Ortodonta Białystok

GABINET ORTODONTYCZNY PIOTR OSTAPOWICZ
Dojnowska 23
15-567 Białystok

Fachowy, niedrogi, uprzejmy, aparat dobry, nie przedłuża noszenia aparatu, a efekt jest bardzo dobry i w miarę krótkim czasie.

Opinia dodana przez: Ula

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Specjalistyczna Praktyka Ortodontyczna i Stomatologiczna" A. Bielaczyc
Kręta 56E/5E
15-345 Białystok

Obecnie jestem w trakcie leczenia. Miałam bardzo nierówny zgryz, ale efekty były widoczne zadziwiająco szybko. Niestety musiałam usunąć czwórki, ale dr wytłumaczył mi, że to zabezpieczy mnie przed ewentualnymi powrotami wady. Co do ceny leczenia... Aparat do najdroższych nie należał- zapłaciłam 1.600 za łuk, a wizyty kontrolne to koszt 50-100zł. Lekarz może i nie poświęca pacjentowi w gabinecie wiele czasu,ale jest kompetentny i drobniejsze rzeczy zleca asystentkom. Zawsze pyta mnie jak ja sama oceniam przebieg leczenia, następnie sam dokonuje oceny i wydaje zalecenia. Zawsze odpowiada mi na pytania zwięźle i na temat.Generalnie jestem zadowolona.

SPECJALISTYCZNE CENTRUM STOMATOLOGICZNE LEGIONOWA
Legionowa 3,IVp.lok.43
15-099 Białystok

Pani krętaczka: dzieci nosiły aparaty ruchome po 2,5 roku, bez żadnego efektu, dopiero jak skończyły 13 to lat pani ortodontka zaczęła przykładać się do korekty ich zgryzu, bo wizyty były już płatne po 30 zł od dziecka. Miałam wrażenie, że czekała, aż dzieci przekroczą ten próg 13.roku życia, żeby lepiej na nas zarobić. Nie przejmowała się, że dzieci się zrażają do aparatu nie widząc poprawy.
Nigdy nie miała czasu, ...

Nigdy nie miała czasu, żeby wyjaśnić, dlaczego nie zmienia sposobu leczenia wady zgryzu. Ma zawsze jakichś praktykantów, których nie kontroluje co tam sobie pozaginają w aparatach pacjentów, bo pacjentów przyjmuje taśmowo. I to co utkwiło mi w pamięci: zawsze szczególną wagę przykłada, żeby pacjenci zwracali się do niej i praktykantów per 'pani doktor'.

centrum chirurgii plastycznej CzarMed
swietokrzyska 5,Bialystok
15-843 Białystok

Przed założeniem aparatu szukałam opinii wśród znajomych o ortodontach. Ktoś polecił mi Panią Sobolewską- Siemieniuk.
Ja jednak nie jestem do końca zadowolona z efektów.

Wybierając tego ortodontę trzeba się liczyć z tym, iż Pani doktor nie szanuje czasu pacjentów, opóźnienia 45 min - 1 godzina to norma. Mój rekord to 1,5 godz. Często musiałam zwalniać się z pracy bo ciężko było umówić się po godz. 16. .

Ja jednak nie jestem do końca zadowolona z efektów.

Wizyty umawiane co ok. 7 -8 tygodni. Jeśli pacjentowi wypadnie jakiś termin i nie będzie mógł się stawić na wizytę w wyznaczonym terminie, którą ma np. za tydzień to kolejna wizyta jest możliwa dopiero za miesiąc albo i później.

Pani doktor poświęca wystarczającą ilość czasu tylko na pierwszej/dwóch pierwszych wizytach przed założeniem aparatu - wtedy odpowiada na wszystkie pytania. Później już tylko 3 minuty i resztę robi asystentka ortodonty. Na moją uwagę do pani asystenki, że Pani ortodontka nie wystarczającą ilość czasu poświęca pacjentom " Pani Doktor nie miałaby czasu odpowiadać na pytania wszystkich". Przypomnę tylko, że wizyty kosztują 150 zł - 200 zł.
Pani doktor jednocześnie przyjmuje 3 pacjentów jednocześnie ( więc nic dziwnego, że nie ma czasu odpowiadać na pytania). Fotele są oddzielone parawanami.

Tak jak ktoś wcześniej napisał Pani ortodontka jest bardzo miła, do czasu gdy ktoś nie ma wątpliwości i nie zadaje pytań. Pani doktor czasami miała nieprzyjemny zapach z ust.

Sytuacje na które jeszcze zwróciłam uwagę i rzutują na moją opinię to parę razy Pani Doktor zdarzyło się powiedzieć swoim asystentkom negatywne opinie o rejestratorkach czy innych pacjentach, kiedy w gabinecie siedzieli pacjenci. Zdarzyło jej się również wypowiadać niepochlebne opinie o kolegach po fachu. Można oczywiście nie zgadzać się z opinią innego specjalisty, ale nie wypowiadać się o nim z brakiem szacunku.

Przed zdjęciem aparatu sugestie odnoście wyglądu zębów Pani doktor kwituje, że wszystkie uwagi będzie można zgłosić na ostatniej wizycie.

Pani Doktor ogólnie wyleczyła moją wadę, jednak jeden ząb jest delikatnie cofnięty, co sprawia, że nie mogę być w pełni zadowolona.

Po zdjęciu aparatu, wkleja się retainery i dostaje się szynę sylikonową do noszenia w nocy. Szyna się zużywa i trzeba ją wymieniać co pół roku/rok. Koszt nowej szyny 300 zł.

Jeśli ktoś ma dużo czasu, pieniędzy, nie zadaje pytań to może być zadowolony.
Ja jednak nie polecam.

Opinia dodana przez: Pacjentka2

Barbara Urban

Stomatolog, Ortodonta

Białystok

Chciwość i 0 kompetencji . Z jednej wady Pani dr Urban wprowadziła mnie w kolejną bardzo duża i bardzo kosztowna. Nikomu nie polecam

Opinia dodana przez: anonim

Irena Grodzka

Stomatolog, Ortodonta

Zakład Opieki Zdrowotnej Prywatna Przychodnia Stomatologiczna Nr 1
Warszawska 57/6
15-062 Białystok

Jeśli potrzebujesz kompetentnego lekarza ortodonty absolutnie nie polecam tej pani !! Przedłuża noszenie aparatu, nie zna się na najnowszych możliwościach leczenia wad zgryzu. Po 2 latach od zdjęcia aparatu inny lekarz stwierdził, że trzeba aparat założyć ponownie. Więc 2 razy się zastanów, zanim rozpoczniesz leczenie u tej ortodontki.

Opinia dodana przez: Pacjentka

Łosia 3