lekarz Jacek Bera

Ortopeda

Opinie dziewczyn podzielcie przez 3. Pan Doktor ładnie czaruje swoim aksamitnym barytonem :). Ja napiszę konkretnie: 1) Czy spełnił moje oczekiwania? Moje raczej tak, mojej matki - nie. Ja przyszedłem z prostym urazem kolana, mama z kompleksowym problemem. 2) Czy jest kompetentny? Tak mi się wydaje. Sprawia wrażenie dobrego fachowca, szczególnie od urazów. Miałem polecenie od osoby z poważniejszym urazem, gdzie były 2 duże zabiegi - tam się sprawdził bardzo dobrze. A więc urazowiec, problem z tym, że niektórzy mają przewlekłe problemy, gdzie doraźna interwencja niewiele daje. W przypadku mamy ...

2) Czy jest kompetentny? Tak mi się wydaje. Sprawia wrażenie dobrego fachowca, szczególnie od urazów. Miałem polecenie od osoby z poważniejszym urazem, gdzie były 2 duże zabiegi - tam się sprawdził bardzo dobrze. A więc urazowiec, problem z tym, że niektórzy mają przewlekłe problemy, gdzie doraźna interwencja niewiele daje. W przypadku mamy Pan Doktor wyskoczył z homeopatią, co raczej odczytuje jako efekt bezradności a nie kompetencji.
3) Czy jest uprzejmy? Na poziomie, nic ponadto.
4) Czy poświęca pacjentowi odpowiednio dużo czasu? Po stawce jakiej życzą sobie w Galenie (150 zł na wejściu) spodziewałem się więcej. Może powinni podwyższyć stawkę a lekarzom zapisywać mniej pacjentów? Nie wiem, rozumim też, że o tych późnych porach można być zmęczonym, tak czy siak jak ktoś ma pomysł tak jak ja jechać specjalnie 40km, to odradzam, bo poczuje się potraktowany "po łebkach".
5) Czy tłumaczy chorobę i metodę leczenia? Tyle o ile. Jak się go przyciśnie to zaczyna tłumaczyć. Choć bez wdawania się w niunase, po co tracić czas na rozjaśnianie ciemnoty laików? Poza tym patrz punkt 4.
6) Czy kompleksowo podchodzi do problemu zdrowotnego? :) Ta, jasne. Kompleksowość podejścia kończy się na oglądzie, badaniu organoleptycznym i wywiadzie. Mój problem Pan Doktor uznał za zbyt błachy żeby podejść kompleksowo (i zrobić choćby roentgena), natomiast problem mamy potraktował tak samo z zupełnie odwrotnych powodów - był zbyt zawiły, skomplikowany i niejasny. Aha i oczywiście wszystkiemy jest generalnie winna nadwaga. Tyle to ja wiem bez wychodzenia z domu. Pytanie, Panie Doktorze, brzmi - co dalej? A jak Pan nie wie co, albo uważa, że to pytanie nie do lekarza, to niech Pan to powie wprost, a nie czaruje. No, ale z mówienia prawdy nie ma roboty i kasy, w przeciwieństwie do czarowania.
7) Czy wzbudza zaufanie? Wzbudza, ale to zasługa głównie powierzchowności (Pan Doktor jest wysokim, zadbanym facetem o głębokim, miło brzmiącym głosie :) )
8) Czy polecił byś tego lekarza znajomemu? Ogólnie - raczej nie. Gdyby sprawa dotyczyła tylko urazu i wymagała doraźnej pomocy, może bym się nad tym zastanowił.

Lekarz z powołania. Operował kolana mojego męża 3 razy. Był uraz była i szybka nieodpłatna pomoc. Nie było problemu z miejscem i terminem w szpitalu. Nie było problemu z kontaktem telefonicznym. O klasie lekarza świadczy poziom opieki w Szpitalu w Mikołowie w którym lekarz jest ordynatorem na dziale ortopedii. Mając porównanie szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej i szpitala na Okrzei to jest niebo i ziemia, kompetentni lekarze, czystość, dbałość o pacjentów na poziomie dobrej prywatnej kliniki. Z czystym sumieniem mogę polecić w przypadku urazów kolan. Dla męża okazał się zbawieniem i pomocą w sytuacji gdy było naprawdę ciężko i został z blokadą kolana odsyłany 3 krotnie z szpitala z Rudy Śląskiej, czemu? można się tylko domyślać!

