i potworne krwawienie. Pan doktor uratował mi życie i macicę, a z tego co się dowiedziałam są przypadki w których jedynym sposobem na uratowanie życia kobiety jest usunięcie macicy a jeśli nie to często dochodzi do uszkodzeń po których kolejna ciąża jest niemożliwa lub też często kończy się poronieniami. Ja teraz jestem w 7 miesiącu drugiej ciąży, bez żadnych komplikacji od samego początku aż do teraz. I wiem jedno ,że jeśli po tym porodzie bądą jakieś problemy to chcę mieć tego "niemiłego" Pana Doktora przy sobie bo tylko przy nim będę czuła się w pełni bezpieczna.

Przyszłam do Pana Doktora z guzkiem w piersi, wyśmiał mnie, że to stan zapalny, po badaniach i diagnostyce w innym ośrodku (uparłam się, żeby ty zbadać) okazało się, że to rak piersi. Jestem po operacji i leczeniu podjętym w porę. Gdybym posłuchała się doktora wyjechałabym już nogami do przodu. Nie polecam.

Jak czytam niektóre opinie, to krew mnie zalewa! Czy Wy, drogie pacjentki oczekujecie od lekarza kawy i pogaduszek czy konkretnej pomocy?! Ja tego człowieka nigdy w życiu nie zapomnę, uratował mi życie i nawet gdyby był największym gburem na świecie pójdę do niego na 100 kolejnych wizyt, bo wiem,że zna się na rzeczy, a to w tym zawodzie jest chyba jednak najważniejsze!

Tak się złożyło, że dr Śmigasiewicz odbierał oba moje porody - jeden w sierpniu 2010, a drugi we wrześniu 2011. W pierwszym przypadku pomógł synkowi przyjść na świat kiedy zaklinował się w kanale rodnym wypychając go, a w drugim szybko opanował masywne krwawienie. Był bardzo serdeczny, nawet potrafił rozładować atmosferę delikatnym żartem. Czułam, że jestem w dobrych rękach. Po porodzie także się mną dobrze opiekował, pamiętał o mnie i moich zdrowotnych problemach. Moje wrażenie - mimo nawału pracy na oddziale dr nie działa taśmowo, do każdej pacjentki ma podejście indywidualne. Także z czystym sumieniem polecam opiekę dra.

Tylko dzięki temu że został wezwany do pomocy przy porodzie moje dziecko przyszło na świat. Podczas gdy cały zespół miał dośc mojego szału i wrzasków podczas porodu i stwierdził żebym sama sobie rodziła jak nie chce pomocy tylko on jedyny do końca mi pomógł i wypchnął dziecko. ODWALIŁ CAŁĄM ROBOTE ZA LEKARZA KTÓRY BYŁ PRZY PORODZIE I ZA DWIE POŁOŻNE. JEŻELI JESZCZE ZDECYDUJE SIĘ NA DZIECKO ( NA DZIEŃ DZISIEJSZY-NIE!!!!!!!)TO ZROBIE WSZYSTKO ŻEBY PORÓD ODBIERAŁ DR ŚMIGASIEWICZ. PO ZA KOMPETENCJAMI MA PODEJŚCIE DO PACJENTKI I TRUDNO WYPROWADZIC GO Z RÓWNOWAGI CO BEZ PROBLEMU UDAŁO MI SIĘ Z POZOSTAŁYM PERSONELEM OBECNYM PRZY PORODZIE. PODCZAS POZOSTAŁEGO POBYTU W SZPITALU RÓWNIEŻ JESTEM ZADOWAOLONA Z OPIEKI. DUŻO MOICH ZNAJOMYCH PROWADZIŁO CIĄŻE U DR ŚMIGASIEWICZA I SĄ BARDZO ZADOWOLONE. POLECAM NAPRAWDE!!!!!!!!!I POZDRAWIAM SERDECZNIE DR.

Drogie Panie, ten lekarz to gbur, który twierdzi, że jest najważ niejszy i pacientki takie jak ja zawracają mu głowę. Byłam na ostrym dyrzuże w szpitalu otwocku itrafiłam właśnie na niego. 20 tc i od kilku dni miałam ostre pieczenie w pochwie,naprawdę nie do wytrzymania. Ogólnie jestem osobom bardzo odporną na ból i gdyby nie ciąża wytrzymałabym do poniedziałku. Ale fakt że jestem w ciąży skłonił mnie do udania się po pomoc na ostry dyżur. Doktor Śmigasiewicz stwierdził, że jestem beznadziejnym przypadkiem zawracającym mu głowę i takich jak ja to on ma na pęczki. Potraktował mnie jak intruza, który przerywa mu picie kawy...... Może i podejmuje właściwe decyzje ale nie żyjemy w komunie i trochę normalności i uprzejmości ze strony lekarza jest chyba wskazane???????

Trafiłam na pana doktora leżąc na patologi ciąży w szpitalu w Otwocku, specyficzny typ człowieka, gdy potrzebna jest interwencja lekarska nie zostawi bez pomocy, w swojej pracy kompetentny, nie jest człowiekiem " do rany przyłóż",nie pogłaszcze i nie kleci kocopołów dla lepszego samopoczucia pacjentki, lubię takie rzeczowe podejście lekarza do pacjentki,chciałabym, żeby prowadził moją drugą ciążę.