dr n. med. Iwona Rokita-Wala

Okulista

Zdecydowałam się na laserową korektę wzroku, którą przeprowadziła cudowna Pani dr Rokita Wala. Pani doktor jest ciepłym życzliwym, kompetentnym lekarzem godnym polecenia. Jest lekarzem z powołania a w tych czasach to rzadkość.Zabieg trwał kilkanaście minut, atmosfera na sali była bardzo miła, a Pani doktor wszystko dokładnie tłumaczyła. Po zabiegu "świat stał się piękniejszy" bez okularów. Wada została zniwelowana do 0. Pozdrawiam Panią doktor i bardzo dziękuję za pomoc i taką życzliwość. Dagmara S

Dagmara S

Minęło już 1,5 miesiąca od laserowej korekty wzroku przeprowadzonej przez Panią Dr Iwonę Rokita-Wala w szpitalu "Pod Bukami" w Bielsku Białej. Wada została zniwelowana do zera (przed operacją to było - 8 na oboje oczu). Wszystko odbyło się bez większych komplikacji przy bardzo dobrej współpracy Pani Doktor. Muszę podkreślić że jest to wysokiej rangi specjalista w tej dziedzinie. Gorąco polecam i pozdrawiam Panią Doktor oraz sympatyczny Personel.

Będąc dzieckiem niejednokrotnie zastanawiałem się jak wygląda anioł. W wieku 50 lat wreszcie moja ciekawość się zobrazowała i co najciekawsze nie jest to ostatni widok w moim życiu. Wyrażenie "ręce które leczą" w przypadku pani doktor nabiera właściwego znaczenia. Mógłbym pisać naprawdę wiele, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Pewne jest jednak to iż miałem ogromne szczęście, trafiając na panią doktor. Gdyby nie to moja aktywność zawodowa byłaby mocno zachwiana. Tymczasem operacja minęła jak mrugnięcie okiem. Dzięki niesamowitemu podejściu do pacjenta i ogromnej życzliwości a przy tym fachowości i ...

Gdyby nie to moja aktywność zawodowa byłaby mocno zachwiana. Tymczasem operacja minęła jak mrugnięcie okiem. Dzięki niesamowitemu podejściu do pacjenta i ogromnej życzliwości a przy tym fachowości i kompetencji, dziś widzę z pełnym kontrastem.
Trudnym zadaniem jest ocena pacjenta (laika)- lekarza takiego jakim jest pani doktor. Pewien jestem jednak, że gdyby podejście innych lekarzy i nie tylko było choćby zbliżone, nawet w naszym kraju żyłoby się znacznie łatwiej. Mam nadzieję, że kiedy nadejdzie pora na drugie oko znowu będę mógł liczyć na Panią Doktor.

Jako lekarz, ale przede wszystkim jako troskliwa córka 82-letniej, wymagającej i trudnej pacjentki z powikłaniami zakrzepowymi na tle angiopatii nadciśnieniowej oczu; pragnę wyrazić niekłamany podziw dla nieprzeciętnych umiejętności, talentu oraz chirurgicznej precyzji w wykonanym przez Panią Doktor - zabiegu usunięcia zaćmy – w ”NZOZ Szpitalu Pod Bukami”. Mimo, że kwalifikacji do (bezpłatnego notabene) zabiegu fakoemulsyfikacji dokonał inny lekarz, to właśnie pani doktor Rokita-Wala wnikliwie zgłębiła historię choroby matki, nawiązując z nią pełen ciepła, empatii i profesjonalnego spokoju kontakt; od chwili badania po okres rekonwalescencji wzroku. A okres ten, trwający nawet ...

Mimo, że kwalifikacji do (bezpłatnego notabene) zabiegu fakoemulsyfikacji dokonał inny lekarz, to właśnie pani doktor Rokita-Wala wnikliwie zgłębiła historię choroby matki, nawiązując z nią pełen ciepła, empatii i profesjonalnego spokoju kontakt; od chwili badania po okres rekonwalescencji wzroku. A okres ten, trwający nawet 6 tygodni, w przypadku mojej mamy, zaowocował „cudem skrócenia”, gdyż już w kilka godzin po zabiegu wysyłała pochwalne SMS-y - patrząc jedynym, i to w stanie pseudophakii /zoperowanym/, okiem!
Jestem dumna i szczęśliwa, że moja mama trafiła pod opiekę tak znakomitego eksperta chirurgii zaćmy, chirurgii refrakcyjnej, mikroskopii konfokalnej, autorki licznych wykładów naukowych i publikacji, członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz ESCRS, a równocześnie bardzo skromnego i przeetycznego człowieka! Chapeau Bas.

