dr n. med. Grzegorz Ratyński

Ortopeda

Lekarz, na jakiego czeka się całe życie! Jego ludzkie podejście widać już przy samym powitaniu - gdy pacjent wchodzi do gabinetu, doktor wstaje i podaje rękę. Jest bardzo sympatyczny i - co najważniejsze - zna się na tym, co robi. To lekarz z powołania. Stara się pomóc pacjentowi. Poważnie traktuje każdą sprawę, z jaką się przychodzi. Wypisuje skierowania, proponuje leczenie tanie. To po prostu normalny człowiek! W przychodni wszyscy są mili i uśmiechnięci - jest to widok aż nienaturalny jak na dzisiejsze czasy :)

Odszedł człowiek o wielkim sercu, z podejściem do pacjentów jakiego na próżno szukać u innych lekarzy, wspaniały ortopeda.... pozostanie po Nim ogromna luka, której nikt inny nie wypełni. Dziękuję Panie Doktorze, dzieki Panu chodzę.. niech odpoczywa w pokoju.

Miałem przyjemność "gościć" jako pacjent na Oddziale Ortopedii i Traumatologii w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim i rzeczywiście do lekarzy nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Robią swoje, jedni lepiej inni gorzej. Ordynatora nie mogę ocenić (widziałem go tylko jeden raz na obchodzie). Dużo dobrego mogę napisać o ortopedzie M. Melonie (początkowo myślałem, że on jest ordynatorem oddziału z uwagi na duże zaangażowanie i obecność na oddziale 24h/dobę). Największą atrakcją (w sensie negatywnym) tego oddziału są Panie pielęgniarki (szczególnie te "skumplowane" z lekarzami i starsze stażem) - zachowują się jakby po wybiegu chodziły a nie po szpitalu. Wydzierają się na pacjentów jak bazarowe przekupki, są aroganckie i wielką łaskę robią gdy pacjent o cokolwiek poprosi. Noce koszmarne - nie da się spać bo pielęgniarki, żeby nie zasnąć gadają tak dużo i głośno, że nie da się tego w żaden sposób wyciszyć. Zwrócenie uwagi spotyka się z niezrozumiałą agresją. Ordynator pewnie za bardzo zajęty sprawami administracyjnymi, prywatną praktyką i świadomy zaistniałej sytuacji toleruje fakt, iż szeregi jego zespołu zasilają aroganckie i całkowicie pozbawione empatii pielęgniarki.. Dlatego potencjalni pacjenci NIE ŁAMCIE SIĘ, a jeśli już los zafunduje komuś z was pobyt na tym konkretnym oddziale to do szpitala zabierajcie ze sobą osobistego lokaja albo b.dużo gotówki.

A jak delikatny kolega ogląda traumatyczne programy medyczne o lekarzach amerykanskich,angielskich i australijskich to biedulek czemu tego nie komentuje?A jak zapatruje się na programy medyczne o rekonstrukcjach deformacji u dzieci z wadami wrodzonymi i bezpłatnych operacjach strasznych deformacji w krajach trzeciego swiata to nie ma nic do powiedzenia? Musi chorobliwie śledzic naszego doktora ,bo ja jako jego fanka nie wiedziałam o takim programie. a czgo to mu doktor nie zrobił? prawda -nie zapłacił pacjentowi za to ,że przyszedł do niego. OSOBISCIE BYŁAM NA WIZYCIE U ORTOPEDY KTÓRA WYGLĄDAŁA TAK; CZY ...

OSOBISCIE BYŁAM NA WIZYCIE U ORTOPEDY KTÓRA WYGLĄDAŁA TAK;
CZY MOZE MI PAN WYSTAWIC ZASWIADCZENIE-NIE MOGĘ
CZY MOZE MI PAN WYPISAC RECEPTĘ - NIE MOGĘ
CZY MOZE MI PAN DAC SKIEROWANIE NA REHABILITACJE- NIE MOGĘ
CZY WPISZE MI PAN DO FORMULARZA ROZPOZNANIE-WPISAŁ JEDNO ZDANIE ODCINEK NIEOPERACYJNY.ZAPOMNIAŁ O GÓRNYM OPERACYJNYM.WSZYSCY KTÓRZY TU OPLUWAJĄ RATYNSKIEGO POWINNI IŚĆ DO MOJEGO SPECJALISTY KTORY NIC NIE MOŻE.

