lekarz Wiesław Sobusiak

Pediatra

3,6
3,5
3,9

Pan Doktor to wspaniały czlowiek i lekarz.Leczył mojego męża a teraz leczy nasze dzieci.Mieszkam w Krakowie czesto Pan doktor bywał u nas w domu.Zawsze jego diagnoza byla trafionA i zalecał dobre leki.Gdyby nie Pan Doktor chyba bysmy nie przetrwali okresu gdy małe dzieci często choruja.Dziękuje Panie Doktorze.Rodzinka z ruczaju.😚

Pana doktora nie polecam.W ośrodku wizyta trwa średnio5min.Osłuchanie dziecka to dla doktora parę sekund.Prywatnie bardzo chętnie przyjedzie,wizyta nawet nie droga-ale tak na dobrą sprawę na 1 nigdy się nie kończy.Córka zaczęła mi gorączkować i strasznie kaszleć-wezwałam Pana doktora i stwierdził że to nic poważnego,chciał dać syrop-poprosiłam jednak o antybiotyk,który przepisał.W trakcie antybiotyku dostała biegunkę,a jej stan się nie poprawiał,poszłam więc do ośrodka aby zapytać dlaczego tak się dzieje,czy nie trzeba zmienić antybiotyku-Pan doktor stwierdził że pewnie coś zjadła.Dokończyłam antybiotyk jak kazał,poszłam do kontroli-tym razem państwowo(mina Pana doktora mówiła sama za siebie)osłuchał szybciutko,powiedział że zdrowa-ja na to odparłam że jest bardzo słaba i nadal kaszle(w dzień i w nocy)powiedział że jeszcze 2tyg.tak może być.Jednak,ponieważ nie dawało mi to spokoju,pojechałam do innego lekarza prywatnie i okazało się że córka ma rozległe zapalenie oskrzeli,a tego antybiotyku w ogóle nie może dostawać(ponieważ jest na lekach neurologicznych)i dlatego jest taka słaba,bo te drugie są wytrącane z organizmu.Szkoda dalej mówić jakie jeszcze miałyśmy z Panem doktorem przejścia.Nie polecam w100%.

Polecam go, bo przede wszystkim myśli w tracie badania, zadaje tylko niezbędne pytania i proponuje leczenie. Podoba ,i się że wnikliwe ogląda wszystkie zmiany skórne i ma duże doświadczenie w rozpoznawaniu chorób - w tym kierowaniu do szpitala. Nie dużo mówi, co dla mnie jest zaletą, bo zamawiam konsultacje lekarską a nie pogawędkę. Odbiera telefony o każdej porze i przyjeżdża na wizyty.

Pan doktor nie poświęca dużo uwagi - nawet wizyta prywatna trwa maksymalnie 5 min. osłuchuje szybko, szybko wypisuje receptę i znika, oczywiście inkasując kwotę teraz to już 70 zł. Podobnie w ośrodku - szybko i niewnikliwie, z problemem na pewno nie ma co do niego iść, a tym bardziej jakimś niestandardowym, wymagającym uwagi i szczegółowego wywiadu. A z niemowlakiem to nawet ostrzegam przed jego nonszalancją. Wogóle nie wysłuchuje mamy, bagatelizuje jej niepokoje, na pewno nie doradzi młodym mamom. Jedyne co można policzyć na jego plus to to że chętnie przyjeżdża na wizyty domowe o różnych porach i w święta (ale można też stwierdzić, że pokusa zarobienia konkretnej kwoty w tak krótkim czasie jest kusząca, zwłaszcza gdy inni świętują). Myślę, że zadowolone osoby to te które nigdy nie miały poważnych problemów z dzieckiem i pan dr sprawnie "załatwił" wizytę dlatego oceniają go wysoko - działa tak szybko, że jego spokój i zdecydowanie uspokaja mamy - nie zauważy problemu i on sam się rozwiąże lub spotęguje, ale nie weźmie za to przecież odpowiedzialności. Faktycznie lekką ręką wypisuje silne leki w tym antybiotyki, choć zwraca uwagę na oczekiwania mamy - jak wyczuje że mama jest przeciw to nie zapisze jeśli nie ma potrzeby, a jak mama jest zdezorientowana lub ślepo wierząca w mądrość lekarską to "na wszelki wypadek" żeby nie stracić klienta to bez drżenia ręki zapisze silne środki - niestety wielu lekarzy cały czas tak robi nie tylko dr Sobusiak.

Jak najbardziej lekarz godny polecenia. Chodzę do niego ze swoimi dziećmi już ponad 10 lat i jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby pan doktor ich nie wyleczył. Za każdym razem stawia trafne diagnozy i przepisuje właściwe leki. Jest najlepszym pediatrą w skawińskiej przychodni.

Po raz drugi wyrażam swoją opinię o panu Sobusiaku (pierwsza opinia 04/11/11 09:38, Anonim 91.142.201.29), przyszliśmy z dzieckiem z wysypką, pan doktor stwierdził że to coś zakaźnego i dał skierowanie do szpitala - wpisał jako podejrzenie opryszczka, jak się dowiedzieliśmy dosłownie dzisiaj po tygodniu spędzonym w szpitalu okazało się że to objaw atypowego zapalenia płuc (to też świadczy o poziomie wiedzy lekarzy z oddziału dermatologii szpitala S. Żeromskiego) więc ta "opryszczka" to objaw pneumokoków, które lekarz pierwszego kontaktu powinien przynajmniej wyczuć, a w szpitalu to już obowiązkjowo, polecam Państwu doktora Stanisława Janusia Kraków, ul. Morawskiego 10/1a. tel. 601 820 800, w miarę możliwości porady udzieli nawet przez telefon, ceny ma w miarę rozsądne, podejście do pacjenta także i co najważniejsze wiedzę..

Dr.SOBUSIAK LECZYŁ MOJE DZIECI,A TERAZ LECZY MOJE WNUKI TO CHYBA JUŻ TRWA JAKIEŚ 25 LAT .DROGIE MAMY, JEŻELI PO TYLU LATACH MOGĘ ZE SPOKOJEM POWIERZAĆ MU ŻYCIE SWOICH BLISKICH I BYĆ O NICH SPOKOJNA,TO MOGĘ TEŻ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAĆ GO WAM .CZASAMI LEKARZ NIE MUSI DUŻO GADAĆ ABY DOBRZE LECZYĆ. BABCIA

Lekarz leczył mnie od małego.. Czasami ma swoje humory ale jest profesjonalistą i zna się na rzeczy.

Jest to lekarz który przychodzi na wizytę najchętniej prywatnie, nie pyta specjalnie co dziecku dolega, jeżeli zamawia się wizytę przez przychodnię zdrowia, zadaje wiele pytań o stan pacjenta, celem odmowy przyjazdu (bo wizyta byłaby niepłatna). Kiedy nasze dziecko zachorowało przyjechał (wizyta zamówiona przez przychodnię), zbadał starszego syna zapisał lekarstwa, antybiotyk przepisał naszemu młodszemu synkowi, to było w piątek, stan dziecka pogarszał się i w niedzielę pojechaliśmy do szpitala, okazało się że starszy syn ma zapalenie płuc. Jestem zszokowany tym że lekarz ze specjalnością pulmunologa, nie zdjagnozował zapalenia płuc. Ten lekarz przyjeżdża do pacjentów tylko po pieniądze, a nawet za pieniądze nie jest godny polecenia, ZDECYDOWANIE NIE POLECAM.

zdecydowanie polecam, wyleczył mnie już z nie jednej choroby i nie jednokrotnie uratował przed koniecznością pobytu w szpitalu