lekarz Przemysław Pawłowski

Dr habilitowany Przemysław Pawłowski - zawdzięczam mu dalsze życie. Przed 30laty na skutek odwarstwienia siatkówki straciłem prawe oko. Pomimo dwóch operacji w najlepszej w kraju warszawskiej klinice, oka nie udało się uratować. Gdy w maju 2021 zauważyłem te same objawy w oku lewym, uświadomiłem sobie że to już mój koniec. Jako ślepiec nie chciałbym dalej żyć. Pomimo najczarniejszych myśli po telefonicznej konsultacji z lekarzem rodzinnym, syn zawiózł mnie na izbę przyjęć szpitala w Suwałkach, gdzie diagnoza lekarza okulisty potwierdziła moje przypuszczenia. Nie byłem jednak skazany na bezwarunkową ślepotę, ponieważ w ...

Dr habilitowany Przemysław Pawłowski - zawdzięczam mu dalsze życie.
Przed 30laty na skutek odwarstwienia siatkówki straciłem prawe oko. Pomimo dwóch operacji w najlepszej w kraju warszawskiej klinice, oka nie udało się uratować. Gdy w maju 2021 zauważyłem te same objawy w oku lewym, uświadomiłem sobie że to już mój koniec. Jako ślepiec nie chciałbym dalej żyć. Pomimo najczarniejszych myśli po telefonicznej konsultacji z lekarzem rodzinnym, syn zawiózł mnie na izbę przyjęć szpitala w Suwałkach, gdzie diagnoza lekarza okulisty potwierdziła moje przypuszczenia. Nie byłem jednak skazany na bezwarunkową ślepotę, ponieważ w międzyczasie medycyna zrobiła wielkie postępy umożliwiające operacje we wnętrzu gałki ocznej, co wcześniej było nie możliwe. Następnego dnia nogami do przodu pojechałem na salę operacyjną, gdzie moim okiem zajął się nie znany mi wcześniej docent Przemysław Pawłowski. Operowany byłem bez narkozy. Dzięki działaniu „głupiego Jasia” byłem zupełnie spokojny, nie czułem bólu i przez cały czas operacji mogłem widzieć we wnętrzu własnego oka końcówkę instrumentu, którym chirurg przyciskał, przygłaskiwał odwarstwioną siatkówkę do naczyniówki. Trwało to długo, chyba ze trzy godziny, byłem zmęczony i w myśli podziwiałem cierpliwość i wytrwałość chirurga. Pomimo wystąpienia późniejszych komplikacji, operacja i leczenie przyniosły dobry skutek i obecnie cieszę się zadowalającym wzrokiem, umożliwiającym mi kontynuowanie życia.

Włodzimierz Łapiński

Lekarz o niebywalej wiedzy inteligencji i uprzejmosci.oddzial stworzony tak ze nie ma takiego drugiego,personel na bardzo wysokim poziomie .Gratuluje .Moja opinia jest poparta na obserwacji podczas czterch pobytow,jeszcze raz dziekuje ,dziekuje.