lekarz Karolina Zakutyńska-Kowalczyk

Internista, Kardiolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Studia medyczne ukończyłam w 2003 roku. W 2011 roku uzyskałam z wyróżnieniem Ministra Zdrowia tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2016 tytuł kardiologa. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego z wyszczególnieniem Sekcji Echokardiografii oraz European Association of Cardiovascular Imaging. Pracuję w Oddziale Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszaline.
W codziennej praktyce zajmuję się diagnostyką i leczeniem: nadciśnienia tętniczego, hiperlipidemii, zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca, choroby wieńcowej, kardiomiopatii (w tym uszkodzenie serca w trakcie leczenia onkologicznego). Oceniam stan układu sercowo- naczyniowego przed planowanymi zabiegami operacyjnymi. Regularnie uczestniczę w kursach i konferencjach naukowych.
W szczególności pasjonuję się echokardiografią, stale pogłębiając swoją wiedzę oraz umiejętności w szkoleniach organizowanych przez wiodące polskie ośrodki.

Lekarz który nie liczy czasu podczas wizyty. Po zapoznaniu sie z moim problem wykonal dokładne badania specjalistyczne a diagnozę przedstawił w sposób zrozumiały i cierpliwy. Co najważniejsze diagnoza trafiona czuję się dobrze.