dr Bożena Sobańska-Maksym

Pediatra

Liczba opinii: 14
Średnia ocen:3,8/5
Opinie:14
Zaufanie do kompetencji
4,2
Tłumaczenie choroby i leczenia
3,8
Poświęcony czas
3,9
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
3,4
Godny polecenia
3,8
Dodaj opinię

Opinie pacjentów

Sortuj wg
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Z całego serca polecam panią doktor. Do dziecka ma wspaniałe podejście, zawsze mówi do dziecka, a nie o nim, bo to przecież ono jest badane. Bardzo dokładnie osłuchuje pacjenta, zagląda do noska, buzi i uszu. Leki przepisuje adekwatne do wieku. W tej kwestii mam do niej 100% zaufanie. No i nie wpycha dziecku niepotrzebnie antybiotyku, woli codziennie przyjąć dziecko na kontrolę, niż dać niepotrzebnie tak silne leki. W myślach też nie czyta. Gdy chciałam rozszerzyć dietę dziecka, to przyszłam do lekarza sama, bez dziecka, ale z listą pytań. Otrzymałam kompleksową ...

Z całego serca polecam panią doktor. Do dziecka ma wspaniałe podejście, zawsze mówi do dziecka, a nie o nim, bo to przecież ono jest badane. Bardzo dokładnie osłuchuje pacjenta, zagląda do noska, buzi i uszu. Leki przepisuje adekwatne do wieku. W tej kwestii mam do niej 100% zaufanie. No i nie wpycha dziecku niepotrzebnie antybiotyku, woli codziennie przyjąć dziecko na kontrolę, niż dać niepotrzebnie tak silne leki.
W myślach też nie czyta. Gdy chciałam rozszerzyć dietę dziecka, to przyszłam do lekarza sama, bez dziecka, ale z listą pytań. Otrzymałam kompleksową odpowiedź, z pełną rozpiską, co, kiedy mam dziecku podać. Nie rozumiem negatywnych opinii w tym zakresie. To jakby o zupełnie innej osobie.
Jeśli chodzi o rodziców, owszem bywa stanowcza, ale tylko wobec tych, którzy chcą mówić za dziecko lub dyktować lekarzowi, co powinien robić.
Moje dzieci nie chcą chodzić do żadnego innego lekarza, a ja nie jestem w stanie tak bardzo zaufać innemu pediatrze. Idąc do pani doktor, jestem pewna, że postawi dobrą diagnozę. Przeprowadziłam się poza miasto, ale dzieci nadal wożę do pani doktor. To mówi samo za siebie.

WięcejMniej
1/5
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
1,0
Poświęcony czas
1,0
Kompleksowość podejścia
1,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0

Do pani doktor trafiłam na dyżurze świątecznym z 15-miesięcznym dzieckiem cierpiącym od doby na silny, duszący kaszel i kilkudniowy katar. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy synek przeszedł cztery razy zapalenie oskrzeli, do tego trzy tygodnie temu dołączyło się zapalenie uszu. Nauczona doświadczeniem (typowe objawy: katar, duszący kaszel, przyspieszony oddech, bardzo złe samopoczucie) od kilku dni wykonywałam inhalacje, jednak w dniu w którym udałam się po pomoc do pani dr Sobańskiej objawy zdecydowanie się nasiliły. Według mojej oceny i dotychczasowych doświadczeń z dolegliwościami synka, wszystko wskazywało na kolejne zapalenie oskrzeli, dlatego ...

