dr n. med. Anita Sumiła

Psychiatra dziecięcy

3,9

Kiedy dowiedziałam się na turnusie rehabilitacyjnym mojego syna, że można wystawić opinię o pani doktor od razu zapragnęłam napisać. Od 10 lat jeżdżę do pani Anity, najpierw starszy syn ADHD i prawdopodobnie asparger, a teraz młodszy syn autyzm wysoko-funkcjonujący. Pani doktor od pierwszej wizyty postawiła dobra diagnozę, nigdy nie naciągał na pieniądze, bardzo dobrze trafiała w leki, starszy syn kiedy był pod jej opieką funkcjonował rewelacyjnie (z ADHD skończył ekonomik), nauczyła mnie jak go rozumieć, jak z nim postępować, a teraz rewelacyjnie prowadzi młodszego mojego syna. Bałam się podawać leków ale mnie przekonała i wszystko jest na dobrej drodze. Syn nauczył się czytać, pragnie wychodzić na dwór do kolegów, przestał bać się ludzi. Pani doktor bardzo dobrze rozumie dzieci i co najważniejsze nie krytykuje rodziców, ale uczy ich jak prowadzić dzieci. Polecam ja wielu moim znajomym i tutaj naprawdę jak ktoś już ma dość szukania u innych specjalistów pomocy to warto przyjechać z dzieckiem i nie bać się lekarza, a na pewno pomoże. Jeszcze jedno nauczyła mnie jak pomóc wiele lat temu mojej córce która nie chciała jeść, wiedziałam jak z nią rozmawiać, a syna nie tylko leczyła tabletkami ale uczyła go jak nawiązywać relację z rówieśnikami i wiele wiele innych cennych nauk mu przekazała - dziękuję

Pani Doktor przepisała mi lek, który zawierał metylofenidat. Nie jestem lekarzem, nie ukończyłem nauk medycznych, ale uważam iż by coś takiego przepisywać to trzeba zrobić badania kompleksowe, zadbać o prawidłową dietę i suplementacje, a nie z,, grubej rury" przepisywać pochodną amfetaminy czy kokainy. Lek podnosi pełno hormonów głównie dopamine, ale też estrogen, kortyzol czy prolaktyne. Spotkałem się z przypadkami osób co po tym miało myśli samobójcze.

Do dr. Sumiły trafiłam po poleceniu jej mojej mamie przez jedną z moich nauczycielek (miałam problemy w szkole). Początkowo wydawała się mi być skrupulatnie wykonującą swój zawód osobą. W miarę czasu jednak zaczęła się się mi wydawać coraz chłodniejsza, trudno było mi się przed nią otworzyć- tym bardziej, że podczas moich dwóch ostatnich wizyt u doktor czułam się przez nią atakowana. Sądzę, że każdy zasługuje na odrobinę szacunku, a gdy lekarz nie potrafi wystawić odpowiedniej diagnozy... czy jest to wina pacjenta? Ponadto co najmniej intrygujące wydaje mi się przepisywanie przez doktor większości swoich pacjentów pewnego środku z grupy symulantów (II-P)- zupełnie tak, jakby każdy jej pacjent miał ADHD, gdy w rzeczywistości tak nie jest.
Być może jest to lekarz godny poleceniu rodzicom dzieci cierpiącym na ADHD, ale gdy w grę wchodzą inne zaburzenia, choćby odżywiania- nie wydaje mi się, że można uzyskać u doktor odpowiedniej pomocy, przynajmniej ja odnoszę wrażenie, że zmarnowałam u niej tylko swój czas i pieniądze rodziców.

Pierwszy lekarz ktory potrafil znlezc przyczyne mojej choroby. Przepisala dobre leki dala mi nadzieje i nie naciagala na kase. Wrecz radzila abym poszla na nfz gdyz moja dolegliwosc wymaga wiecej czasu ktorego ona nie miala a i ja nie mialam takich pieniedzy. Madra kobieta. Do tej pory korzystam z jej rad.

Jestem byłą pacjentką pani Sumiły. Zdecydowanie jest wspaniałym lekarzem. Przez to, że jest psychiatrą i taka jej rola, sprawdzała mój obecny stan, kontrolowała go ale o rozwiązywaniu problemu nie było większej mowy. Od tego miałam innych psychologów i grupy terapeutyczne, a tego chyba brakowało mi z jej strony, wydawała mi się taka "chłodna". Natomiast moim rodzicom pomogła w większej mierze. Dzięki niej zrozumieli mój problem, wiedzieli jak ze mną postępować i to polepszyło nasze relacje. Polecam zdecydowanie.

ŚWietna lekarka lubiana przez dzieci,niezwykle ciepła i życzliwa.Trafnie zdiagnozowała mojego syna a przydzielony lek odmienił nasze życie.Negatywne opinie należą do mojej znajomej która zjadła wszystkie rozumy , nie stosuje się do żadnych zaleceń ,nietrafiają do niej żadne argumenty i awanturuje się z każdym nauczycielem .Ten typ tak ma a pani doktor dla nas najlepsza specjalistka na wybrzeżu.

Trafiliśmy do Pani doktor 2 latatemu (syn ADHD z zespołem Aspergera) z polecenia znajomych, wcześniej byliśmy u innych lekarzy lecz nie było żadnych efektów i niedowiary zmiana niesamowita, aż się żyć chce.Dzieciak uśmiechnięty, z radością chodzi do szkoly, a i wyniki w szkole poszły dużo do góry.Pomimo młodego wyglądu fachowa i konkretna, łatwo dociera do dziecka jak i do nas.Polecamy z calego serca Panią Anitę. J.K.Z.G.

To lekarz skupiony na pacjencie,życzliwy,kompetentny.Swą wiedza i trafnością spostrzeżeń dała nam rodzicom bardzo jasne drogowskazy.Nasz syn bardzo ją lubi-a my nie marnujemy już czasu i wiemy jak go przeprowadzić przez świat.

Witam wszystkich,ktorzy oczekuja fachowej pomocy, Pani Dr jest lekarzem z polowania.To czasami tutaj smutne jakie opinie sie na Jej temat znajduje:ze zostaja za silne leki przepisane itd.Jesli ktos wie lepiej jak Pani Dr to po co idzie na wizyte??????? Ciesze sie jednak,ze sa liczni pacjenci,ktorzy cenia szlachetna prace Pani Dr Sumily. Ja moge sie tylko do licznych-wdziecznych pacjentow dolaczyc. Jedno moge tylko jeszcze dodac: szanujacie takich lekarzy jakim jest Pani Dr Sumila. Pozdrawiam Pania Dr Anite Sumila:) D.M. D.M.

Witam wszystkich,ktorzy oczekuja fachowej pomocy,

Ja moge sie tylko do licznych-wdziecznych pacjentow dolaczyc.

Pozdrawiam Pania Dr Anite Sumila:)
D.M.

D.M.

Moja rodzina "trafiła" do Pani Doktor rok temu (syn ADHD i córka z zespołem Aspergera).Dzięki tej Pani w końcu zaczęliśmy normalnie funkcjonować.Syn po śmierci męża zaczął się moczyć.Wielu psychologów zaliczył,brał silne leki.Teraz jest inaczej dużo lepiej.Pani Sumiła uczy nas żyć z córką.Jestem wdzięczna losowi że podarował nam tak przemiłą Ostoję naszego domu.Dziękujemy:)