Szpital okulistyczny Optomed w ChorzowieSzpital okulistyczny Optomed w Chorzowie - zdjęcie profilowe

Szpital okulistyczny Optomed w Chorzowie

O nas

Informacje ogólne o Szpital Okulistyczny Optomed®

Informacje ogólne o Szpital Okulistyczny Optomed®

Znajdujący się w Chorzowie Szpital Okulistyczny Optomed® należy do sieci placówek okulistycznych firmy Optomed®. Sieć ta istnieje na rynku usług medycznych od 1992 roku, natomiast szpital został oddany do użytku w 2013 roku. Szpital mieści się w odnowionym, ekskluzywnym i doskonale wyposażonym budynku, w którym każde pomieszczenie jest klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Jako profesjonaliści zwracamy uwagę na innowacyjność naszego zaplecza sprzętowego oraz stosowanie zaawansowanych i skutecznych technologii. Dowodem tego może być m.in. posiadanie przez nas patentu na nowatorską metodę doboru soczewek, a także wdrożenie pionierskich technik leczenia dróg łzowych z zastosowaniem lasera oraz endoskopu, minimalizując w ten sposób powstanie szpecących blizn pooperacyjnych. Świadczymy kompleksowe usługi okulistyczne. Wysokiej klasy sprzęt i doskonale przygotowana kadra specjalistów gwarantują szeroką gamę badań diagnostycznych oraz zabiegów chirurgicznych. W naszej placówce oddajemy pacjentom do dyspozycji Poradnię okulistyczną dzieci i dorosłych, Oddział okulistyczny dzieci i dorosłych (jednoosobowe sale chorych), a także Pracownię mikroendoskopii dróg łzowych i Pracownię protez oczu. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się salon optyczny oferujący profesjonalny dobór soczewek (takich firm jak: Baush & Lomb, Ciba Vision, Cooper Vision czy SynergEyes) oraz okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dorosłych (m.in.: Maxmara, Gucci, Silhouette i Armani, a także Jaguar, Bjorn Borg, Timberland, Paul Vadi oraz Roberto Cavalli) i dzieci (m.in.: Fisher Price, Garfield, Julbo i Shrek).

Honorujemy płatności: Karta płatnicza / kredytowa, Gotówka, Przelew bankowy, Leczenie na raty.

Lekarze w Szpital Okulistyczny Optomed®

Współpracujemy z wybitnymi i ambitnymi profesjonalistami, którzy w najwyższym stopniu troszczą się o zdrowie i dobro każdego pacjenta. Kadra Optomed® stale podnosi swoje kwalifikacje, dba o rozwój naukowy oraz dąży do wdrażania nowoczesnych technologii w medycynie. Zespołem lekarzy specjalistów chorób oczu kieruje lek. med. Piotr Jaworski, który w 1996 roku stworzył i opatentował urządzenie pomiarowe określające kąt skręcania osi soczewki kontaktowej. Do naszej kadry należy dr n. med. Halina Wykrota, będąca polską pionierką w stosowaniu metody Terapii Fotodynamicznej przy leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD). Ponadto pacjenci korzystający z usług naszego szpitala mogą liczyć na fachową pomoc lek. med. Zofii Kubok, lek. med. Renaty Rok oraz lek. med. Karoliny Zakrzewskiej.