Do pani doktor trafiłam na dyżurze świątecznym z 15-miesięcznym dzieckiem cierpiącym od doby na silny, duszący kaszel i kilkudniowy katar. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy synek przeszedł cztery razy zapalenie oskrzeli, do tego trzy tygodnie temu dołączyło się zapalenie uszu. Nauczona doświadczeniem (typowe objawy: katar, duszący kaszel, przyspieszony oddech, bardzo złe samopoczucie) od kilku dni wykonywałam inhalacje, jednak w dniu w którym udałam się po pomoc do pani dr Sobańskiej objawy zdecydowanie się nasiliły. Według mojej oceny i dotychczasowych doświadczeń z dolegliwościami synka, wszystko wskazywało na kolejne zapalenie oskrzeli, dlatego też udałam się pilnie do lekrza. Mam w domu niezbędne leki i wiem co robić, jednak bez konsultacji z lekarzem, który dokona właściwej diagnozy na podstawie osłuchu, nie chcę ich nadużywać.
Pani doktor po wysłuchaniu mojej relacji na wstępie stwierdziła, że z katarem nie przychodzi się do lekarza, a kaszel to bardzo dobry objaw i dzięki niemu drogi oddechowe dziecka się oczyszczają. Na moją próbę opisu tendencji synka do zapalenia oskrzeli, historii jego częstych chorób i faktu, że tak własnie wyglądają u niego objawy tej choroby stwierdziła, że ma 40 lat doświadczenia i wie zdecydowanie lepiej co mu dolega. Osłuchała dziecko pobieznie przy otwartym oknie (marzec i temperatura ok. 5 stopni) kwitując, że wszystko jest idealnie czyste z osłuchu. Zajrzała do gardła, uznała że również jest idealnie czyste. Do uszu nie zajrzała pomimo mojej prośby i uwagę na trwający od kilku dni katar. Stwierdziła że nie ma potrzeby.
Wyszłam z gabinetu po 3 minutach z zaleceniami podania syropku wykrztuśnego i wody morskiej no noska.
Następnego dnia udałam się do przychodni rejonowej do pediatry, do której synek jest przypisany. Diagnoza: ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie prawego ucha. Leczenie wziewne + antybiotyk.
Pani doktor zdecydowanie nie polecam. Byłam u niej pierwszy i ostatni raz. Wizyta pozostawiła na mnie niezatarte, bardzo ujemne wrażenie, iż jest to osoba bardzo nieuprzejma, a przede wszystkim NIEKOMPETENTNA. Nie słucha rodzica polegając na swoim tylko osądzie i wierze w nieomylność wynikającą z długiego starzu pracy. Tymczasem człowiek jest tylko człowiekiem. Zdecydowanie nie polecam.

WięcejMniej
4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
4,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Dr.Sobańska-Maksym leczy moją córkę od urodzenia czyli już niemal 13 lat.Córka urodziła się z poważną wadą wrodzona,w pierwszej dobie po porodzie była operowana w CZD,potem spędziła tam na oddziale prawie miesiąc.Od czasu wyjścia ze szpitala kompleksowo zajmuje się nią także doktor Sobańska(prócz lekarza z CZD).Lekarka ta została mi polecona przez mamę mojej przyjaciółki,która leczyła u niej troje swoich dzieci.Nigdy przez 13 lat nie miałam najmniejszych zastrzeżeń do fachowości,wyczucia i podejścia do pacjenta.Nigdy nie zdarzyło mi się nie być przyjętą bez numerka,zbytą,pośpieszaną czy nieuprzejmie potraktowaną.Dziwię się,że pojawiają się opinie o braku ...

