Aleksandra Zykus-Stukan

Psycholog

Najpierw pani zapomniała przygotować sobie karty pacjentów, za co mnie opieprzyła trzy razy - siedząc, wychodząc z pokoju, i po powrocie :) "Nie ma karty! Ja się nie pytam o kartę, a o skierowanie!" W końcu udało jej się znaleźć kartę, otworzyć ją i zobaczyć w niej skierowanie. Niestety, pani chyba wstała lewą nogą, bo dalej było jeszcze gorzej: "Pacjent przychodząc do lekarza powinien wiedzieć na co choruje. Po co pan przyszedł? Czego pan ode mnie oczekuje? Dorosły człowiek powinien wiedzieć. Doktor mi nie napisał co mam robić." To tak ...

Niestety, pani chyba wstała lewą nogą, bo dalej było jeszcze gorzej: "Pacjent przychodząc do lekarza powinien wiedzieć na co choruje. Po co pan przyszedł? Czego pan ode mnie oczekuje? Dorosły człowiek powinien wiedzieć. Doktor mi nie napisał co mam robić." To tak jakby okulista zamiast pomóc dobrać szkła wyśmiałby pacjenta - okularnik! Słabo widzi! "Oczekiwania" to może mieć pracodawca wobec pracownika. Ja jedynie oczekiwałem że lekarz będzie lekarzem i po prostu wykona swoją pracę.
Ogólne wrażenie - opryskliwa, z pretensją że pacjent przyszedł punktualnie (przerwałem pogaduszki z koleżanką - sorry), brak logicznego myślenia. Nie wyobrażam sobie po takim wstępie rozmawiać z tą osobą o swoich problemach. Wychodząc zauważyłem że pani doktor zostawiła drzwi uchylone - co z prawem do poszanowania intymności i godności pacjenta?