Zabiegi, co leczymy

Szpital Optomed® gwarantuje pełen zakres usług okulistycznych, w tym kompleksową diagnostykę, leczenie zachowawcze oraz specjalistyczne zabiegi chirurgiczne. Wykonujemy optyczną koherentną tomografię siatkówki (OCT), cyfrową angiografię fluoresceinową i badamy pole widzenia (perymetria). Wśród oferowanych przez nas badań diagnostycznych znajduje się również topografia rogówki, tonometria (pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego) oraz komputerowa ocena ostrości wzroku na podstawie pomiaru krzywizny rogówki i soczewki układu optycznego oka (autorefraktometria). Ponadto przeprowadzamy precyzyjne badania ultrasonograficzne, ocenę dna oka i pachymetrię. Korygujemy wady wzroku, starannie dobierając indywidualnie dla każdego pacjenta okulary oraz soczewki kontaktowe i ortokorekcyjne. Posiadamy doświadczenie w stosowaniu techniki ortokorekcji wady wzroku, będącej doskonałym sposobem na wyrównanie krótkowzroczności i astygmatyzm (soczewki kontaktowe twarde zakładane tylko na noc). Jesteśmy specjalistami w leczeniu zaćmy (fakoemulsyfikacja), zeza i jaskry. U pacjentów ze stożkiem rogówki stosujemy technikę crosslinking (wzmacniające i usztywniające rogówkę naświetlanie ultrafioletem) oraz wysoce zaawansowaną metodę wszczepiania pierścieni śródrogówkowych INTAX, natomiast zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) leczymy iniekcjami wewnątrzgałkowymi z zastosowaniem sprawdzonych i bezpiecznych preparatów Lucentis i Eylea. Mogą się do nas zwrócić również osoby ze schorzeniami dróg łzowych oraz pacjenci wymagający operacji plastycznych okolic oczu. Specjalizujemy się także w protetyce i epiprotetyce oka. Oferujemy m.in. plomby oczodołowe biointegrujące (ruchome protezy oka), wprowadzane do oczodołu nawet wiele lat po utracie gałki ocznej, przeprowadzamy również implantację plomb u dzieci z wrodzonym brakiem gałki ocznej.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wysoki standard naszych usług zawdzięczamy nie tylko profesjonalnej kadrze, lecz również nowoczesnym technologiom i zaawansowanej aparaturze. Nasze gabinety są wyposażone w innowacyjne urządzenia japońskiej firmy Topcon. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt w tym, między innymi:
o Topograf rogówkowy z oprogramowaniem do indywidualnego projektowania soczewek kontaktowych twardych gazoprzepuszczalnych – pozwalający na ocenę istotnych właściwości rogówki, w tym kształt, krzywizny i moc optyczną - zarówno w jej części centralnej, jak i obwodowej;
o Urządzenie do wykonywania angiografii fluoresceinowej cyfrowej;
o Tomograf optyczny OCT z funkcją GDX+HRT – wykorzystywany w diagnostyce zmian patologicznych siatkówkowych, nawet w początkowym stadium choroby. Pomocny również w ocenie i monitorowaniu jaskry (ocena grubości włókien nerwowych siatkówki – GDX). Ponadto jest doskonałym narzędziem do przeprowadzenia analizy morfometrycznej tarczy nerwu wzrokowego (HRT);
o Autokeratorefraktometr – służący do komputerowego badania wady wzroku (wady refrakcji) oraz promienia krzywizny rogówki;
o Perymetr – służący do badania statycznego i kinetycznego pola widzenia. Wykorzystywany podczas oceny takich schorzeń jak: jaskra, choroby siatkówki i naczyniówki, choroby nerwu wzrokowego czy choroby neurologiczne (podejrzenie guza mózgu, udaru);
o Foroptery – pomocne w ustaleniu wad wzroku;
o Tonometr lcare - do pomiaru ciśnienia bez znieczulenia nawet u najmłodszych pacjentów;
o Ultrasonograf okulistyczny (USG A+B) - pomocny w analizie długość gałki ocznej, jej kształtu, zarysu i obecność ewentualnych struktur patologicznych w gałce ocznej (np. guz). Badanie USG wykonuje się również w celu uzupełnienia badania okulistycznego u osób z objawami wystąpienia błysków, mętów, rozwarstwienia czy odwarstwienia siatkówki;
o Lampa szczelinowa – narzędzie składające się z silnego źródła światła połączonego z mikroskopem rogówkowym, Umożliwia badanie, przede wszystkim, struktur przedniego odcinka oka.
o Chirurgiczny laser diodowy - niezbędny w zabiegach przeciw jaskrowych, plastyki oraz zabiegów kosmetologicznych.

Osiągnięcia i certyfikaty Szpital Okulistyczny Optomed®

Zdecydowanym osiągnięciem Optomed® jest ogromna i z dnia na dzień rosnąca grupa wdzięcznych i zadowolonych pacjentów. Posiadając wieloletnie, niezwykle bogate doświadczenie w leczeniu rzadkich i skomplikowanych wad wzroku zdobyliśmy renomę, stając się jednym z bardziej rozpoznawalnych ośrodków w kraju. Nasi specjaliści jako pierwsi w Polsce wdrożyli stosowanie indywidualnie zaprojektowanych soczewek kontaktowych w celu korekcji stożka rogówki oraz wysokich astygmatyzmów. Na uwagę zasługuje fakt, że w 1998 roku nasza firma otrzymała patent nr P.329706, dotyczący innowacyjnej metody doboru soczewek kontaktowych. Staramy się rozwijać również w dziedzinie mikrochirurgii oka, w ramach której stosujemy pionierskie i aktualnie najpewniejsze techniki chirurgiczne w obrębie dróg łzowych. Jako pierwsi wykorzystaliśmy mikroendoskop oraz laser w zabiegach przywracania drożności dróg łzowych (brak blizn pooperacyjnych na twarzy). Dowodem naszego profesjonalizmu jest duża ilość publikacji poświęconych działalności ośrodków Optomed®. Przykładem tego mogą być artykuły w takich czasopismach jak Newsweek Polska, Panorama Silesia, Rynek Kapitałowy Europerspektywy czy Zdrowie Menadżera oraz na portalach internetowych, w tym np.: MMSilesia.pl, RynekZdrowia.pl, Wyborcza.pl, Maluchy.pl, jestemrodzicem.pl oraz staramysie.pl.

