lekarz Rafał Pawlaczyk

Chirurg ogólny, Kardiochirurg

W czerwcu 2019 r. trafiłam do UCK w Gdańsku z tętniakiem aorty z podejrzeniem jej rozwarstwienia co było zagrożeniem życia. Byłam operowana przez dr Rafała Pawlaczyka. Operacja niezwykle ciężka i poważna wymagająca niezwykłych kompetencji i umiejętności. Była to inplantacja wstawki nadwieńcowej w obrębie aorty wstępującej i wymiana całego łuku aorty oraz wszczepienie protezy naczyniowej. Pan doktor Pawlaczyk to wspaniały, kompetentny i pełen empatii kardiochirurg. Przed operacją mnie i moim najbliższym Pan Doktor przedstawił wszystkie szczegóły mającej się odbyć operacji, jej przebieg, zagrożenia i ryzyka oraz skutki w atmosferze życzliwości. Pan Doktor przez cały czas mojego pobytu na Oddziale interesował się moim stanem zdrowia. Panie Doktorze dziękuję za darowanie mi życia.

Pan doktor przeprowadził udaną operację na moim sercu, dzięki której czuję się dobrze. Lekarz uprzejmy, ma życzliwe podejście do pacjenta. Bardzo dziękuję.