Ginekolog Kartuzy

POLECAM!
Sama do Pani doktor do Kartuz przyjeżdżam aż z Kościerzyny, uważam że nie ma lepszego lekarza.
Pierwsza moja wizyta była u innego lekarza ginekologa ale znajoma kiedyś poleciła mi panią Mirosławę, od tej pory do pani doktor do Kartuz przyjeżdżam regularnie na wizyty.
Bardzo polecam panią Mirkę dziewczynom które wybierają się na pierwszą wizytę, gdybym mogła wybierać to poszłabym właśnie do niej.
Pani doktor prowadzi teraz moją ...

POLECAM!
Pani doktor prowadzi teraz moją pierwszą ciążę - wiem że mam najlepszą opiekę i nie boję się o dziecko. Bardzo polecam przyszłym matkom.

Powiatowe Centrum Zdrowia

83-300 Kartuzy

Przede wszystkim to bardzo dobry specjalista w swoim fachu,pewny swej wiedzy i umiejętności.Poddałam się operacji ginekologicznej,a operował właśnie doktor Ruczyński.Przed operacją przeprowadził ze mną rozmowę,ponieważ jak każdy bardzo się bałam.Tłumaczył wszystko językiem prostym,nie używał niezrozumiałych dla mnie pojęć medycznych.Jestem bardzo zadowolona z opieki Pana doktora .Po operacji szybko wróciłam do zdrowia i pracy zawodowej. Polecam tego lekarza jest naprawdę dobry i przede wszystkim bardzo miły a do tego często żartuje co rozlużnia napięto atmosferę gdy kobieta musi poddawać się badaniom ginekologicznym a każda z kobiet wie jaki jest to dla kobiety stres. Jeszcze raz dziękuje Panu doktorowi za operację życzę wszystkiego dobrego - wdzięczna pacjęntka

Opinia dodana przez: Beta

ul. Sambora

UWAGA!!!

UWAGA!!!
Piszę tą opinię tylko i wyłącznie dlatego aby ustrzec inne klientki przed wizyta u tego "lekarza". Leczyłam się parę lat u doktora i zawsze lekarz twierdził, że: "wszystko dobrze i że nie mam się czym martwić" Tylko, że od ok 2 lat czułam ból w podbrzuszu i to przez cały cykl, do tego od ok 2 lat nie mogłam zajść w ciążę, ale lekarz nadal upierał się że wszystko jest dobrze, ostatni rok chodziłam prawie co miesiąc- po ostatniej wizycie dostałam potwornego bólu, mąż zawiózł mnie do szpitala w Kartuzach, a tam dostałam nospe i bez badania przez ginekologa wypuścili do domu. Mój stan nie zmieniał się i po trzech dniach wylądowałam w Szpitalu Miejskim w Gdyni. Lekarz zrobił mi usg i od razu wysłał na stół operacyjny. (WSPOMNĘ, ŻE DR CHODKOWSKI RÓWNIEŻ ROBIŁ MI USG I TO ZA KAŻDĄ WIZYTĄ) Na moje szczęście, bo tyle ropy i krwi miałam w jamie brzusznej, że jeszcze może miesiąc- gdyby to pękło... nie było by mnie tu. Tak usłyszałam w Gdyni. Na pytanie od czego to się stało? co było przyczyną? jak długo...? Usłyszałam: Że takie ilości zbierają się przez co najmniej parę miesięcy, musieli usunąć mi jeden jajowód, bo był ogniskiem zapalnym, (bo w takim stanie był) a i z ciąży nic by nie było bo miałam zrosty na jajowodach. KTÓRYCH DR CHODKOWSKI TEZ NIE WIDZIAŁ!!! Zatem osądźcie same...

Kartuzy

Zdecydowanie nie polecam! Kiedyś zasugerowałam się pozytywnymi opiniami o Pani Grondzie i to był mój błąd.

Pierwsza diagnoza była trafna - mięśniak macicy. Na niektórych wizytach lekarka mówiła, że mam guz, na innych, że nie, pomimo, iż usg za każdym razem wyglądało tak samo, a guz był widoczny, gdyż zniekształcał obraz macicy. Dokonałam wizyty w gabinecie z wynikami krwi, tarczycy, prolaktyny itd. (badania płodności). Prolaktyna przy prawidłowych granicach 20 - 40 µg/l wynosiła ponad 150 µg/l. Zalecono mi konsultację z ginekologiem oraz zrobienie odczynu makroprolaktyny. Pani Gronda po otrzymaniu moich wyników z zaleceniami, miała do mnie pretensje, że zrobiłam takie badania i że nie powinnam ich robić bez jej zalecenia, (pomimo, że zalecił mi je inny lekarz). Kompletnie zlekceważyła mój przypadek, mówiąc, że stres i sytuacje życiowe mogą wpływać na jej poziom. Wykonałam kilka powtórnych badań, które ciągle pokazywały zwiększony poziom prolaktyny. Poirytowana lekceważącym stosunkiem lekarki, udałam się do innego lekarza ginekologa-endokrynologa, który natychmiast wysłał mnie na badania. Jak się okazało, przez 2 lata kontrol, które wykazywały złe wyniki, oraz pretensjonalnego stosunku Pani Grondy, byłam bezpłodna, a poziom prolaktyny widocznie wskazywał na guz przysadki mózgowej. Teraz jestem zmuszona leczyć się na bezpłodność i "planować ciążę", tylko przez to, że Pani Gronda nie raczyła wysłać mnie na badania i zająć się moim leczeniem w przypadku, gdy wyniki wręcz krzyczały o diagnozę. Czy tak trudno było powiedzieć, że mam iść do innego lekarza, bądź udać się na konsultację do endokrynologa, z którym współpracuje Pani Gronda, bo najwidoczniej ma braki wiedzy? W rezultacie leczę się na bezpłodność, mam guz przysadki mózgowej i niedoczynność tarczycy. Na wszystko wpłynęła i wykazywała to zwiększona prolaktyna i zalecony odzysk makroprolaktyny, który zlekceważyła doktor Gronda, mówiąc że nie mam robić żadnych więcej badań. Wątpię, że takie rezultaty chce osiągnąć młoda osoba planująca rodzinę. Gdybym od razu zaczęła leczenie, uniknęłabym większości przykrości, mogłabym mieć już dzieci i nie czekałabym na diagnozę czy czeka mnie operacja przysadki mózgowej, czy nie, bo rozwinął się w niej guz. Być może nie musiałabym przechodzić takiego leczenia, jakie muszę przechodzić teraz. Najwidoczniej liczy się 150zł od pacjenta, a nie etyka lekarska i choroba pacjenta, którą lepiej jest zataić przed pacjentem. Nie chcę myśleć, co byłoby gdybym nie poszła do innego lekarza. Jak bardzo rozwinął by się guz w mózgu, czy byłaby jeszcze szansa na wyleczenie bezpłodności i do jakiego stopnia doszłoby wyniszczenie mojej tarczycy, przez problem z hormonami, na co wpłynęła prolaktyna. Zalecam zastanowić się kilka razy, zanim ktoś zasugeruje się "pozytywnymi opiniami". Bardzo żałuję, że tak późno poznałam te opinię, a moje zdrowie tak bardzo na tym ucierpiało.

Opinia dodana przez: Aga

ulica Oś. Wybickiego 19/22
83-300 Kartuzy

Chodzę do doktora odkąd pamiętam. Prowadził moją ciążę i jestem zadowolona. Dziękuję za poświęcony czas i polecam. Miły, uprzejmy i kompetentny.

Opinia dodana przez: Paulina

ul. Floriana Ceynowy 7/gab. nr 10