dr n. med. Bogusław Kostkiewicz

Neurochirurg

3,9
3,9
3,7

Przepraszam, że tak długo to trwało, ale chciałabym tą drogą przekazać WSZYSTKIM lekarzom, pielęgniarkom i pozostałym pracownikom wyrazy wdzięczności i podziękowania za ich pracę i zaangażowanie w trakcie mojej choroby. Moja operacja (tętniak mózgu) odbyła się 08.08.2013r..Operowana byłam przez dr n.med. Pana Bogusława Kostkiewicza, moim lekarzem prowadzącym był Pan dr Kostyra. Lekarz , który mnie przyjmował na oddział to dr Krzymiński. Z perspektywy czasu uważam, że były to Doskonałe Narzędzia w rękach Pana Boga, które uratowały moje życie. Pomimo kontrowersyjnego stylu bycia dr Kostkiewicza, uważam Go za Dar od Boga ...

Moja operacja (tętniak mózgu) odbyła się 08.08.2013r..Operowana byłam przez dr n.med. Pana Bogusława Kostkiewicza, moim lekarzem prowadzącym był Pan dr Kostyra. Lekarz , który mnie przyjmował na oddział to dr Krzymiński. Z perspektywy czasu uważam, że były to Doskonałe Narzędzia w rękach Pana Boga, które uratowały moje życie. Pomimo kontrowersyjnego stylu bycia dr Kostkiewicza, uważam Go za Dar od Boga na swojej drodze życia, Gdyby nie ON.........
Razem z dr n.med. Michałem Zawadzkim( "naczyniowcem" ze szpitala MSWiA) podjęli decyzję o operacji metodą tradycyjną -zaklipsowanie tętniaka i odrzucili embolizację, jako zbyt ryzykowną .Wyrazy uznania i wdzięczności również dla Pana dr Zawadzkiego.
Pragnę WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do mojego wyzdrowienia, poczynając od dr Kostkiewicza i całego oddziału Neurochirurgii Szpitala MSWiA , kończąc na przemiłych Paniach z sekretariatu -p.Marty i drugiej (przepraszam zapomniałam imienia, ale twarz pamiętam)serdeczne podziękowania, z całego serca przekazując wyrazy uznania i szacunku.
Nie zgadzam się z opinią Anonima z 23.07.2015, ponieważ uważam, że trzeba wybrać, szukając najlepszego specjalisty , czy zależy nam na uprzejmości i sympatii, czy na fachowości, profesjonalności a dopiero na uprzejmości, nie sztuką jest ukrywać się i szkalować innych.
Taką Osobę znalazłam (właściwie mój Mąż -bo to On wówczas podejmował za mnie decyzje)w Osobie Pana Doktora Bogusława Kostkiewicza z Całym Swoim Zespołem. Gorąco polecam .
Urszula Szulińska ( pacjentka operowana 08.08.2013r.)

Pan Doktor, jak dla mnie jest niekwestionowanym MISTRZEM w swojej dziedzinie! W maju tam tego roku wykryto u mnie rzadkiego guza szyszynki. Od tam tej pory miałam styczność z wieloma neurochirurgami, którzy nie chcieli podjąć się mojej operacji ze względu na ciężkie umiejscowienie guza i co za tym idzie ryzyko. Pan Doktor natomiast wziął mnie pod swoje skrzydła, zaopiekował się mną. Tak naprawdę traktował mnie jak swoją córkę. Na ten moment jestem 3 tygodnie po operacji, którą oczywiście wykonał Pan dr n. med. Bogusław Kostkiewicz. Wykonał ją po prostu genialnie! Usunął mi całego guza. Podczas pobytu w szpitalu cały czas przychodził do mnie i spawdzał jak się czuję, spotkałam się u Niego z niesamowitą troską i uśmiechem. Na pewno nie było chamstwa... Blizna po operacji jest już praktycznie niewidoczna, a ja czuję się świetnie! Cały zespół szpitala MSWiA w Warszawie jest niesamowity! Dziękuję im za wspaniałą opiekę po operacji! SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJĘ PANU DOKTOROWI, KTÓREMU TAK NAPRAWDĘ ZAWDZIĘCZAM DRUGIE, NOWE ŻYCIE! Będę mu za nie wdzięczna do końca życia!