DZIĘKUJĘ PANI DOKTOR:)

Wdzięczna córka

W dniu 19.06.2013 r. w Klinice Pod Bukami w Bielsku Białej poddałam się operacji usunięcia zaćmy prawego oka .Zabieg ten wykonała wspaniały lekarz Pani dr.n.med. Iwona Rokita –Wala , dając mi w darze komfort widzenia, a przy tym nie mogę w dalszym ciągu uwierzyć że nie czuję żadnych dolegliwości w tym operowanym oku. Jestem zachwycona niezwykle serdecznym traktowaniem każdego pacjenta z których każdy przeżywa wielki stres. Bardzo się cieszę że miałam szczęście być pacjentką tak wielkiego profesjonalisty i tak przemiłej osoby . Z całego serca życzę Pani Doktor wielu sukcesów w perfekcyjnie wykonywanym przez Panią pięknym zawodzie lekarza. Jako wyjątkowo zadowolona pacjentka życzę wszystkim którzy potrzebują pomocy dla swoich oczu aby mogli być pacjentami Pani dr.n.med. Iwony Rokita-Wala.

Minął już miesiąc od mojego zabiegu laserowej korekcji wzroku, którą wykonała Pani Doktor Iwona Rokita-Wala w szpitalu Pod Bukami. Obecnie widzę normalnie, wada została zniwelowana całkowicie (przed operacją prawe oko -4,75; lewe -5,00)! Pani Doktor jest osobą życzliwa, ze świetnym podejściem do pacjenta oraz kompetentną. Z czystym sumieniem polecam!

Pani Doktor Iwona Rokita Wala to kompetentny lekarz i miły człowiek .Do Pani Doktor trafiliśmy aby naprawić błędy innego lekarza. Gorąco polecam i bardzo dziękujemy za profesjonalną pomoc.

Gorąco polecam i bardzo dziękujemy za profesjonalną pomoc.

To jakim Pani Doktor jest ciepłym, serdecznym, wyrozumiałym oraz kompetentnym lekarzem jest ciężkie do uwierzenia w kontekście tego ile się dziś złego słyszy nt lekarzy. Gdyby wszyscy byli tacy jak Doktor Rokita-Wala chorowanie przestałoby być straszne a pacjenci szybciej wracali by do zdrowia. Jest lekarzem z powołania - najmilszym jakiego spotkałam, bardzo przyjaznym i szalenie kompetentnym. Ponad miesiąc temu poddałam się laserowej korekcji wzroku, byłam pełna obaw i niepokoju, jednak podejście do pacjenta jakie mnie spotkało było najcenniejszym doświadczeniem całej operacji - sposób rozmowy, wyjaśnień, dosłownie całość podejścia Pani Doktor działała na mnie kojąco. O bólu szybko pewnie zapomnę a o Pani Doktor nigdy :).

Pani dr.Iwona Rokita-Wala jest naprawdę lekarzem z powołania.Jest bardzo odpowiedzialna i operatywna przy czym stosunek do pacjenta rzadko spotykany dzisiaj wsród lekarzy /może wyjątek stanowią gabinety prywatne gdzie za wizytę słono się płaci a na to nie stać emerytów/.Pani dr.usuwała mi zaćmę z obydwoje oczów za co jestem jej niezmiernie wdzięczny i polecam Ją każdemu kto ma takie problemy.O Panią dr.proszę pytać w SZPITALU POD BUKAMI w Bielsku Białej /blisko hotelu Viena/.Jest do dobry i ciepły człowiek.Życzę jej dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Pani doktor Iwona Rokita - Wala jest bardzo dobrym specjalistą. Bardzo duża kompetencja lekarska , serdeczna i miła dla pacjentów . Podczas konsultacji poświęca pacjentowi odpowiednią ilość czasu , atmosfera w gabinecie bardzo dobra. Mogę napisać "gorąco polecam '.

Wciąż poszukujesz "Okulista Katowice"?

Panewnicka 29
40730 Katowice
ZOZ w Świętochłowicach Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 38
41-605 Świętochłowice
Praktyka Lekarza Rodzinnego
Powstańców 8/1
40-040 Katowice
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
pl. Medyków 1
41-200 Sosnowiec
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o. (Godula)
Wincentego Lipa 2
40-063 Katowice
Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w Siedlcach
ul. 11 Listopada 23
08-110 Siedlce
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Ceglana 35
40-952 Katowice