Dr.Sobańska-Maksym leczy moją córkę od urodzenia czyli już niemal 13 lat.Córka urodziła się z poważną wadą wrodzona,w pierwszej dobie po porodzie była operowana w CZD,potem spędziła tam na oddziale prawie miesiąc.Od czasu wyjścia ze szpitala kompleksowo zajmuje się nią także doktor Sobańska(prócz lekarza z CZD).Lekarka ta została mi polecona przez mamę mojej przyjaciółki,która leczyła u niej troje swoich dzieci.Nigdy przez 13 lat nie miałam najmniejszych zastrzeżeń do fachowości,wyczucia i podejścia do pacjenta.Nigdy nie zdarzyło mi się nie być przyjętą bez numerka,zbytą,pośpieszaną czy nieuprzejmie potraktowaną.Dziwię się,że pojawiają się opinie o braku kultury tej starszej lekarki.Dr.Sobańska to lekarz z drugim stopniem specjalizacji,wysoką kulturą osobistą,ale też lekarz,który leczy,a nie przytakuje rodzicom,którzy nie mając pojęcia o medycynie,wymyślają schorzenia,diagnozują i właściwie nie wiadomo po co przychodzą do lekarza,skoro sami lepiej wiedzą.Dr.Sobańska jak sadzę po prostu ma uczulenie na domorosłych znachorów.I chwała jej za to.Bo pamiętam,że sama będąc w ciężkiej panice wymyślałam schorzenia,których nie było,a Pani Sobańska szybko mnie stopowała.Nauczyłam się nie być mądrzejszą od lekarza :) Z czystym sumieniem polecam tę lekarkę,kompetentną,ogarniętą,kochającą dzieci.A już jej gabinet pełen żab w różnych odsłonach to mistrzostwo świata.I szuflada z nalepkami i lizakami.Przebój u mojej córki aż do teraz choć jest już nastolatką.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Wspaniały lekarz, profesjonalny i kompleksowy. Leczący dziecko naturalnymi metodami, bez podawania od razu antybiotyków, jak w przypadku większości lekarzy. Antybiotyki to ostateczność a nie pierwszy krok w leczeniu. Polecamy rodzice skrajnej wcześniaczki.

Wspaniały lekarz, profesjonalny i kompleksowy. Leczący dziecko naturalnymi metodami, bez podawania od razu antybiotyków, jak w przypadku większości lekarzy. Antybiotyki to ostateczność a nie pierwszy krok w leczeniu. Polecamy rodzice skrajnej wcześniaczki.

1,8/5
Zaufanie do kompetencji
2,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
2,0
Kompleksowość podejścia
2,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
2,0

Pani dr ma dobre podejście do dziecka ale nie do rodzica. Nie daje dojść do słowa ,w ogóle nie chce słuchać uwag rodzica dotyczących zdrowia dziecka. Jest bardzo niesympatyczna i lekceważy rodzica . Uczęszczam do Pani dr od 2,5 roku nigdy podczas wizyty nie zajrzała dziecku do ucha ,ani razu nie zbadała brzuszka! Bada szybko denerwując się ,że czeka kolejny pacjent. Ostatnio byłam u Pani dr z dzieckiem , które dusiło się od kaszlu czekając przed gabinetem rodzice dziwili się jak moje dziecko kaszle . Po 2,5 godzinnym oczekiwaniu , ...

Pani dr ma dobre podejście do dziecka ale nie do rodzica. Nie daje dojść do słowa ,w ogóle nie chce słuchać uwag rodzica dotyczących zdrowia dziecka. Jest bardzo niesympatyczna i lekceważy rodzica . Uczęszczam do Pani dr od 2,5 roku nigdy podczas wizyty nie zajrzała dziecku do ucha ,ani razu nie zbadała brzuszka! Bada szybko denerwując się ,że czeka kolejny pacjent. Ostatnio byłam u Pani dr z dzieckiem , które dusiło się od kaszlu czekając przed gabinetem rodzice dziwili się jak moje dziecko kaszle . Po 2,5 godzinnym oczekiwaniu , ponieważ nie było już dla nas numerka przepuściła mnie jakaś kobieta. Zostałam bardzo niemiło potraktowana i usłyszałam, jak to nielojalne, że weszłam bez kolejki. Pani dr stwierdziła, że dobrze, że dziecko kaszle bo oczyszcza płuca. Nie słuchała co mówię a gdy zasugerowałam, że to krtaniowy kaszel odpowiedziała :" to nie jest kratniowy kaszel". Efekt był taki, że wieczorem tego samego dnia zgłosiłyśmy się na izbę przyjęć gdzie dziecku podano zastrzyk oraz zrobiono inhalację z odpowiednich leków. Pani dr bezmyślnie kazała kontynuować antybiotyk, który nie był w ogóle potrzebny, gdyż córka ma zapalenie krtani i tchawicy o etiologii wirusowej. Nie polecam, więc Pani dr, pomijając fakt, że przyjmuje chore dzieci przy otwartym oknie;-)