Wiele lat temu Pan Kostkiewicz uratował życie mojemu ojcu. W tamtych latach operacje na mózgu nie były jeszcze popularne i mało było specjalistów. Doktor zajmował się ojcem bardzo dokładnie, rzetelnie też informował, że operacja jest bardzo poważna - na tyle poważna, że ojciec mógł nie przeżyć. Przeżył i ma się dobrze do dziś. Z Panem Doktorem mamy bardzo życzliwy kontakt do dziś. Być może bywa czasem "oschły", być może zdarza się , że nie ma czasu rozmawiać ale to, że jest specjalistą podejmującym się naprawdę ciężkich przypadków - tego nie można pominąć! Bierze na siebie ogromny ciężar bo przecież chyba wszystkie te operacje obarczone są ogromnym ryzykiem. Poza tym - jest człowiekiem, jak każdy z nas - a każdy człowiek ma prawo mieć gorszy dzień.

29 styczeń 2012 trafiamy z Mamą do Szpitala im. Orłowskiego – diagnoza, duży guz mózgu z obrzękiem, który powoduje przesuwanie się mózgu. Dla nas to brzmi jak wyrok. Zalecenie – konsultacja neurochirurgiczna w Szpitalu CSK MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej u ordynatora dr Bogusława Kostkiewicza. 31 styczeń 2012 konsultacja – Ordynator po krótkim namyśle podejmuje decyzję, będzie operował, mimo, iż guz jest duży i znajduje się wewnątrz mózgu. Dla nas jest to jak odroczenie wyroku, który został już ogłoszony. Wcześniej powiedziano nam, iż w każdej chwili u Mamy mogą ...

w każdej chwili u Mamy mogą ustać funkcje życiowe.
6 lutego 2012 operacja. Udana. Po operacji, krótka rzeczowa rozmowa na temat jej przebiegu, co się udało osiągnąć, a co nie i dlaczego oraz co mamy robić dalej. Po czterech dniach Mama zostaje wypisana. Jest w niezłej kondycji. Teraz czekamy na wyniki badań.
Czytałem inne opinie, zarówno te dobre i te złe (tych drugich jest zdecydowanie mniej). Za co ja i moi bliscy szanujemy Tego Człowieka czyt. dr Bogusława Kostkiewicza? Z całą pewnością nie za wylewność czyli tzw. kontakt z pacjentem, uprzejmość, ilość poświęconego czasu itd. Również nie za sam wynik operacji i czy powiodła się w mniejszym lub większym stopniu. Są to rzeczy szalenie istotne, ale nie najważniejsze w naszej ocenie. Ja i moja rodzina szanujemy Go za odwagę i szczerość. W naszym przypadku była to odwaga związana z podjęciem się trudnej operacji, przy której życie pacjenta jest szczególnie zagrożone. W naszym przypadku to naprawdę była odwaga, łatwiej jest przecież odmówić i powiedzieć, że tu już nic się nie da zrobić. Liczyliśmy się i z taką decyzją. Szczerość z jaką nam wyłożono problematykę oraz umożliwiono dodatkowe konsultacje, była tylko dopełnieniem. My udaliśmy się na Wołoską, gdyż chcieliśmy walczyć o życie drogiej nam osoby i nie zostaliśmy w tej walce osamotnieni. Doktor Bogusław Kostkiewicz okazał się wspaniałym sojusznikiem.

Panie Doktorze, Wielkie Podziękowania !!!

