dr n. med. Ewa Pilaczyńska-Jodkiewicz

Psychiatra

Mam przewlekłą i nieuleczalną chorobę psychiczną. Pani Doktor leczy mnie 18 lat. Jest kompetentna i na bieżąco z aktualną najnowszą wiedzą psychiatryczną i nowymi lekami mimo, że ma już swoje lata. Jest bardzo doświadczonym klinicystą i szybko "wyłapuje" właściwy problem. Poleciłem ją kilku osobom i wszystkim pomogła. Bardzo dobrze tłumaczy mechanizm choroby i działanie leków. Bierze pod uwagę interakcje z innymi stosowanymi lekami i wprowadza ewentualne korekty, biorąc pod uwagę inne leczone choroby. Podchodzi holistycznie do pacjenta. Jest tolerancyjna i akceptuje "wyskoki" pacjenta starając się sprowadzić leczenie na właściwe tory (np. po okresie niebrania leków). Wyprowadziła mnie z uzależnienia od leków typu narkotycznego. Jeśli byłem w szpitalu, na moją prośbę, kontaktowała się z lekarzem prowadzącym mnie w szpitalu. Zwraca uwagę na ceny leków i moje możliwości korzystania z leków. Jedynym problemem jest dość duża liczba leczonych pacjentów, która powoduje, że trochę trzeba poczekać na wizytę. Najlepszy psychiatra na jakiego trafiłem w swoim 21-letnim czasie leczenia. Zdecydowanie polecam.

Wspaniała lekarka z powołania. Przyszłam do niej z ciężką nerwicą – pomogła mi przy pomocy dobrze dobranych leków. W zasadzie uratowała mi życie. Z czystym sumieniem polecam Panią Doktor każdemu.

Wspaniała lekarka z powołania. Przyszłam do niej z ciężką nerwicą – pomogła mi przy pomocy dobrze dobranych leków. W zasadzie uratowała mi życie. Z czystym sumieniem polecam Panią Doktor każdemu.

Pani doktor mojemu ojcu ,starszemu panu,choremu na serce i po ciężkiej operacji obcięcia nogi zaaplikowala lek po którym z normalnie rozmawiającego i przemieszczającego się na wozek człowieka zastałam w szpitalu rano bełkoczącego i bezsilnego przyszłego pacjeta zakładu psychiatrycznego.Dodam ,ze lek został zmodyfikowany po mojej interwencji a 24 godziny później wycofany .Nie jestem w stanie stwierdzić jaki wpływ miało to na serce mojego ojca ale po tym incydencie nie odzyskal już sil a w tej chwili nie ma go już a nami.

