Psycholog, psychodietetyk, terapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia.

Ukończyła Uniwiersytet Jagielloński, gdzie później obroniła także pracę doktorską. Aktualnie kształci się z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Katowicach.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w zakresie zmiany nawyków żywieniowych - w tym z osobami z nadwagą i otyłością. Często dodatkowymi obszarami, które pojawiają się wraz z tymi trudnościami są także zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju czy zaburzenia odżywiania.

Zwolennik jedzenia przyjemnego, sycącego, a jednocześnie zdrowego - duża wagę przywiązuje do tego jak i kiedy jedzą podopieczni, dopiero później co. Jedzenie emocjonalne oraz jedzenie pod wpływem stresu i napięcia to częste zjawiska w historiach pacjentów.

Dodatkowo pracuje także z osobami chorymi przewlekle - cukrzycą, chorobami serca czy chorobami pokarmowymi w zakresie adaptacji do licznych zmian w życiu i radzenia sobie z kryzysami zdrowotnymi. Redukcja odczuwania stresu, zrozumienie własnej emocjonalności i wprowadzenie zachowań zdrowotnych to częste cele w trakcie terapii.

Pracuje także jako adiunkt na Uniwersytecie Śląskim, prowadzi zajęcia z zakresu psychologii zdrowia oraz jako psycholog i psychodietetyk w Fundacji Zdrowego Życia, w której opieką otacza pacjentów z cukrzycą oraz z otyłością.

Pracuje stacjonarnie w gabinecie (terminarz) oraz online (kontakt indywidualny celem ustalenia terminu)

Pani dr Jagoda Różycka to wspaniały psycholog, ale też niezwykły człowiek. Pomogła mi przejść bardzo trudną dla mnie drogę po przebytej, wyniszczającej chorobie. Chorobie, której może nie widać na zewnątrz, natomiast która niszczy od środka ciało, duszę, z każdym dniem odbierając nam resztki nadziei. Przyszłam do jej gabinetu z poczuciem bólu, wstydu, nic nie znaczenia. Roczną terapię zakończyłam jako osoba silna, odpowiedzialnie podejmująca decyzje, umiejąca powiedzieć:NIE; jako osoba, która dokonała wielu pięknych zmian w swoim życiu i jest po prostu szczęśliwa.Zawsze będę Jej wdzięczna za ogromną empatię, zrozumienie, ciepło, wiedzę!!!, skuteczne narzędzia, jakimi dysponuje, pracując z pacjentem. Jest profesjonalistką, która umie dotrzeć do pacjenta. Dodam, że w czasie choroby poznałam wielu psychologów. Niestety, nie umieli mi pomóc.
Obecnie, wdrażam zaproponowany przez Panią Doktor plan zmiany nawyków żywieniowych. Czynię to bardzo rozważnie, ponieważ redukcja wagi to bardzo trudne przedsięwzięcie i można sobie zaszkodzić, kiedy czyni się to w sposób niezaplanowany i przypadkowy. Jeszcze raz dziękuję Pani Doktor.

Pani Jagoda jest fantastycznym specjalista, godnym polecania kazdemu kto chce kompleksowo podejsc do problemu z jakim sie obecnie zmaga. Jest niezwykle pozytywna i dodajaca otuchy osoba. I chyba to podkreslilabym najbardziej. Pomimo roznych emocji towarzyszacym rozmowa i czesto zlego nastawienia do problemu, po konsultacji zawsze czulam sie lepiej, i patrzylam na dane zagadnienie w inny sposob. Kazde polecone cwiczenie ma sens i powoli, niepozornie pozwala odkryc siebie z innej strony. Bardzo polecam ze wzgledu na profesjonalizm, ludzkie podejscie i kompleksowe ujmowanie problmu.

Będąc zupełnie szczera, uważam, że Pani Jagoda to świetny specjalista, a przy tym fantastyczny człowiek. Jest niesamowicie ciepłą i pogodną osobą, co sprawia, że kontakt z nią i spotkania, pomagają przezwyciężyć trudne doświadczenia i problemy, z którymi się przychodzi. Podczas spotkań widać profesjonalizm i kompetencje zawodowe. To, co mnie szczególnie urzekło, to przede wszystkim podejście pełne empatii. Z ręką na sercu polecam!