Moim zdaniem Pan doktor Bera zasługuje na miano godnego polecania specjalisty. Bardzo dużo czasu zajęło mi dotarcie do kogoś kto umiejętnie rozwiąże mój problem. Lubię ludzi konkretnych, stawiających sprawę jasno. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z leczenia. Czytając wcześniejsze opinie przed wizytą miałam pewne wątpliwości, dlatego po osobistym przekonaniu się stwierdziłam, że muszę napisać tu kilka pozytywnych słów. Niestety nie opowiedziałam tu całej historii swojej choroby jak inni pacjenci, bo to raczej długa opowieść. Po prostu - polecam.

Lekarz godny polecenia - operował kolano męża (jest obcokrajowcem) po urazie sportowym, najpierw artroskopia (zszywanie łąkotki, czyszczenie ...), wkrótce będzie robić rekonstrukcję ACL. Jest baaaaardzo uprzejmy, tłumaczy wszystko, o co spytamy. My byliśmy u niego w szpitalu św. Józefa w Mikołowie, osobiście sprawdzał czy wszystko było w porządku. Poza tym jest przesympatycznym, inteligentnym lekarzem - zna się na swojej profesji. Polecam wszystkim, przy szpitalu działa też przychodnia, gdzie można się umówić do dr Bery.

Wspaniały ortopeda o wielkim sercu. Bardzo miły i uprzejmy .Ze wszech miar godny polecenia.Dziękuję doktorze za przywrócenie radości życia!

Niestety nie mam dobrego zdania o lekarzu, zawiodłam się maksymalnie. Byłam operowana na haluksy, cały okres leczenia po operacji przebiegał prawidłowo aż do momentu gdy okazało się że szwy które nie rozpuściły się po dwóch latach dały się we znaki jak również druciki które należy usunąć. Problem polega na tym że lekarz w ogóle nie widzi problemu, pyta dlaczego nalegam na usunięcie obcego ciała!!!! absurd!!!! zbyt długie czekanie na wielmożną zgodę przyjęcia mnie na zabieg zmusiło mnie do zmiany lekarza. Pytanie gdzie etyka lekarska i ludzkie podejście do człowieka!!!!. Zawiodłam się na panu Jacku Bera i nie zamierzam kiedykolwiek polecić tego lekarza komukolwiek. ( Bardzo wierzyłam panu doktorowi, nie podważam wiedzy ani umiejętności doktora ponieważ są niewątpliwe, ubolewam nad podejściem lekarza do pacjenta, bardzo ubolewam.)

Ja osobiście miałem robiony przez tego lekarza zabieg rekonstrukcji ACL i jestem bardzo zadowolony..BA nie spodziewałem się że w takim szpitalu (wszyscy mi odradzali pobyt i zabieg w nim) lecz jestem baardzo zadowolony.. Opis co dokładnie będzie mi robione przedstawiony profesjonalnie.. Dla mnie na prawdę świetny lekarz.

Nie polecam tego lekarza nikomu. Jestem po operacji uda. Nie skierował mnie lekarz na rehabilitacje po zabiegu tylko faszerował zastrzykami które kosztowały fortunę, nie przyniosły też żadnych efektów. Okazało się że musze teraz po 5 latach mieć kolejną operację aby normalnie chodzić i funkcjonować. Wstyd Panie doktorze. Myślę że dr Ficek powinien sie zainteresować kogo ma w zespole ponieważ opinia nie idzie za dr Bera tylko za kliniką dr Ficka. Odradzam wszystkim tą "świetną " klinikę a już na pewno dr Berę

Poleciłabym tego lekarza każdemu kto ma problemy w dziedzinie ortopedii. Ma troszkę hopla na temat zdrowego stylu życia i prawidłowej masy ciała swoich pacjentów - ale to podobno rutyna w Jego fachu :)

Poleciłabym tego lekarza każdemu kto ma problemy w dziedzinie ortopedii.

ja osobiście poleciłabym tego lekarza. Jego ocena mojego schorzenia była wytłumaczona mi dokładnie i możliwości leczenia.