Wizyty bardzo krótkie. Pani doktor zapisała mi bardzo silne leki, po których bardzo źle się czułam fizycznie i miałam bardzo niepokojące objawy związane z sercem, zawrotami głowy i omdleniami. Dostałam polecenie od P.Pilaczyńskiej żebym dzwoniła od razu gdy coś będzie się ze mną dziać podczas przyjmowania tych leków. Niestety za każdym razem kiedy dzwoniłam- w różne dni i o różnych porach i godzinach (oczywiście nigdy w nocy i zbyt póxnym wieczorem) Pani P. nie odbierała moich telefonów a jeśli już odebrała to zdązyłam tylko się przedstawić i powiedzieć ze mam poważny problem z lekami i ze prawie przez to trafiłam do szpitala i chcę skonsultować dawki leków i skutki uboczne, gdyż nie wiem czy mogę tak nagle je odstawić, a muszę bo źle na mnie działają przez co cierpi na tym moja praca i zdrowie. Po tych słowacg słyszałam zawsze "mam pacjenta nie mogę rozmawiać". Prosiłam więc żeby Pani P. podałą mi inny termin kiedy mogę zadzwonic, ale wtedy doktor się rozłączała. Dziwiło mnie to, gdyz zawsze podczas moich krótkich 15 minutowych wizyt u Pani doktor, Pani Pilaczyńska zawsze odbierała telefony od pacjentów, rozmawiała z nimi kilka minut a nawet oddzwaniała. Gdy na ostatniej wizycie grzecznie kulturalnie i spokojnie poprosiłam Panią doktor aby wskazała mi więc dni w których jest najbardziej dostępna telefonicznie w razie konsultacji, Pani Pilaczyńska naskoczyła na mnie twierdząc cytuję, że "jestem niegrzeczna" oskarżając mnie o to że moje pytanie jest nie na miejscu. Zapytałam się więc co w moim pytaniu było niewłaściwego i czy czymś ją uraziłam. Nie potrafiła odpowiedzieć. Powiedziałą mi tylko ze doba ma 24 godziny i że zostawia mi to do przemyślenia. Dodałą również że nie wie co mi odpowiedzieć z tym dzwonieniem i że oddzwania tylko do niektorych wybranych pacjentów. Nie mam pojęcia na czym polega selekcja Pani doktor do których pacjentów oddzwania a do których nie. Zostałam potraktowana bardzo niesympatycznie, zostałam wręcz zganiona za moje pytanie, a nie dostałam żadnej konstruktywnej odpowiedzi. Uważam, że jeśli przypisuje się tak silne leki, które powinno się przyjmować pod kontrolą lekarską i samemu uparcie powtarza się pacjentowi "proszę dzwonić zawsze o każdej porze jak tylko coś będzie się złego po tych lekach działo", to przykre jest to, że później Pani doktor nie oddzwania, nie podaje innego terminu do oddzwonienia, rozłącza się w trakcie mówienia i póxniej gani za prośbę o podanie czasu, kiedy w razie krytycznej sytuacji ma troszkę luźniejszy grafik i byłaby w stanie odebrać na 5 minut, zwłaszcza ze tak jak zaznaczyłam, podczas wizyt ze mną wielokrotnie odbierała telefony nie tylko od pacjentów jak i również sama oddzwaniała. za każdą taką niespełna 15 minutową wizytę, na którą w poczekalni i tak czekałam z pól godziny gdyż pani doktor zapisywała po kilka osób na jedną godzinę, płaciłam bardzo wysokie ceny pieniężne.

Trafilam do pani dr z dzieckiem,ktoremu bardzo pomogla.Wiem takze,ze pomogla mojej kolezance,ktorej polecilam pania dr.Polecam,jest wspanialym fachowcem w dziedzinie psychiatrii

Jedyne moje zastrzeżenie, to masówka, czyli ilośc pacjentów w poczekalni i zdecydowanie zbyt krótki czas wizyty. Zawsze odnoszę wrażenie, że Pani doktor dąży do finalizacji wizyty, spoglądając na stojący na biurku zegarek. Pacjent też nie czuje się komfortowo, wiedząc, że w poczekalni w kolejce czeka 4 kolejnych. Zgadzam się też z jedną z opinii, że najwięcej uwagi koncentruje się wokół doboru farmakologii, a nie psychoterapii.

Co prawda pani doktor jest dość miła niestety po kilku wizytach u niej nie zaznałam poprawy. Wszystkie wizyty trwały zbyt krótko bo zaledwie kilkanascie minut nawet pierwsza podczas którje szczegołowo nalezy zaznajomic sie z problemem a jednak cena jest zbyt wygurowana.Obecnie lecze sie u innego specjalisty z ktorego jestem zadowolona z którym moge swobodnie omowic swoje problemy i dojsc wspolnie do rozwiazania, a nie tylko łykac leki nie eliminujac przyczyn.

Bardzo dobry lekarz. Miły kontakt, bardzo profesjonalne i spokojne podejście do pacjenta

Trafiłem z polecenia innej osoby. Lekarz z dużym doświadczeniem także klinicznym co sprawiło, że moje problemy zostały szybko i skutecznie rozwiązane. Teraz gdy mieszkam w innym mieście stwierdzam, że ciężko znaleźć tak dobrego specjalistę. Polecam.