lekarz Dariusz Kubiak

Psychiatra, Psychoterapeuta

Profesjonalizm i wysoka kultura osobista. Niezwykły takt i troska o dobro Pacjenta. Serdecznie polecam dr Kubiaka, przyjmuje w Cieszynie, przy ulicy Zajęczej 16. Dodam tylko, że opłaty u dr Kubiaka są bardzo przystępne.

Nie rozumiem tych wszystkich dziwnych komentarzy. Czasami mam wrażenie, że spadają z kosmosu... Jeśli ktoś chce szczerze wydać opinię, to myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie- jednak niech jest ona jasna, czytelna i szczera. Chodzę do Pana Kubiaka już tak długo. Ze względu na swoją dziwną osobowość oraz specyfikę spotkań z psychiatrą, miałam czasami mieszane uczucia. Jednak nie potrafię w żaden sposób zaprzeczyć zmianom jakie we mnie zaszły. Sama nawet nie wiem kiedy się to wydarzyło. Wiadomo, że każda ocena jest subiektywna, jednak poleciłabym Pana Doktora całym sercem. Nigdy ...

Chodzę do Pana Kubiaka już tak długo. Ze względu na swoją dziwną osobowość oraz specyfikę spotkań z psychiatrą, miałam czasami mieszane uczucia. Jednak nie potrafię w żaden sposób zaprzeczyć zmianom jakie we mnie zaszły. Sama nawet nie wiem kiedy się to wydarzyło. Wiadomo, że każda ocena jest subiektywna, jednak poleciłabym Pana Doktora całym sercem. Nigdy nie zdołam się mu odwdzięczyć za to, co mi dał, za swoją cierpliwość, wyrozumiałość i dobre słowo kiedy było potrzebne. Moim zdaniem lepiej nie mogłam trafić- a miałam niesamowite szczęście, że kiedy nadszedł czas na rozpoczęcie terapii trafiłam właśnie do Pana Doktora. Teraz już wiem, że lepszej decyzji nie mogłam podjąć i jestem za to z siebie niesamowicie dumna.

trgedia. nigdy nikomu nie polecam tego lekarza. moja karta szpitalna znalazla zostala wyniesiona przez niego z oddiau psychitrycznego.

Prowadzenia sposobu leczenia przez Dariusza Kubiaka można ocenić pod pojęciem WIELOPOZIOMOWOŚCI( Dąbrowski K. "Dezorganizacja pozytywna") . Sposób myślenia tego specialisty daleko wykracza ponad przecietną normę JEDNOPOZIMOWOSCI, która stała się wyznacznikiem więszości współczesnych specialistów. Lekarz ten nie jest uwarunkowany jedynie Hipperalizmem przewijającym się tylko i wyłącznie we warsztacie - technice. Wiele dzisiejszych książek do PSYCHIATRII jest tego doskonałym przykładem. Uczą bezmyślności. Po przeczytaniu mamy odczucia, że to wszystko jest takie proste. Choroby, zaburzenia od A do Z tzw " Szybkie szufladkowanie ". Hipperalizm wykluczał osobowość. Był tak naprawdę manifestem przeciw " ...

Hipperalizm wykluczał osobowość. Był tak naprawdę manifestem przeciw " wielozozimowości" uwarukowanej wrażliwością.
D. Kubiaka nie sposób także oceniać potrząc przez pryzmat Fenomonologii Husserla. Rzeczy, które jawią się
w spostrzeżeniu tzw Fenomeny : krzesła, łóżka wodne, materace, fotele, huśtawki zaistniałe w gabinetach dla mnie nie miały większego znaczenia.
Fenomonologia nigdy nie koncentrowała się na treści. Przeciwstawiała się psychologizmowii. Nie uwzględniała żadnych bytów psychicznych. Być może stąd wzięło się powiedzenie
"Że nigdy nie ocenia się książek po okładce, ale po zawartości
i znaczeniu ich treści jakie w sobie mają.
D. kubiak nie koncentruję się tylko na technicę. Jest człowiekiem potrafiącym MYSlEĆ!!!
Trafnie formuję wnioski, potrafi słuchąć i ukierunkować na właściwa drogę.

