dr n. med. Piotr Ruszkowski

Kardiolog

Dziwię się, że lekarz z tak dobrymi opiniami potraktował mnie tal lekko, wmawiając mi, ze to nie serce tylko nerwy. Leczyłam się od trzech lat na serce bez powodzenia. Obecnie jestem już po koronografii z diagnozą niestabilnej wieńcówki i migotaniem przedsionków oraz zatrzymaniem akcji serca w trakcie badania. U doktora Ruszkowskiego byłam w przychodni w kwietniu po raz pierwszy, po przekazaniu moich dolegliwości usłyszałam, cytuję: " wszyscy mówią, że jest Pani nerwowa" ( żaden lekarz w przychodni rodzinnej czy specjalistycznej, nigdy nie widział mnie zdenerwowanej). Pytam Panie doktorze kto to są Ci wszyscy?? Pan jest plotkarzem czy lekarzem z intuicją??? Może podpierając się plotkami stanie się Pan gawędziarzem. Całe szczęście, że trafiłam na czas w odpowiednie ręce. USG wykonane przez Pana też nie wykazało żadnych nieprawidłowości, dziwne bo po 5 miesiącach USG wykazało wielkości powyżej normy. Rada na przyszłość, aby wpierw wykluczyć wszystkimi możliwymi badaniami chorobę serca a dopiero odsyłać do psychiatry, bo może być już za późno i niestety tak często się zdarza. Panie doktorze trochę pokory, zabawy w Boga, oddajmy Bogu.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Szanowna Pani,
Bardzo mi przykro, że podczas pierwszego i jedynego spotkania w Poradni Kardiologicznej naszego szpitala odniosła Pani wrażenie braku zainteresowania z mojej strony Pani dolegliwościami. To nieprawda. Świadczy o tym dokumentacja i zalecone wówczas badania, bynajmniej nie psychiatryczne. Cóż, nie zawsze pacjentowi musi odpowiadać sposób leczenia przez lekarza, a widzę, czytając Pani niepochlebne opinie o innych kardiologach w internecie, że nie jest łatwo sprostać Pani oczekiwaniom...
Ale z jedną rzeczą z Pani wpisu zgadzam się całkowicie - co Boskie oddajmy Panu Bogu.
Z poważaniem Piotr Ruszkowski

Bardzo dobry, sumienny i dbający o swych pacjentów. Efektywny , bardzo szyki w reagowaniu, bardzo duża wiedza z zakresu kardiologii , diagnostyki oraz umiejętność postawienia trafnej diagnozy. Na wskutek skomplikowanego urazu kolna wytworzyły się w mym organizmie skrzepliny, które przedostały się do płuc oraz do serca. Bardzo Dziękuję Panu doktorowi za w pełni Fachową opiekę i szybką reakcję . Dariusz Sałacki

Pełny profesjonalizm jeśli chodzi o podejście do pacjenta a w Sieradzkim Spitalu na Kardiologii również miła opieka Dziekuję za przedłużenie życia i kolejne uratowanie mego życia Marian 79 lat

Świetny specjalista, gdyby nie on mógł bym źle skończyć. Po wszystkich perypetiach jakich doświadczyłem, wyprowadził moje serce na długą prostą. Zaopiekował się mną na prawdę po ludzku. Dzięki niemu mój rozrusznik nie będzie potrzebował wymiany przez długi, długi czas.Gorąco polecam. Jerzy

miałem problemy "sercowe" , wizyta pomogła mi je zrozumieć, rzeczowe wyjasnienie pewnych problemów wynikajacych ze stresowgo trybu zycia pomogło mi uporać się z tymi problemami. dałbym plus nie tylko za wiedze medyczna , ale bardziej z psychologii.A tak na marginesie gdybym był lekarzem napisałbym jeszcze ładniej więc uważam ten wymóg komentarza za kompletną bzdurę

Jest bardzo dobrym specjalistą.Gorąco polecam,

Jest bardzo dobrym specjalistą.Gorąco polecam,

miły, uprzejmy, sympatyczny. wizyta była przyjemna, niestresująca.

miły, uprzejmy, sympatyczny. wizyta była przyjemna, niestresująca.

Bardzo fajny i mądry doktor. Polecam !!!

Bardzo fajny i mądry doktor. Polecam !!!

nie mam nic do zarzucenia ;)

nie mam nic do zarzucenia ;)

Nie jesteśmy zadowoleni z wizyty u Pana doktora-rutyna.

Nie jesteśmy zadowoleni z wizyty u Pana doktora-rutyna.