Wielokrotnie korzystałam z porad ortopedycznych , ale nigdy nie spotkałam się z tak miłym i wyrozumiałym na moje cierpienie doktorem. Pan doktor dokładnie mnie przebadał i wnikliwie zapoznał się z moją historią choroby . Poradził , abym jeszcze wykonała dodatkowe badanie w celu postawienia przez niego właściwej diagnozy . Ponownie z wynikiem badania zgłosiłam się do pana doktora i zostałam bardzo szybko przyjęta . Pan doktor po zapoznaniu się z dodatkowym moim badaniem , bardzo dokładnie wytłumaczył na czym polega moje schorzenie ortopedyczne i co należy w moim przypadku robić , aby powrócić do zdrowia . Jestem bardzo wdzięczna panu doktorowi za okazałą w stosunku do mnie dużą cierpliwość jak i zrozumiałe dla mnie wytłumaczenie , jak mam postępować ,aby moje cierpienia się zakończyły . Pan doktor jest doświadczonym lekarzem i wspaniałym człowiekiem ! Dziękuję Panu bardzo !!!

Dr G.Ratyński jest nie tylko świetnym lekarzem ale również posiada predyspozycje aktorskie. Można to chodzące "ciacho" oglądać w TVN Style nt. "Szpital Zachodni". Zapraszam do oglądania szczególnie te pacjentki, które pod pretekstem wyimaginowanych dolegliwości zapychają kolejkę w przychodni do dr blokując zwyczajnie dostęp do lekarza tym naprawdę chorym. Serial "Szpital Zachodni" pokazuje na żywo szczególnie zabiegi. Będziecie więc drogie Panie miały okazję podziwiać swojego GURU z piłą, młotkiem i wiertarką w ręku wkręcającego różnego rodzaju śruby w kości żywych ludzi. Widok obłędny !!!! Patroszenie świni w mięsnym to pan pikuś przy łataniu połamańców w wykonaniu tak zajebiście przystojnego mężczyzny jakim bez wątpienia jest Dr G. Ratyński !!!

Dziękuję Najwyższemu, że prowadząc rękę dr Ratyńskiego, tak naprawdę uratował mi życie, bo kalectwo to już tylko połowa życia. Wytłumaczył mi wszystko, nawet zagrożenia, wyjaśnił jak i co będzie operował, jaki będzie proces dochodzenia do zdrowia i ile on potrwa. Ba, wiedząc o wypadku, zebrał cały zespół operacyjny i czekał od 7-mej rano w NIEDZIELĘ. To, że funkcjonuję, choć do pełnej sprawności upłynie wiele czasu to Jego zasługa. A ja nie wiem jak Mu dziękować. Sądzę, że do końca moich dni zostanę Jego dłużnikiem. Janusz Kolczyński

Janusz Kolczyński

Zarówno dr n med. Grzegorz Ratyński jak i lek. med. Maciej Melon są WIRTUOZAMI w swojej dziedzinie !!! Obaj SUPER PROFESJONALNI, rzeczowi, a do tego niezwykle sympatyczni... Cechuje ich siła spokoju, "stawanie na głowie" by doprowadzić pacjentów do stanu używalności :) - bez konieczności wysyłania na zabieg operacyjny... Fantastyczni fachowcy - cierpliwi, kompetentni, życzliwi z poczuciem humoru, które pozwala pacjentowi poczuć się lepiej mimo potwornego bólu nieadekwatnego do urazu.... Zdrowy rozsądek i wspaniałe ludzkie podejście do pacjenta - tacy powinni być wszyscy lekarze...

Prawdziwy mruk z tego doktora ale lekarz z niego chyba dobry bo moja noga miewa się dobrze. Gratuluję awansu. Mam nadzieję że teraz jako ordynator w końcu nauczy pan pielęgniarki pracy z pacjentami bo są do niczego - wszystkie !!! Gdyby też wymieniał pan sekretarkę to proszę mieć mnie na uwadze a gwarantuję że w godzinach pracy nikogo do pana nie dopuszczę :) Liczę dni do kolejnej wizyty w pana gabinecie - oddana bez reszty pacjentka p. Felczak - cmmok cmmok

Być może moja ocena wyrażona tutaj będzie jeszcze pod wpływem pozytywnego szoku jakiego doznałam po rezygnacji z "opieki" ortopedów - rutyniarzy i spotkania właściwego człowieka na właściwym stanowisku. Tym człowiekiem jest bez wątpienia dr. Grzegorz Ratyński. To wspaniały lekarz, doskonały fachowiec i człowiek o dobrym, ciepłym spojrzeniu, którym budzi zaufanie i wiarę w powodzenie operacji. Nie jest łatwo dostać się pod jego opiekę ale polecam Go z całym przekonaniem każdemu cierpiącemu tak jak ja cierpiałam. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.