lek. med. Justyna Okupniaklek. med. Justyna Okupniak - zdjęcie profilowe

lek. med. Justyna Okupniak

Internista, Dietetyk

Ukończywszy studia medyczne, po kilku latach pracy z pacjentami zaczęłam zauważać jak wielką „lukę” w terapiach leczniczych stanowi brak odpowiedniej wiedzy na temat prawidłowego żywienia. Ten fakt sprawił, że zaczęłam bardziej interesować się tym zagadnieniem. Zamiłowanie do gotowania było dodatkowo mi w tym pomocne. Od kilku lat zgłębiam wiedzę o żywieniu człowieka w oparciu o dietetykę klasyczną oraz Tradycyjną Medycynę Chińską. Osobiście doświadczyłam pozytywnych skutków leczenia żywieniowego gdy farmakologia nie przynosiła rezultatów. W swojej praktyce staram się łączyć elementy medycyny klasycznej z alternatywną wierząc w jej pozytywne skutki. Dietetykę traktuję jako naukę o odpowiednim, indywidualnym dla każdego sposobie odżywiania się, który nie tylko ma na celu utrzymanie lub przywrócenie prawidłowej sylwetki ciała, ale także jako aspekt terapii żywieniowej w różnych schorzeniach, a przede wszystkim profilaktykę.

Fantastyczny lekarz. Patrzy na pacjenta całościowo. Mam do niej pełne zaufanie. Jest bardzo dociekliwa. Ponadto najpierw zawsze stosuje naturalne metody leczenia. Oby więcej takich lekarzy.