WięcejMniej
2,7/5
Zaufanie do kompetencji
4,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0

Generalnie stronie od wydawania opinii na forach internetowych. Ale po powrocie z wizyty u tej Pani doktor zdecydowałam się jednak to zrobić. Trudno ocenić mi jej kompetencje jako lekarza. W tej kwestii wydaje się być kompetentna. Choć przyjmowanie dzieci chorych z gorączką w gabinecie przy otwartym oknie w chłodny jesienny wieczór chyba nie należy do zachowań profesjonalnych. Skupię się jednak na zachowaniu. Niestety wiedza medyczna nie gwarantuje posiadania odrobiny kultury osobistej. Brak podstawowych zwrotów grzecznościowych uderza na początku. Pani doktor z placówki pełniącej dyżur w niedziele miała obiekcje, że nie ...

Generalnie stronie od wydawania opinii na forach internetowych. Ale po powrocie z wizyty u tej Pani doktor zdecydowałam się jednak to zrobić. Trudno ocenić mi jej kompetencje jako lekarza. W tej kwestii wydaje się być kompetentna. Choć przyjmowanie dzieci chorych z gorączką w gabinecie przy otwartym oknie w chłodny jesienny wieczór chyba nie należy do zachowań profesjonalnych. Skupię się jednak na zachowaniu. Niestety wiedza medyczna nie gwarantuje posiadania odrobiny kultury osobistej. Brak podstawowych zwrotów grzecznościowych uderza na początku. Pani doktor z placówki pełniącej dyżur w niedziele miała obiekcje, że nie zgłosiłam się ze swoim dzieckiem do swojego pediatry. Nie było nawet mowy o tym, aby Pani doktor wysłuchała, że akurat nie było to możliwe. Zostaliśmy z mężem łagodnie mówiąc upomnieni przez Panią, że nasze składki nie idą na mazowiecką służbę zdrowia tylko do kasy w regonie z którego pochodzimy. Kiedy mąż próbował wytłumaczyć jej, że nie on lecz kadrowa odpowiada za te sprawy to Pani wspomniała, że jest to obowiązek kadrowej, a my musimy tego dopilnować. To tylko wybrane przeze mnie przykłady z tej 15 min. wizyty. Tego typu komentarzy było więcej. A więc jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług Pani doktor to proszę przygotować się na trudną bezdyskusyjną wizytę. Generalnie nie polecem.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

PELNA KOMPETENCJA I UCZCIWOSC! Pediatra wiekszosci dzieci z przedszkola na ul Czumy. One same nie boja sie wizyty... Ta pani ma niesamowite podejscie! Leczyla mnie i moja siostre. Ma ogaromne doswiadczenie i pasje. Mam 19 lat mimo pelnoletnosci dr Sobanska nadal udziela mi kompleksowych porad. NAPRAWDE SZCZERZE POLECAM

PELNA KOMPETENCJA I UCZCIWOSC!
Pediatra wiekszosci dzieci z przedszkola na ul Czumy. One same nie boja sie wizyty... Ta pani ma niesamowite podejscie!
Leczyla mnie i moja siostre. Ma ogaromne doswiadczenie i pasje.
Mam 19 lat mimo pelnoletnosci dr Sobanska nadal udziela mi kompleksowych porad.

NAPRAWDE SZCZERZE POLECAM

4,2/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
4,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
3,0
Godny polecenia
5,0

ja oceniam Panią Doktor bardzo pozytywnie w szczególności jej podejście do mojej 1,5 córeczki. Ona nie musi być miła dla rodziców ona ma fachowo ocenić stan zdrowia dziecka i polecić jak najlepszą terapię dla niego. My trafiliśmy do niej kilka razy przypadkowo, poniewaz miała akurat dyżur do 18:00 na Czumy a naszej Pani Doktor nie było. Nie dość że przyjęła nas bez zapisów to w dodatków wszystko wyjaśniła odnośnie rota wirusów i zaleciła odpowiednią dietę dziecku wraz z przepisami :) za które dziękuję :)Teraz czasami jak Mała jest chora (a ...