Podczas konsultacji stwierdził: " Mam problemy i dylematy, czasem chcę dobrze, a wychodzi odwrotnie ".
A. Eisten również miał dylemty, zanim doszedł,
że E=mc(kwadrat) kilka razy nie wysadził o mały włos swojej własnej "rezydencji" w powietrze.

Za czasów M. Kopernika nikt nie miał dylematów, że ziemia nie jest płaska . Kopernik miał ich zbyt dużo by stwierdził, że ziemia jest okrągła, a w dodatku kręci się wokół własnej osi.

Problemy, kryzysy, dylematy są domeną wielopozimowości.
" Popełniajcie i róbcie błedy ciągle, ale pamiętajcie po każdy wyciągajcie wnioski, po to żeby ich drugi raz ponownie nie popełnić" - Adam M.

Pisać można wiele dobrego o D. Kubiaku.
Mam nadzieje, że w życiu tego młodego lekarza będzie jeszcze wiele dylematów i problemów. Życzę, żeby zawsze potrafił wyciągać odpowiednie wnoski z popełnianych błedów, żeby kryzysy, które obejmują Jego własne życie czyniły go lepszym,
na drodze, którą sobie wybrał.

Potrząc pod względemm kryterii dokonywania oceny lekarza można stwierdzić, że ową klasyfikacje stworzył artysta działający
w konwencji sztuki Prymitywistów, z której osobiście niesty nie wychodzę.

Oceniając w sposób bardzo subiektywny za dyplom
pt. " Wielopozmiomowość " . Za całokształt w przebiegu tych wszystkich lat.

Oceniam: WYRÓŻNIAJĄCO!!!! + punkty Ects( powyżej)

Nie zabrakło wrażliowości. Brakowało obrony przed tym co niosła rzeczywistość, której jesteśmy MY wszyscy świadkami, którą widzimy i w której trwamy.

Pacjent:)

Lekarz Dariusz Kubiak bardzo pomógł mojemu bratu.Odpowiednio dobrał lekarstwa i szybko brat mógł wrócić do pracy.Jestem mu bardzo wdzięczna. Anna Syjamek.

Anna Syjamek.

Jak na lekarza medycyny z zaledwie I stopniem specjalizacji z psychiatrii bardzo kompetentny, poświęca pacjentowi odpowiednio dużo czasu, stawia prawidłowe diagnozy i rewelacyjnie dobiera leki, dobrze prowadzi sesje psychoterapuetyczne. Choruję na depresję, mój stan psychiczny dzięki niemu znacznie się poprawił. Z drugiej strony jednak mam zastrzeżenia co do jego etyki lekarskiej, ponieważ pod koniec mojego leczenia zaczął omawiać moje dolegliwości z osobą z rejestracji, tuż po sesji, wręcz za moimi plecami, co jest absolutnie niedopuszczalne. Dlatego też zrezygnowałem. Poza tym tłumaczenie choroby i leczenia wygląda dość kiepsko w jego wykonaniu, jeżeli pacjent sam nie zapyta to niewiele się dowie o własnych zaburzeniach.

Lekarz do niczego, Nie poświęca pacjentowi czasu, potrafi tylko wypisać receptę, nieprofesjonlany, nie polecam nikomu.

Trochę czasu minęło odkąd zakończyłam terapię u dr Kubiaka.Profesjonalista i perfekcjonista, potrafi zgrabnie pokierować ku właściwej drodze, nie naprasza się, nie wygłasza mądrości, po prostu słucha, naprowadza. Docenić należy również Jego takt i wyczucie, owszem czasami w kącikach ust widać powstrzymywany uśmiech, ale to czyni Go tylko bardziej ludzkim i wzbudza zaufanie, przynajmniej u mnie tak było. Zdecydowanie polecam Wszystkim, którym życie dało w kość terapię u dr Kubiaka.

Wspaniały człowiek, przenikliwy z poczuciem humoru.

Wspaniały człowiek, przenikliwy z poczuciem humoru.

Nie daje szansy pacjentowi, bo kilku zdaniach wypowiada swój osąd. Konwersuje przeprowadzoną rozmowę z pacjentem z osobami z rejestracji, a wydaje mi się że obowiązuje tajemnica lekarska. Jedno wiem, więcej do niego bym nie poszła