www.allibalogun.pl

www.allibalogun.pl

Jestem absolwentem wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytet Medycznego. Rocznik 1997. Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Miejskim nr. 1 w Gliwicach. Po czym w poszukiwaniu oddziału chirurgicznego w 1999r. natrafiłem na Klinikę Chirurgii Przewodu Pokarmowego ŚUM w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Jako niespokojny duch w poszukiwaniu nowych wyzwań i doświadczeń w medycynie podjąłem dodatkową pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy Szpitalu Wielospecjalistyczny w Jaworznie oraz w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Gliwicach przez 4 lata. Od 2009r do dnia dzisiejszego z 2,5 letnią przerwą ponownie przyjmuję pacjentów w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej oraz Proktologicznej w Mekmed s.c. w Katowicach. W 2009 rozpocząłem podróż w dziedzinie medycyny estetycznej w Centrum Estetyki Ciała w Katowicach. W 2012 ukończyłem studia podyplomowe z kosmetologii dla lekarzy medycyny estetycznej w GWSH w Katowicach. Uczestniczyłem w wielu szkolenia i kursach krajowych i międzynarodowych z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej. Moje zainteresowanie w szczególności to konturowanie sylwetki ciała. Od 2010r. również pracuję jako chirurg dyżurny w Szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta na Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Klinicznym Ceglana w Katowicach.

Może wystarczy o mnie. Zapraszam.

Alex Alli-Balogun

Wykonywane zabiegi:

Zabiegi Dermatochirurgiczne
- Wycięcie zmiany skórnej (brodawka, włókniak, znamię skórne).
- Wycięcie zmiany w tkance podskórnej (kaszak, tłuszczak).
- W niektórych przypadkach konieczność wykonania badania histopatologicznego.

Zabiegi Chirurgiczne
- Operacje w zakresu chirurgii ogólnej
- Usunięcia guzków sutka, ginekomastii.
- Plastyka przepukliny pachwinowej, brzusznej.
- Abdominoplastyka.
- Usunięcie hemorroidów – chirurgiczne wycięcie
- Skleroterapia.

Zabiegi Laserowe
- Laserowe usunięcie zmian skórnych.
- Laserowe zamykanie naczynek ( twarzy, kończyn dolnych ).
- Laserowe usunięcie żylaków kończyn dolnych
- Peeling laserowy.
- Contour TRL – laserowy facelift
- Laser frakcyjny CO2 ( twarz, brzuch, blizny, przebarwienia, rozstępy ).

Estetyka Twarzy
- Chirurgiczne Nici liftingujące
- Wypełniacze ( kwas hialuronowy ). Twarz.
- Modelowanie i powiększenie ust.
- Sculptra.
- Botox ( zmarszczki, nadpotliwość, bóle migrenowe ).

Konturowanie Sylwetki Ciała
- Lipoliza laserowa.
- Autologiczny przesczep tłuszczu ( twarz, piersi ).
- Powiększenie piersi ( implanty).

Wykonywane badania:
- dermatoskopia,
- gastroskopia,
- koloskopia,
- rektoskopia,
- USG (piersi, narządów jamy brzusznej, Dopplerowskie naczyń kończyn dolnych oraz transrekalne),

Znajomość języków obcych:
Angielski, Francuski

Cudowny człowiek - lekarz. Profesjonalista i jednocześnie mega empatyczny, ze zdrową dawką humoru, skraca dystans lekarz-pacjent. Byłam 13.04.2023 na pierwszej wizycie (onkologiczna sprawa) pełna obaw i lęków, a podejście Pana doktora sprawiło, że wyszłam z gabinetu uskrzydlona, pełna optymizmu i wiary w powodzenie leczenia. Gorąco polecam Od dzisiaj to mój ulubiony Anioł

Od dzisiaj to mój ulubiony Anioł

Ok. 4 lata temu Pan dr usuwał mi połowę tarczycy w szpitalu na ul. Ceglanej (dla mnie świetna i profesjonalna opieka). Wszystkie konsultacje i badania omówił, był bardzo miły i uprzejmy. Z dużym poczuciem humoru. Po operacji (do miesiąca czasu) przeprowadził dodatkowe badania czy wszystko w porządku. Rana zszyta tak, że nie widać, iż było cokolwiek robione :). Bardzo polecam doktora Alexa :)

Pierwszy raz w życiu trafiłem na tak miłego, uprzejmego i profesjonalnego lekarza. Oprócz normalnych zaleceń i wskazówek odnośnie leczenia, dodatkowo na każde moje pytanie uzyskałem wyczerpującą odpowiedź. Podczas wizyty nie czułem się jak zwykły kolejny przypadek, lecz jakbym był wyjątkowy. Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Doktora :)

Profesjonalny, uczciwy, rzeczowy i bardzo uprzejmy. Szkoda, że tak mało takich lekarzy jest w Polsce.

Pierwszy raz Lekarz rozrysował mi narząd który ulegał rozpadzie i bardzo fajnie mi wszystko wytłumaczył. Chylę głowę za tak wspaniałe podejście oby było więcej takich uśmiechniętych i wspaniałych lekarzy.

Miałam szczęście że w moim życiu pojawił się Dr.Alex Balogun.Jest profesjonalistą przez duże P! Przeprowadził u mnie zabieg onkologiczny,był moim lekarzem prowadzącym.Na wszelkie pytania udzielał szczegółowych odpowiedzi.Podczas dalszego leczenia dał się poznać nie tylko jako wspaniały lekarz ale także jako bardzo ciepły,miły i sympatyczny człowiek. Swoim zachowaniem utwierdza pacjenta w tym że warto walczyć o swoje życie i zdrowie. Pomagając powrócić do zdrowia robi to rzetelnie z pełnym oddaniem i do samego końca. Z pozytywnym efektem. Gorąco polecam Dr. Alexa Alli-Baloguna! Ja natomiast bardzo serdecznie Panu dziękuję Doktorze! Za wszystko!!!!!!

Gdyby nie Pan, dzień 25 kwietnia w csk na Ligocie zakończyłby się dla naszej roziny tragedią. Dziękujemy za poświęcenie i uratowanie drogiego nam życia doktorze Balogun.

Miałam robiony u pana Dr zabieg usunięcia laserowo włókniaków z twarzy Jestem bardzo zadowolona z efektów poza tym pan Dr bardzo uprzejmy wszystko bardzo dokładnie wytłumaczył bardzo serdecznie polecam jego Specjalistyczna Praktykę Lekarską w Katowicach