dr n. med. Iwona Tomaszewskadr n. med. Iwona Tomaszewska - zdjęcie profilowezdjęcie #1

dr n. med. Iwona Tomaszewska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie w 2008 roku uzyskała tytuł lekarza dentysty. W 2015 roku po obronie z wyróżnieniem pracy doktorskiej na temat „Analizy topografii podniebienia twardego w populacji polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem kanału i otworu podniebiennego większego” uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii.

Przedstawicielka nowoczesnej i innowacyjnej myśli stomatologicznej - wykonywane procedury realizuje z zachowaniem światowych trendów terapeutycznych oraz w oparciu o skuteczną i aktualną technologię medyczną.
Uczestniczka ponad 80 kursów dokształcających dotyczących m.in. endodoncji, protetyki stomatologicznej, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii.

Praktykę zawodową umiejętnie łączy z aktywną działalnością naukową i dydaktyczną.
Jest autorką i współautorką ponad 28 publikacji naukowych w tym 19 prac oryginalnych, 7 poglądowych, 2 opisów przypadku i 1 rozdziału książkowego na temat różnych obszarów stomatologii. Prezentowała liczne doniesienia naukowe zarówno na polskich jak i zagranicznych konferencjach naukowych (m. in. Belgia, Chorwacja, USA). Jest również recenzentką w międzynarodowych czasopismach o tematyce medycznej m. in. British Journal of Cancer, PLOS ONE, BMC Health Services Research, Journal of Pediatric Endocrinology and Metabolism – gdzie ocenia artykuły o tematyce stomatologicznej.
Od początku działalności naukowej związana z Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie, gdzie od ponad 5 lat prowadzi działalność dydaktyczną dla polskich i zagranicznych studentów.
Laureatka stypendiów i wyróżnień naukowych – m. in. Stypendium Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na odbycie stażu klinicznego w Division of Restorative Dentistry and Periodontology, Dublin Dental University Hospital (mentorzy – Prof. Brian O’Connell B.D.S., M.S., Ph.D., F.A.C.P., F.T.C.D., F.F.D.R.C.S.I. oraz Asst. Prof. Garry J. P. Fleming B.Sc., M.Sc., Ph.D., F.T.C.D.) (kwiecień – październik 2014) oraz nagrody dla młodych naukowców Polskiego Towarzystwa Anatomicznego przyznana za najlepszą pracę plakatową zaprezentowaną podczas XXXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Anatomicznego (Słupsk, 27-30.06.2013.
Aktywnie zaangażowana również w działalność środowisk medycznych.
Jest członkiem:
- kapituły Wydziałowego Klubu “Laudatio Docendi” dla najlepszych nauczycieli akademickich Wydziału Lekarskiego UJ CM (od 10.2012).
- European Organization for Research and Treatment of Cancer (EORTC) Quality of Life Group (od 09.2011).
- Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (od 10.2008)
- International Association for Dental Research (od 12.2014)
- Polskiego Towarzystwa Anatomicznego (od 10.2013).

Pasjonatka edukacji i podnoszenia świadomości terapeutycznej wśród pacjentów – ekspert merytoryczny i redaktor czasopisma Medycyna Praktyczna – Stomatologia.

bardzo polecam Pani dr Iwonę! według mnie jedną z jej największych zalet jest umiejętność przełamania bariery strachu u pacjenta. ja zawsze bardzo bałam się wizyt a Pani Iwona w jakiś sposób przekonała mnie do siebie już na pierwszej wizycie a ja byłam zrelaksowana. oczywiście jest również świetnym specjalistą, profesjonalna i rzetelna :)

Postanowiłam wystawić opinię Pani dr Tomaszewskiej, ponieważ uznałam, że warto doceniać dobrych lekarzy. Jestem osobą bardzo wymagającą, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi medyczne. Szczególnie zwracam uwagę na poświęcony mi czas i na dokładność. W gabinecie Pani dr czuje się wyjątkowo, nie jak kolejny pacjent, poświęca mi dużo czasu, a to w jaki sposób... rzetelnie i pewnie wykonuje zabiegi sprawia, że mam do niej pełne zaufanie. Polecam!

Kompetentna i konkretna lekarka. Bardzo dobre podejście do pacjenta, dbałość o detale, o komfort i zadowolenie pacjenta, leczenie bezbolesne. zachęcam do skorzystania z usług Pani dr!

Trafiłam do Pani doktor przez przypadek i powiem szczerze, że takiej profesjonalnej opieki nie spodziewałam się. Jestem raczej panikarą i bałam się tego co mnie czeka. A tu miłe zaskoczenie. Całkowity spokój i uprzejmość personelu, uwzględniono wszelkie moje obawy. Czułam się tam dobrze, bo byłam pod dobrą opieką.

Bardzo miła i delikatna pani stomatolog, dokładna w tym co robi. Starała się ograniczyć do minimum odczuwalny ból, choć ze względu na to że mam nadwrażliwe zęby było to bardzo trudne, ponieważ ciężko znoszę wiercenie i to nawet przy znieczuleniu. Pomogło odpowiednie podejście pani doktor, a zęby mam już wyleczone. Dziękuję

Jestem pacjentką Pani dr Tomaszewskiej od ponad 3 lat i cenię ją za profesjonalizm , indywidualne podejście do kazdego przypadku stomatologicznego , zaangażowanie i poświęcony czas. Polecam dr. Tomaszewską również za wysoką kulturę osobistą. Ponadto odkąd bywam w tym gabinecie przestałam bać się wizyt stomatologicznych.