lek. med. Tomasz Bojanowskilek. med. Tomasz Bojanowski - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lek. med. Tomasz Bojanowski

Traumatolog, Ortopeda

Specjalizuję się w leczeniu chorób narządu ruchu, chorób zwyrodnieniowych stawów, chorób kręgosłupa oraz w leczeniu urazów mięśni, ścięgien i więzadeł u osób po 15-stym roku życia.

Od wielu lat zajmuję się wykorzystywaniem małoinwazyjnych metod leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa. Jestem jednym z certifikowanych lekarzy, uprawnionych do stosowania zaawansowanych terapii biologicznych, takich jak Terapia Orthokine®, Angel System®, RenehaVis®, komórki macierzyste.

Mogę poszczycić się wieloma udokumentowanymi sukcesami w zakresie efektywnego zwalczania artrozy (choroby zwyrodnieniowej) oraz uszkodzeń ścięgien, więzadeł, mięśni, np. achillesa, rozcięgien podeszwowych, więzadeł stawu kolanowego (m.in. ACL) oraz skokowego (m.in. ATFL), i in.

Leczenie to dla mnie przede wszystkim pasja ale i wielka odpowiedzialność. Każdy przypadek traktuję indywidualnie. Zawsze z należytą uwagą i szacunkiem wysłuchuję pacjenta, aby móc postawić precyzyjną diagnozę, a co za tym idzie, skutecznie wyleczyć dolegliwość, na którą pacjent cierpi.

Śledzę światowe trendy w dziedzinie ortopedii molekularnej i medycyny regeneracyjnej, aby móc moim pacjentom w jak najmniej inwazyjny sposób udzielić wymiernej pomocy i ulżyć w bólu, często towarzyszącym im przez wiele lat.

Konsultacje u mnie są obszerne, gruntownie wyjaśniające przyczynę schorzenia oraz proponowane leczenie. Poświęcenie pacjentowi odpowiedniej ilości czasu i uwagi uważam za standard w mojej pracy.

Ponad 26 lat służyłem w Wojsku Polskim. Brałem udział w misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i Afganistanie. Poza ortopedią kilkanaście lat pracowałem w ratownictwie medycznym.

Ukończyłem Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi.

Zapraszam do zapoznania się ze stroną www.bioortopeda.pl

Pan doktor to specjalista w swojej dziedzinie. Kompetentny, fachowy a przy tym uprzejmy. Dr Bojanowski leczy m.in. metodami biologicznymi, które są nieznane wielu ortopedom lub też nie chcą ich znać - leczą zwykle sterydami lub kierują od razu na operację. Ja natomiast dwukrotnie przekonałam się, że te metody to cud medycyny. Metoda, którą leczył mnie doktor Bojanowski dwa razy uratowała moje stawy, gdzie inni lekarze nie mieli już pomysłów na leczenie. Bardzo polecam klinikę BioOrtopeda w Zielonej Górze i ciesze się, że mamy takiego specjalistę w naszym mieście.