dr n. med. Andrzej Kotwicki

Ortopeda, Chirurg ogólny, Traumatolog

Witam wszystkich tutaj się wypowiadających, ludzie zastanówcie się co tu piszecie w pierwszej kolejności poprawcie swoją ortografię-poniżej krytyki jesteście sami w swojej pisowni, a co dopiero w kontakcie z kimś, kto ukończył medycynę. Każdy czyta w internecie i potem udaje się do lekarza i jest mądrzejszego niż osoba, która tak naprawdę jest gotowa nam pomóc, ale to my sami niedopuszczamy specjalistów do słowa "ponieważ wiemy lepiej" a jeśli wiemy lepiej, to po co ruszać w ogóle tyłek z domu?! Postawcie się na miejscu takiego lekarza ja chodzę sporadycznie, do dr Kotwickiego trafiłam z polecienia nie sugerując się wypowiedziami tutaj i dobrze!!! Zastanówcie się zanim coś napiszecie, to są tacy sami ludzie jak my, mają uczucia i takie słowa bolą. Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy na ich miejscu i przychodzi ktoś taki jak my: "upasiona matka z płaczącym dzieckiem-wiedząca wszystko lepiej", następny, który włosów nie mył od tygodnia min., kolejna córka upocona z starą matką, której płaszcz pralni nie widział roku co najmniej-to są moje spostrzeżenia z poczekalni. Ludzie to jest tragedia, przeglądnijcie się w lustrach zanim udacie się na umówioną wizytę. Jest mi niezręcznie czekając na swoją kolej, że muszę do kogoś z doświadczeniem wchodzić po kimś, który swoją woń pozostawił i wychodząc sieje ją dalej. Jest mi wstyd chodzić do kogoś tak rzetelnego jak lekarze, a potem czytać takie opinie poniżej poziomu, ale tak może napisać tylko "pleps"

Trafiłem tutaj przypadkiem i zdziwiony tak różnymi opiniami na temat tego lekarza dorzucam swoją, oczywiście pozytywną. Nie mam żadnych zastrzeżeń choć brzmi to prawie jak komentarz na Allegro ;)

Polecam lekarza ze względu na wysokie kompetencje. Jestem zadowolony z wyników leczenia. Jedyne co mi się nie podoba to czas mi poświęcony - mógłby być dłuższy, choć z drugiej strony trudno tego wymagać przy kilkunastu następnych osobach w kolejce.

Swietnie ocenił uszkodzenie stawu. Wykonał USG, objaśnił co mam zerwane w stawie skokowym i jak to leczyć.Bardzo kompetentny i przyjazny.Stopa i staw skokowy wyleczone.Oceniam doktora bardzo wysoko jako fachowca w swojej dziedzinie. Internauci czując się anonimowo w sieci wypisują opinie,które są naruszeniem dóbr osobistych i jako takie podlegają odpowiedzialności karnej. Zniesławienie jest przestępstwem przeciwko czci i polega na pomówieniu innej osoby. Przekazywana informacja nie musi poniżyć pomówionej osoby w opinii publicznej lub narazić na utratęzaufania potrzebnego dla danego stanowiska,zawodu lub rodzaju działalności. Wystarczy aby informacja taka umożliwiała opisywany skuteki nie ...

Wystarczy aby informacja taka umożliwiała opisywany skuteki nie jest niezbędne aby taki skutek odniosła.
Rozgłoszenie informacji może być dokonane publicznie lub niepublicznie.
W przypadku publicznego podniesienia zarzutu jego prawdziwość nie przesądzao braku przestępności pomówienia.
Zarzut może być prawdziwy a i tak będziemy mieli do czynienia z przestępstwem.
W przypadku publicznego zarzutu oskarżony o pomówienie musi udowodnić
że doszło do dozwolonej krytyki.
Osoba ,która dopuściła się pomówienia ,podlega karze grzywny,ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
Surowszą karę kodeks przewiduje dla pomówienia dokonanego za pomocą środków masowego komunikowania(np.prasa,internet)
Tu sankcją jest grzywna ,ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2.
Dodatkowo ,zarówno w przypadku "zwykłego zniesławienia" jak i dokonanego za pomocą mas mediów,sad może orzec nawiązkę (dziesięciokrotne najniższe wynagrodzenie) na rzecz pokrzywdzonego lub Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny.

Jeśli pokrzywdzony złoży odpowiedni wniosek wówczas sąd orzeknie podanie wyroku do publicznej wiadomości( np. przez publikację w prasie).

Warto dodać, że brak przestępstwa ze względu na działanie w ramach dozwolonej krytyki nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za zniewagę,a więc ze względu na formę zarzutu(np.zarzut sformułowany obraźliwie).

Zniesławienie jest również naruszeniem dóbr osobistych i jako takie może być przedmiotem procesu cywilnego.
Oprócz odpowiedzialności karnej , zniesławiający naraża się na odpowiedzialnośc cywilną w postaci konieczności zapłaty zadośćuczynienia zniesławieniu albo zapłaty określonej sumy pieniędzy na wskazany cel społeczny.
Niezależnie od tego można domagać się usunięcia skutków zniesławienia,czyli np. publicznych przeprosin.

Byłam z córką z powodu skoliozy w listopadzie.Lekarz bardzo kompetentny i dobry ,także jako człowiek. Nareszcie wiem ,że w schorzeniu córki nie popełniłam błędów i niewiele zależało od mojej osoby. Swietne zetawy cwiczeń.Polecam.

Swietne zetawy cwiczeń.Polecam.

U lekarza byłam 2 tyg.temu.Nie rozumiem dlaczego tyle jest kłamstw i agresji w tych komentarzach. Pani która podaje ,że na dziecko (niemowlę) lekarz krzyczał chyba jest chora psychicznie . Przed wejściem do gabinetu wisi ogłoszenie co robić z dzieckiem w trakcie wizyty. Opowiadanie ,że każe rozbierać na korytarzu jest śmieszne gdyż pierwszy punkt to ZAKAZ ROZBIERANIA NA KORYTARZU. W kolejnym WCHODZI OPIEKUN Z DZIECKIEM NA RĘKU. OPowiadanie Pani o wyrzucaniu męża ... Wystarczy przeczytać i wejść do gabinetu.Wizyta udana , wytłumaczone , jestem bardzo zadowolona , polecam wszystkim.

OPowiadanie Pani o wyrzucaniu męża ...

Leczę się u tego lekarz już 8 lat z powodu różnych schorzeń Zawsze postawił trafne rozpoznanie i spowodował powrót do zdrowia

Leczę się u tego lekarz już 8 lat z powodu różnych schorzeń
Zawsze postawił trafne rozpoznanie i spowodował powrót do zdrowia

Bardzo mi pomógł z chorobą kolan.Zastrzyki pomogły i nie były bolesne.Poświęcił mi dużo czasu i tłumaczył co robić, czego nie w chorobie.Polecam

mam dobre zdanie o tym lekarzu,jest sympatyczny, wizyta długo trwa :)

mam dobre zdanie o tym lekarzu,jest sympatyczny, wizyta długo trwa :)