ja oceniam Panią Doktor bardzo pozytywnie w szczególności jej podejście do mojej 1,5 córeczki. Ona nie musi być miła dla rodziców ona ma fachowo ocenić stan zdrowia dziecka i polecić jak najlepszą terapię dla niego. My trafiliśmy do niej kilka razy przypadkowo, poniewaz miała akurat dyżur do 18:00 na Czumy a naszej Pani Doktor nie było. Nie dość że przyjęła nas bez zapisów to w dodatków wszystko wyjaśniła odnośnie rota wirusów i zaleciła odpowiednią dietę dziecku wraz z przepisami :) za które dziękuję :)Teraz czasami jak Mała jest chora (a często jest - bo chodzi do żłobka) to nawet wolę zapisać ją do Dr Sobańskiej niż do naszej Pani Doktor...)Mała uwielbia żaby w Jej gabinecie na Czumy :). Mama Martynki :)

WięcejMniej
1,8/5
Zaufanie do kompetencji
3,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
2,0
Kompleksowość podejścia
2,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0

Pani doktor powinna zmienić specjalizację! Podejście do dziecka jak do dorosłego a do rodzica chyba zawsze ma jakieś "ale". Jest nie sympatyczna i arogancka. Nie dowiedziałam się od Pani doktor niczego na temat stanu zdrowia mojego dziecka , o wszystko musiałam wypytać po czym zostałam wyśmiana , że nie wiem tego czy innego. Przyszłam z chorym dzieckiem po poradę wyszłam kłócąc się z Panią doktor. Zostałam odesłana do domu z nurofenem... okazało się zapalenie oskrzeli . Nie polecam !

Pani doktor powinna zmienić specjalizację! Podejście do dziecka jak do dorosłego a do rodzica chyba zawsze ma jakieś "ale". Jest nie sympatyczna i arogancka. Nie dowiedziałam się od Pani doktor niczego na temat stanu zdrowia mojego dziecka , o wszystko musiałam wypytać po czym zostałam wyśmiana , że nie wiem tego czy innego. Przyszłam z chorym dzieckiem po poradę wyszłam kłócąc się z Panią doktor. Zostałam odesłana do domu z nurofenem... okazało się zapalenie oskrzeli . Nie polecam !

4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
4,0
Godny polecenia
5,0

Bardzo polecam Panią doktor, zdarzyło mi się być z małą na wizycie u Pani doktor i zawsze byłam miło zaskoczona, nie tylko Pani doktor interesuje się stanem zdrowia dziecka ale i jego rozwojem intelektualnym. Pierwszy raz lekarz spytała mnie czy dziecko rozwija sie prawidłowo, pytała o rózne umiejętności właściwe dla wieku mojego dziecka, które powinno już umieć, o co paradoksalnie nie pytali na bilansie dwulatka a co powinno być normą. Szkoda, że nie ma zapisów do Pani doktor, bo chętnie bym przepisała dzieciaki :) Polecam całym sercem

Bardzo polecam Panią doktor, zdarzyło mi się być z małą na wizycie u Pani doktor i zawsze byłam miło zaskoczona, nie tylko Pani doktor interesuje się stanem zdrowia dziecka ale i jego rozwojem intelektualnym. Pierwszy raz lekarz spytała mnie czy dziecko rozwija sie prawidłowo, pytała o rózne umiejętności właściwe dla wieku mojego dziecka, które powinno już umieć, o co paradoksalnie nie pytali na bilansie dwulatka a co powinno być normą. Szkoda, że nie ma zapisów do Pani doktor, bo chętnie bym przepisała dzieciaki :) Polecam całym sercem

Dodaj opinię

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza.
Przeczytaj poradnik dodawania opinii.

  • Zaufanie do kompetencji
  • Poświęcony czas
  • Godny polecenia
  • Tłumaczenie choroby i leczenia
  • Kompleksowość podejścia
  • Uprzejmość
Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się
display statdisplay statlastseen stat