dr n. med. Bogusław Kostkiewicz

Neurochirurg

Ta drogą pragnę wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie Panu dr.n.med. Bogusławowi Kostkiewiczowi i jego całemu zespołowi za perfekcyjnie przeprowadzoną bardzo skomplikowaną operację neutralizacji tętniaka na tętnicy podstawnej wykonaną na Oddziale Neurochirurgii Kliniki MSW w Warszawie, która to operacja uratowała mi życie.Jednocześnie dziękuję za wspaniałą opiekę na Oddziałe po operacji, która sprawiła,że szybciej doszedłem do zdrowia. Marek Wardęcki

Marek Wardęcki

Z doktorem Kostkiewiczem miałam okazję a zarazem przyjemność spotkać się w najtrudniejszej chwili mojego życia. Niecałe pół roku po ślubie mój mąż w wyniku wylewu krwi do pnia mózgu trafił w stanie agonalnym na OIOM szpitala MSWIA. W trybie natychmiastowym mąż został zoperowany przez dr Kostkiewicza, który nie ukrywał, że operacja należy do bardzo trudnych, jest operacją ratującą życie. Chciałam podkreślić, że żaden inny specjalista nie podjął się ryzyka jej wykonania z uwagi na wielkość naczyniaka. Operacja się udała, kilka dni po niej mąż zaczął sam oddychać, wybudził się. Widzi, słyszy, nie jest sparaliżowany-stał się cud. Jako małżeństwo otrzymaliśmy drugie życie od Boga i od doktora, który jest doskonałym narzędziem w Jego rękach. Dr Kostkiewicz przy całym swym profesjonalizmie jest osobą skromna, nie czekającą na poklask. Dla jednych oschły a dla drugich małomówny, czasem stanowczy a czasem pełen wzruszenia. Nie mniej jednak to wybitny specjalista-rzeczowy i kompetentny. Obecnym i przyszłym pacjentom Pana doktora proponuję zastanowić się czy szukają najlepszego specjalisty dla siebie lub bliskich czy zależy im na uprzejmości i sympatii lekarza. Z doświadczenia wiem, że przy ratowaniu życia kogoś kogo się kocha to drugie jest najmniej istotne. Należy mieć również na względzie to, jak wyczerpujące dla lekarzy są operacje neurochirurgiczne. Jak pokazuje przypadek mojego męża te niemożliwe też się udają. Reasumując- otuchy i pocieszenia oczekujmy od bliskich i przyjaciół a skutecznego działania od dr Kostkiewicza. p.s. nie będę komentować niektórych wpisów na temat rzekomego łapówkarstwa doktora- śmiało mogę powiedzieć,że dla niego życie nie ma ceny. Nie życzę nikomu by musiał korzystać z interwencji neurochirurgicznej, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to z całego serca życzę, by dokonał jej dr Kostkiewicz.

Totalna porażka. Całkowity brak kompetencji. Nie rozumiem skąd pozytywne opinie o tym lekarzu.Znieczulica to jego maksyma. Pacjent dla niego jest nikim.

Świetny jako człowiek i jako lekarz :)

Świetny jako człowiek i jako lekarz :)

POLECAM GO , NIE POLECAM INNYCH!O KOSZTACH SIĘ NIE MÓWI , TYLKO SIĘ JE P O N O S I !!!!!!!!

Uratował mi życie po niezwykle ciężkim urazie czaszki. Funkcjonuję po 4 latach normalnie, lekko tylko niedowidząc na oko. Operacje były dwie, strzaskana część skroniowa, wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego, stan zapalny, poważny uraz nerwu wzrokowego. W tej chwili nie widać śladów - wszyscy po moich opowieściach zaczynają się dokładnie przyglądać i dopiero wtedy odkrywają, że nie żartuję (a nie mam długich włosów :) ) Często odwiedzał innych pacjentów, czuwał nad ich stanem - czasami owszem objechał tych wyjątkowo marudnych, ale jakoś mu się nie dziwię. Bardzo zajęty - wciąż na operacjach, ale ...

Uratował mi życie po niezwykle ciężkim urazie czaszki.
Funkcjonuję po 4 latach normalnie, lekko tylko niedowidząc na oko.
Bardzo zajęty - wciąż na operacjach, ale przychodził i dbał o ludzi.
Porządny człowiek - znakomity lekarz. Polecam.

poznałem doktora uratował mi życie .nic nie dałem i nie zauważyłem zeby czegokolwiek poza dobrym słowem oczekiwał. każdy z nas ma różne dni on też .Pan doktor to normalny człowiek który pomaga ludziom sam to widziałem .

29 styczeń 2012 trafiamy z Mamą do Szpitala im. Orłowskiego – diagnoza, duży guz mózgu z obrzękiem, który powoduje przesuwanie się mózgu. Dla nas to brzmi jak wyrok. Zalecenie – konsultacja neurochirurgiczna w Szpitalu CSK MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej u ordynatora dr Bogusława Kostkiewicza. 31 styczeń 2012 konsultacja – Ordynator po krótkim namyśle podejmuje decyzję, będzie operował, mimo, iż guz jest duży i znajduje się wewnątrz mózgu. Dla nas jest to jak odroczenie wyroku, który został już ogłoszony. Wcześniej powiedziano nam, iż w każdej chwili u Mamy mogą ...

w każdej chwili u Mamy mogą ustać funkcje życiowe.
6 lutego 2012 operacja. Udana. Po operacji, krótka rzeczowa rozmowa na temat jej przebiegu, co się udało osiągnąć, a co nie i dlaczego oraz co mamy robić dalej. Po czterech dniach Mama zostaje wypisana. Jest w niezłej kondycji. Teraz czekamy na wyniki badań.
Czytałem inne opinie, zarówno te dobre i te złe (tych drugich jest zdecydowanie mniej). Za co ja i moi bliscy szanujemy Tego Człowieka czyt. dr Bogusława Kostkiewicza? Z całą pewnością nie za wylewność czyli tzw. kontakt z pacjentem, uprzejmość, ilość poświęconego czasu itd. Również nie za sam wynik operacji i czy powiodła się w mniejszym lub większym stopniu. Są to rzeczy szalenie istotne, ale nie najważniejsze w naszej ocenie. Ja i moja rodzina szanujemy Go za odwagę i szczerość. W naszym przypadku była to odwaga związana z podjęciem się trudnej operacji, przy której życie pacjenta jest szczególnie zagrożone. W naszym przypadku to naprawdę była odwaga, łatwiej jest przecież odmówić i powiedzieć, że tu już nic się nie da zrobić. Liczyliśmy się i z taką decyzją. Szczerość z jaką nam wyłożono problematykę oraz umożliwiono dodatkowe konsultacje, była tylko dopełnieniem. My udaliśmy się na Wołoską, gdyż chcieliśmy walczyć o życie drogiej nam osoby i nie zostaliśmy w tej walce osamotnieni. Doktor Bogusław Kostkiewicz okazał się wspaniałym sojusznikiem.

Panie Doktorze, Wielkie Podziękowania !!!

brak czasu dla pacjentów, napewno nie jest dobry w tym co robi, wyrządził wiecej krzywdy niż dobrego a opieka w tym szpitalu jest beznadziejna , traktują ludzi jak samo zło z wielką łaską

Serdeczne podziękowania dr n med Bogusławowi Kostkiewiczowi oraz całemu Zespołowi Kliniki Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, składa wdzięczna pacjentka Urszula Nowicka