Witold Szabłowski

Ortopeda

Wcale nie dziwię się, że widzę tyle bardzo dobrych opinii na temat dr Szabłowskiego. Wybrałam się do Pana Doktora na wizytę do przychodni w Zduńskiej Woli, bo kolega bardzo mi go polecał. Raczej myślałam, że operację kolana będę robić w Warszawie (bo tam mieszkam i już nawet zdążyłam być u kilku lekarzy). Jednak po wizycie u dr Szabłowskiego stwierdziłam, że jeśli ktoś ma naprawiać moje kolano to tylko on. To było najdokładniejsze badanie, jakie miałam do tej pory - wyczułam wszystkie struktury kolana, doktor pokazał mi na czym polega różnica między zdrowym a chorym kolanem. Bez patrzenia w papiery, które przywiozłam ze sobą Pan Doktor po badaniu wiedział, co mi dolega. Wszystko mi szczegółowo wyjaśnił (łącznie z rysowaniem na kartce tego, co jest w kolanie i jak będzie wyglądała operacja). Dostałam od Doktora link do strony, gdzie były zamieszczone ćwiczenia, które powinnam robić, żeby wzmacniać nogę. Bardzo spodobało mi się podejście, że nogę trzeba ćwiczyć, żeby mięśnie chroniły kolano, że znieruchomienie osłabia nogę i w efekcie może prowadzić do dalszych urazów.
Profesjonalny lekarz, który jest na bieżąco z tym, co dzieje się w dziedzinie ortopedii na świecie. A do tego lekarz z powołania, poświęca pacjentowi czas, informuje go o wszystkim, no i jest sympatyczny. Mam do niego pełne zaufanie.
Teraz jestem po rekonstrukcji ACL (więzadło przednie krzyżowe).
Robię ćwiczenia zadane przez Pana Doktora i jest progres, zwiększam zakres ruchów, noga jest coraz silniejsza.
Bardzo się cieszę, że pofatygowałam się te parę kilometrów i znalazłam się u dr Szabłowskiego, warto było. Polecam.

Pan Witold Szabłowski to najlepszy ortopeda z jakim miałem do czynienia. Rok czasu bujałem się ze zerwanym więzadłem krzyżowym przednim, bo lekarze nie wiedzieli co mi jest, dostawałem tabletki i żele, bo może przejdzie. Po jednej wizycie u doktora Szabłowskiego miałem wyznaczony termin operacji (2 tygodnie od wizyty), wyjaśnił dokładnie na czym będzie polegać zabieg, rozrysował to nawet na kartce, pomógł przygotować się psychicznie, przysłał materiały na e-mail jak ćwiczyć, co kupić do rehabilitacji (swoją drogą bardzo mi się to spodobało, bo jestem typem komputerowca). Rekonstrukcja wyszła super, na wizycie ...

Rekonstrukcja wyszła super, na wizycie kontrolnej pomógł przełamać strach chodzenia bez specjalnej ortezy, pokazał jak chodzić, pokazał dodatkowe ćwiczenia, w dodatku zawsze był pod telefonem "w razie czego". Super profesjonalista, polecam go każdemu, mającemu problemy natury ortopedycznej.
Konrad

Profesjonalizm, kompetencja, uprzejmość i podmiotowe podejście do pacjenta to wizytówka Pana Doktora. Moje schorzenie nie należało do typowych schorzeń - wada wrodzona palucha stopy utrudniająca funkcjonowanie. Diagnoza innych lekarzy - amputacja na któą byłam gotowa się zgodzić z uwagi na niesamowity ból. Na szczęście gdy byłam gotowa do operacji ten inny lekarz był nieobecny i ordynator Gościmski w szpitalu w Sieradzu przydzielił mi Pana Doktora Szabłowskiego brylancik wśród lekarzy ortopedów w szpitalu sieradzkim łącznie z Panią doktor Forczmańską. Defekt palucha został naprawiony bez amputacji i po pół roku biegam niczym sarna a przed operacją chodzenie w skarpetce sprawiało mi ból . Wracam do pracy i jestem baaaaaaaaaaaaardzo wdzięczna Panu doktorowi Szabłowskiemu i Pani doktor Forczmańskiej. Chylę nisko czoło przed nimi i polecam.

Pod opiekę dr Szabłowskiego trafiłem po dość niefortunnym zderzeniu podczas meczu koszykówki. Zerwany ACL, ponaciągane wszystko co się da + uszkodzona łąkotka przyśrodkowa. Po trafieniu na oddział ortopedyczny w szpitalu w Sieradzu artroskopia po 7 dniach. Dalsze leczenie to wizyty co 2 tygodnie bez kolejek, rejestracji - szczególna opieka dla pacjenta po operacji. I tak do rekonstrukcji ACL, którą pan doktor umówił po 3 miesiącach od zdarzenia. Dokładnie zaznajomił mnie z metodą rekonstrukcji, poprzez kontakt mailowy otrzymałem plan rehabilitacji, odnośniki do video z ćwiczeniami. Pan doktor nie odcina kuponów tylko cały czas się rozwija. Miły. Oby już nigdy ale temu panu spokojnie jeszcze raz dałbym się pokroić. Polecam wszystkim!

Niedawno miałem artroskopię barku.Bardzo dziękuję Panie doktorze za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zabiegu .Jestem sześć dni po zabiegu i w dobrej formie.Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.Piotr z Poznania.

Witam,zdecydowanie nie polecam tego lekarza, jest niekompetentny .Sam swierdzil ,ze nie zna sie na kregoslupie wiec dlaczego ma tytul ortopedy -traumatologa (lekarz od urazów i zwyrodnień układu ruchu)Skasowal 130 zl pogadal i na tym koniec.

Super lekarz. Profesor z Łodzi chciał mnie kroić ponieważ cyt.: "Nie wiem co Panu jest ale jak panu otworzę kolano to się dowiemy więcej a teraz niech pan przykłada liśćmi kapusty czy jakąś maścią żeby opuchlizna znikała". A W.Szabłowski po zdjęciach wiedział co się stało i od razu zaproponował mi leczenie tzw. "Klinikę jednego dnia" z NFZ co by w szpitalu nie leżeć i miejsc nie zajmować. Zapłaciłem za wszystko ok. 80 zł - jedną wizytę w Zduńskiej. POLECAM GORĄCO !!!!!!

Najlepszy lekarz, na jakiego do tej pory trafiłam. Bardzo życzliwy, podszedł do mnie indywidualnie, wytłumaczył, na czym będzie polegał zabieg, mogłam się z nim kontaktować w razie pytań. Polecam każdemu!

Dr Szabłowski operował moje kolano w czerwcu 2013 r. Przed operacją udzielił mi wszelkich informacji i zajął się mną bardzo dobrze. Dziękuję serdecznie Panie Doktorze :) !!!. Doskonały profesjonalista , znający się na swoim fachu. Szczerze Pana Doktora polecam - pacjentka Grażyna N.

oj po trzech ostatnich komentarzach widzę, że zazdrośni koledzy branży nie śpią, tylko czuwają i zupełnie niesłusznie psują reputację doktorowi, który powinien być wzorem dla wszystkich lekarzy! A najgorszych chamstwem jest posądzanie go o to, że zależy mu tylko na prywatnych wizytach. Powiem szczerze - sama próbowałam dać, ale lekarz nie wziął i jeszcze mnie pokrzyczał! Dziękuję Panie doktorze za uratowanie życia i za to, że chodzę. A.M.:)