mgr Dorota Kulesza-Tałanmgr Dorota Kulesza-Tałan - zdjęcie profilowe

mgr Dorota Kulesza-Tałan

Terapeuta

Jestem certyfikowaną terapeutką w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, interwentką kryzysową i fototerapeutką. Pracuję z młodzieżą i dorosłymi (także parami) w obszarach: trudności relacyjne, kryzysy osobiste/szkolne/zawodowe, zaburzenia lękowe, stany depresyjne. Wspieram w wyzwaniach, rozwoju osobistym i zawodowym.

Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Terapię w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach ukończyłam w Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Warszawa, I stopień) i Centrum Rozwiązań w Toruniu (stopień zaawansowany). W Toruniu odbyłam staż kliniczny w Całodobowym Młodzieżowym Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie przekonałam się, jak efektywna może być terapia w ujęciu Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Poddaję się regularnym superwizjom i uzyskałam certyfikację terapeutyczną (nr 51/2022 z dn. 31.05.2022).

Skończyłam I edycję w Polsce studiów Fotografia w terapii i rozwoju osobistym, uzyskując tytuł fototerapeutki (maj 2022).

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności (mam tytuł superwizora treningu twórczości PSK).

Wybrane szkolenia specjalistyczne:

Interwencja kryzysowa w ujęciu PSR
TSR w obliczu lęku
Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
Metoda Skill Kids – Dam radę!
Depresja jako sygnał
W pracy wykorzystuję również elementy arteterapeutyczne, posiadając dyplom instruktorski Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych. Ukończyłam Kurs Redukcji Stresu – Mindfulness oraz intensywny trening uważnej obecności wg metody Rogera Vittoz`a .

Bardzo skuteczna terapia. Pani Dorota pomogła mi przeorganizować życie na nowo. Wiele zrozumiałam i pozmieniałam w życiu. Jest zaangażowana i empatyczna. Bardzo polecam.