Z doktorem Kostkiewiczem miałam okazję a zarazem przyjemność spotkać się w najtrudniejszej chwili mojego życia. Niecałe pół roku po ślubie mój mąż w wyniku wylewu krwi do pnia mózgu trafił w stanie agonalnym na OIOM szpitala MSWIA. W trybie natychmiastowym mąż został zoperowany przez dr Kostkiewicza, który nie ukrywał, że operacja należy do bardzo trudnych, jest operacją ratującą życie. Chciałam podkreślić, że żaden inny specjalista nie podjął się ryzyka jej wykonania z uwagi na wielkość naczyniaka. Operacja się udała, kilka dni po niej mąż zaczął sam oddychać, wybudził się. Widzi, słyszy, nie jest sparaliżowany-stał się cud. Jako małżeństwo otrzymaliśmy drugie życie od Boga i od doktora, który jest doskonałym narzędziem w Jego rękach. Dr Kostkiewicz przy całym swym profesjonalizmie jest osobą skromna, nie czekającą na poklask. Dla jednych oschły a dla drugich małomówny, czasem stanowczy a czasem pełen wzruszenia. Nie mniej jednak to wybitny specjalista-rzeczowy i kompetentny. Obecnym i przyszłym pacjentom Pana doktora proponuję zastanowić się czy szukają najlepszego specjalisty dla siebie lub bliskich czy zależy im na uprzejmości i sympatii lekarza. Z doświadczenia wiem, że przy ratowaniu życia kogoś kogo się kocha to drugie jest najmniej istotne. Należy mieć również na względzie to, jak wyczerpujące dla lekarzy są operacje neurochirurgiczne. Jak pokazuje przypadek mojego męża te niemożliwe też się udają. Reasumując- otuchy i pocieszenia oczekujmy od bliskich i przyjaciół a skutecznego działania od dr Kostkiewicza. p.s. nie będę komentować niektórych wpisów na temat rzekomego łapówkarstwa doktora- śmiało mogę powiedzieć,że dla niego życie nie ma ceny. Nie życzę nikomu by musiał korzystać z interwencji neurochirurgicznej, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to z całego serca życzę, by dokonał jej dr Kostkiewicz.

Pan Doktor jest mistrzem w swoim fachu.We wrześniu tego roku wykryto u mnie guza szyszynki który powodował silne bóle glowy. Pan Doktor podjął się operacji mimo bardzo trudnego umiejscowienia guza i co za tym idzie ryzyka powikłań. Wykonał operację po mistrzowsku chociaż była bardzo długa wyszlam z tego bez żadnych powikłań. Jeszcze raz dziękuję Panu Doktorowi za podarowanie mi drugie zycia.

Beszczelny prostak na dodatek chamski. Uważa się za Boga. Zazdrość w stosunku do bardziej kompetentnych lekarzy nie długo rozsadzi go od środka. Nie rozumiem dlaczego do tej pory nie zajęło się nim biuro do spraw korupcji. A mieli by dużo do roboty

Uratował mi życie po niezwykle ciężkim urazie czaszki. Funkcjonuję po 4 latach normalnie, lekko tylko niedowidząc na oko. Operacje były dwie, strzaskana część skroniowa, wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego, stan zapalny, poważny uraz nerwu wzrokowego. W tej chwili nie widać śladów - wszyscy po moich opowieściach zaczynają się dokładnie przyglądać i dopiero wtedy odkrywają, że nie żartuję (a nie mam długich włosów :) ) Często odwiedzał innych pacjentów, czuwał nad ich stanem - czasami owszem objechał tych wyjątkowo marudnych, ale jakoś mu się nie dziwię. Bardzo zajęty - wciąż na operacjach, ale ...

Uratował mi życie po niezwykle ciężkim urazie czaszki.
Funkcjonuję po 4 latach normalnie, lekko tylko niedowidząc na oko.
Bardzo zajęty - wciąż na operacjach, ale przychodził i dbał o ludzi.
Porządny człowiek - znakomity lekarz. Polecam.

Rakarz.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Trudno wystawić pozytywny komentarz - opinię o panu ordynatorze. Doświadczyłem na własnej skórze chamstwo, bezczelność butę i arogancję. Poddanie się operacji świadomie na tym oddziale uważam za błąd. Ilość powikłań, ponownych operacji z uszkodzeniem mózgu włącznie przy powtórzę chamstwie ordynatora trudno nazwać profesjonalizmem. Traktowanie rodziny pacjenta jako zło konieczne - wykrzykiwanie i obrażanie cierpiących ludzi przekreślają całkowicie ordynatora. Niemniej pracują na oddziale również ekarze godni polecenia.