Udogodnienia dla pacjentów

Dbamy o każdy detal naszych usług, dlatego uważnie przyglądając się potrzebom naszych pacjentów zapewniamy im maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Wśród gwarantowanych przez nas udogodnień znajdują się m.in.:
o dostosowanie budynku oraz znajdujących się w nim pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych,
o klimatyzacja – cały ośrodek jest wyposażony w system klimatyzacji,
o transfer z lotniska, dworca lub innych wybranych punktów oraz pomoc przy zakwaterowaniu w pobliskich hotelach osób towarzyszących pacjentom,
o tłumacz przysięgły – aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pacjentów obcojęzycznych, zapewniamy pomoc tłumacza przysięgłego wybranego przez pacjenta języka,
o dogodna forma płatności – akceptujemy płatność gotówką, kartą lub przelewem,
o WiFi – naszym Pacjentom zapewniamy bezpłatny dostęp do internetu,
o komfort podczas oczekiwania na wizytę – oczekując na wizytę lekarską każdy pacjent może skorzystać z wygodnej poczekalni popijając kawę, herbatę lub wodę mineralną.
o dodatkowe usługi – oprócz kompleksowych świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia okulistycznego proponujemy państwu skorzystania z usług salonu optycznego wyposażonego w pełną gamę soczewek i okularów,
o parking – na terenie szpitala znajdują się bezpłatne dozorowane miejsca parkingowe.

Szpital Okulistyczny Optomed® - lokalizacja i położenie na mapie

Szpital jest położony przy drodze krajowej nr 79 (przy trasie Katowice – Bytom) i w niedalekiej odległości (ok. 20 minut spacerem) od Parku Śląskiego – jednego z największych parków miejskich w Europie. Taka lokalizacja jest dogodna zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak również korzystających z komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek Chorzów Chopina (linie: 6, 840, T6, T11, T19, T33) mieści się zaledwie 15 metrów od naszej placówki. W pobliżu znajdują się również główne szlaki komunikacyjne (A1 i A4), Dworzec Główny w Katowicach (6 km) oraz międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice (26 km).

Kompleksowość leczenia

Polecam Optomed. Bardzo profesjonalna obsługa. Dobierałem soczewki kontaktowe. Dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania i obawy. Miła obsługa. Wreszcie pozbyłem się okularów, za noszeniem których nigdy nie przepadałem.

Kompleksowość leczenia

Byłam dzisiaj na badaniu w sprawie doboru soczewek miękkich w Szpitalu Optomed w Chorzowie. Podczas umawiania wizyty uzyskałam informację, że w cenie badania są bezpłatne miesięczne soczewki. Po przeanalizowaniu oferty konkurencji stwierdziłam, że drogo ale warto zbadać sobie oczy i dobrać soczewki w specjalistycznej placówce a nie u optyka choć badanie jest bezpłatne przy zakupie soczewek za ok. 100zł. Cena w Optomed wg cennika na stronie 150zł. Pani dr bardzo miła, spokojna, z badania byłam zadowolona choć z niewiadomych przyczyn nie mogłam się dowiedzieć od niej o ceny soczewek, ciągle odsyłała mnie do rejestracji a przecież ich ceny powinna znać aby o różnicach poinformować pacjenta. Na temat miesięcznych soczewek, które miały być w cenie badania również milczała i odsyłała mnie do rejestracji. Po wizycie poszłam się rozliczyć, przekonana, że miesięczne soczewki dostanę przy płatności. Cena wizyty 200zł choć torycznych soczewek mi nie dobrano a zwykłe, i tu niespodzianka, nie ma żadnych miesięcznych soczewek w cenie, mogę sobie u nich dokupić w cenie 100zł. Są bezpłatne tylko te, które mi założono do oczu. Pani z rejestracji wydała mi soczewki miesięczne, cena 100zł. Teraz w domu doczytałam, że to nie są soczewki miesięczne tylko 30 sztuk soczewek. Czyli na 15 dni. Czuję się oszukana przez tę placówkę, wszystkim zainteresowanym proponuję dokładne ustalanie cen, a soczewki dobierać taniej wyjdzie u optyka. Ja na tym badaniu straciłam ponad 200zł bo jeszcze muszę dokupić soczewki na kolejne 15 dni aby mieć je na miesiąc. Ale tam mnie już nie zobaczą.

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat placówki
Przeczytaj poradnik dodawania opinii