dr n. med. Piotr Ruszkowski

Kardiolog

Serdecznie polecam Pana Doktora Piotra Ruszkowskiego bardzo dobry doktor, świetny specjalista w dziedzinie kardiologii. Uratował mamie życie. Dzięki szybkiej i trafnie postawionej diagnozie mama wraca do zdrowia. Polecam Pana Doktora bardzo serdecznie. Najlepszy specjalista na jakiego mogliśmy trafić.

Byłem u Pana Doktora na dwóch wizytach, jestem bardzo zadowolony, bardzo miły człowiek i dobry specjalista. Miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Polecam Pana Doktora

Polecam! Wspaniały doktor! Miły, życzliwy, traktuje pacjenta jak bliską osobę! Poświęca swój czas , doradza i udziela rzetelnych informacji.

Wspaniały lekarz, bardzo dobry specjalista. Szybka i fachowa pomoc. Zawsze polecam wszystkim znajomym.

Bardzo dobry, sumienny i dbający o swych pacjentów. Efektywny , bardzo szyki w reagowaniu, bardzo duża wiedza z zakresu kardiologii , diagnostyki oraz umiejętność postawienia trafnej diagnozy. Na wskutek skomplikowanego urazu kolna wytworzyły się w mym organizmie skrzepliny, które przedostały się do płuc oraz do serca. Bardzo Dziękuję Panu doktorowi za w pełni Fachową opiekę i szybką reakcję . Dariusz Sałacki

Dziwię się, że lekarz z tak dobrymi opiniami potraktował mnie tal lekko, wmawiając mi, ze to nie serce tylko nerwy. Leczyłam się od trzech lat na serce bez powodzenia. Obecnie jestem już po koronografii z diagnozą niestabilnej wieńcówki i migotaniem przedsionków oraz zatrzymaniem akcji serca w trakcie badania. U doktora Ruszkowskiego byłam w przychodni w kwietniu po raz pierwszy, po przekazaniu moich dolegliwości usłyszałam, cytuję: " wszyscy mówią, że jest Pani nerwowa" ( żaden lekarz w przychodni rodzinnej czy specjalistycznej, nigdy nie widział mnie zdenerwowanej). Pytam Panie doktorze kto to są Ci wszyscy?? Pan jest plotkarzem czy lekarzem z intuicją??? Może podpierając się plotkami stanie się Pan gawędziarzem. Całe szczęście, że trafiłam na czas w odpowiednie ręce. USG wykonane przez Pana też nie wykazało żadnych nieprawidłowości, dziwne bo po 5 miesiącach USG wykazało wielkości powyżej normy. Rada na przyszłość, aby wpierw wykluczyć wszystkimi możliwymi badaniami chorobę serca a dopiero odsyłać do psychiatry, bo może być już za późno i niestety tak często się zdarza. Panie doktorze trochę pokory, zabawy w Boga, oddajmy Bogu.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Szanowna Pani,
Bardzo mi przykro, że podczas pierwszego i jedynego spotkania w Poradni Kardiologicznej naszego szpitala odniosła Pani wrażenie braku zainteresowania z mojej strony Pani dolegliwościami. To nieprawda. Świadczy o tym dokumentacja i zalecone wówczas badania, bynajmniej nie psychiatryczne. Cóż, nie zawsze pacjentowi musi odpowiadać sposób leczenia przez lekarza, a widzę, czytając Pani niepochlebne opinie o innych kardiologach w internecie, że nie jest łatwo sprostać Pani oczekiwaniom...
Ale z jedną rzeczą z Pani wpisu zgadzam się całkowicie - co Boskie oddajmy Panu Bogu.
Z poważaniem Piotr Ruszkowski

Pełny profesjonalizm jeśli chodzi o podejście do pacjenta a w Sieradzkim Spitalu na Kardiologii również miła opieka Dziekuję za przedłużenie życia i kolejne uratowanie mego życia Marian 79 lat

Świetny specjalista, gdyby nie on mógł bym źle skończyć. Po wszystkich perypetiach jakich doświadczyłem, wyprowadził moje serce na długą prostą. Zaopiekował się mną na prawdę po ludzku. Dzięki niemu mój rozrusznik nie będzie potrzebował wymiany przez długi, długi czas.Gorąco polecam. Jerzy

Jest bardzo dobrym specjalistą.Gorąco polecam,

Jest bardzo dobrym specjalistą.Gorąco polecam,

miły, uprzejmy, sympatyczny. wizyta była przyjemna, niestresująca.

miły, uprzejmy, sympatyczny. wizyta była przyjemna, niestresująca.