Piotr Jurowski

Za krótki / 15 min/ poświęcony czas dla pacjenta sprawia stres , dyskomfort i dezinformację - przy dość wysokiej opłacie za wizytę.

Ponad pół roku oczekiwałem na operację usunięcia zaćmy z jednoczesną naprawą zdegenerowanej rogówki. Czas oczekiwania wskazuje, że jestem zwykłym, nieuprzywilejowanym pacjentem. Operował mnie osobiście Profesor, co tłumaczę sobie tym, że zabieg był trudniejszy niż usunięcie zwykłej zaćmy. Dzisiaj minęło ponad dwa tygodnie od zabiegu, co pozwala mi ocenić jego jakość. Mimo, że to dopiero pierwsze oko, to do napisania tych kilku zdań nie są mi już potrzebne ani okulary, ani żadne szkła powiększające. Może to nie jest jeszcze powodem do szczególnych pochwał, bo nikt nie ma wątpliwości, że tak właśnie powinny wyglądać wszystkie zabiegi i dawać satysfakcję nie tylko pacjentowi ale także operatorowi.
Ale dodam coś dużo ważniejszego. Po tym zabiegu jeszcze ok. 2 godzin musiałem leżeć nieruchomo w pomieszczeniu sąsiadującym z salą operacyjnyą, żeby nowy implant ustabilizował się. W ten sposób byłem mimowolnym świadkiem atmosfery jaka panuje w zespole i usłyszałem w jaki sposób Profesor komunikuje się się z bardzo młodymi ludźmi, w przyszłości adeptami tej specjalności okulistycznej. Tam panuje rodzinna atmosfera, co daje pewność, że wkrótce z tego zespołu wyrosną nowe, dobrze wykształcone kadry. Słyszałem również rozmowy telefoniczne Profesora. Mój kolega z sali czekał na przeszczep rogówki, która nie nadeszła na czas i zabieg musiał być przeniesiony na kolejny dzień. Dlatego jej pszukiwał, dzwoniąc również do kuriera.
Dzisiaj słyszymy tylko o tych lekarzach, którzy postępują nieetycznie. Dlatego warto wspomnieć o tym wspaniałym Profesorze.

Wybitny lekarz , posiadający olbrzymi autorytet / widoczny dla wszystkich pacjentów/ wśród personelu. Oblęgany zwłaszcza przez pacjentów + 60, gdyż wg powszechnej opinii nawet w tych najtrudniejszych wypadkach dot. usunięcia zapuszczonej zaćmy u starszych osób jest praktycznie bezbłędny. Wykształcił zespół specjalistów w zakresie CTO

Wykształcił zespół specjalistów w zakresie CTO

Wspaniały lekarz. Miły , kompetentny. Przez 15 lat jego podejście do pacjenta nie uległo zmianie. Złote ręce dające wzrok ludziom.

Lekarz z powołania, miły, kompetentny. W prosty sposób potrafi przekazać informacje dotyczące diagnozy. Lekarz jak najbardziej godny polecenia.

Lekarz jak najbardziej godny polecenia.

Z pełnym spokojem moge polecić każdemu wizytę u tego lekarza. Jest kompetenty i bardzo miły, spokojnie wytłumaczył na czym będzie polegać operacja mojej mamy. Pomimo tego iż inni lekarze odradzali mamie tę operację, Pan Jurowski stwierdził, że należy ją przeprowadzić, dgyż może być tylko lepiej - napewno nie gorzej i miał rację. Dzieki niemu moja mama odzyskała w pwenym stopniu widzenie w oku w którym prawie nic nie widziała. Dobry człowiek i rewelacyjny lekarz :-)

Syn, miał wypadek, został pobity jako przypadkowy przechodzień przez kibiców. Miał uraz oczodołu lewego i wylew podsiatkówkowy. Po wypadku leczony szpitalnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im WAM w Łodzi, gdzie zastosowano leczenie tylko ogólne, choć w lewym oku miał Vos=0,1 sc z trudem. Dr nauk medycznych prof. nadzwycz. Piotr Jurowski – nie zastosował leczenia jakim jest doszklistkowe podanie rekombinowanego tkankowego aktywatora plazminogenu ( rtPA) wraz z gazem SF6. Stwierdził, że nie było konieczne podanie tego zastrzyku ( z pewnością jest drogi) choć we wszystkich dostępnych mi publikacjach , które są na stronach internetowych pisze się o iniekcjach doszklistkowych w tego typu przypadkach. Oczywiście konsultowałam syna w innych klinikach i lekarze mimo że jest między nimi solidarność dali mi do zrozumienia że leczenie syna zostało zaniedbane na WAM. Dodam tylko że syn studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi a Prof. potraktował go jak jakiegoś bandytę nie ratując jego oka. Pan prof. Piotr Jurowski swoją decyzją o niezastosowaniu zastrzyku przyczynił się do tego ze mój syn nie widzi na jedno oko. Bezsilna matka

dr Piotr Jurowski jest wspaniałym lekarzem. Operował zaćmę w moim prawym oku. Operacja udała sie znakomicie. Oko goi się wspaniale. Podczas operacji, a takze przed i po był życzliwy, kompetentny i uprzejmy. Polecam takiego lekarza każdemu choremu.

Bardzo dobry okulista, godny polecenia. Moja mama była zachwycona fachowością P.Profesora w trakcie zabiegu usuwania zaćmy. Oko bardzo szybko się zagoiło.

Bardzo dobry okulista, godny polecenia.