lek. med. Piotr Zabul

Ginekolog położnik, Ginekolog

W 13 tygodniu ciąży wybrałam doktora Piotra Zabula na mojego lekarza prowadzącego. Wizyty przyjmował w prywatnej praktyce w Gdańsku. Doktor był bardzo profesjonalny, konkretny. Można też go lubić za poczucie humoru, które jednak nie przeszkadza mu błyskawicznie przejść do konkretów, gdy okazuje się, że coś może dziać się "nie tak". Byłaby to bardzo pozytywna opinia gdyby na tym się skończyło. Niestety, byłam zmuszona przebywać dość długo w szpitalu przed rozwiązaniem, i tam poznałam drugie oblicze Pana Piotra. W szpitalu potrafi potraktować swoją pacjentkę bardzo przedmiotowo, zdarza mu się być aroganckim, nieprzyjemnym. Mówię o pobycie w szpitalu nie o porodzie przy którym ten Pan nie był. Na pytania odpowiada zdawkowo, zdarza mu się niepotrzebnie straszyć pacjentki i czasem wykazuje się brakiem jakiejkolwiek empatii (to akurat opinia też innej jego pacjentki z prywatnych wizyt która też musiała więcej czasu spędzić w szpitalu). Nie tego oczekiwałam po miłym profesjonalnym lekarzu z prywatnej praktyki - moim prowadzącym.

Raczej nie piszę opinii, ale po zastanowieniu zdecydowałam się ostrzec inne Panie.

Trafiłam do dra Piotra w marcu 2015 r. w 8 tygodniu ciąży po wizycie-pomyłce u innego ginekologa. Niestety Pan Doktor stwierdził obumarcie ciąży. Potwierdził to jeszcze na usg w szpitalu. Przy przekazywaniu złych wiadomości był delikatny, ale niczego przede mną nie ukrywał. Niedługo później zaszłam w kolejną ciążę, od początku prowadzoną u Pana Doktora. Mimo mojej poważnej choroby i licznych komplikacji, Pan Doktor walczył o każdy tydzień ciąży i wspierał mnie w chwilach załamania (a trochę tego było!). Podczas badań dbał o przyjazną atmosferę, szczegółowo wyjaśniał, co widzi na usg oraz dlaczego zleca określone leki lub dodatkowe badania i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Pan Doktor sprawiał, że czułam się bezpiecznie. Skupiał się na ciąży, ale dbał również o mój ogólny stan zdrowia tak, by nie zaostrzyć choroby jelita. Osobiście założył mi szew na szyjce macicy, a podczas dwóch ostatnich tygodni przed rozwiązaniem, które spędziłam w szpitalu, czuwał nad nami i rozwiewał moje wątpliwości. Gdy tuż po tym jak urodziłam synka przyszedł na porodówkę, jego oczy i uśmiechnięta buzia same za siebie mówiły, że bardzo się zaangażował w prowadzenie tej ciąży i włożył w to dużo serca. Przez całą ciążę dbał o mój stan psychiczny (a w razie potrzeby również mojego męża). Kiedy po porodzie pojawiły się komplikacje, Pan Doktor (nieinformowany przeze mnie) przyszedł, by mnie uspokoić i jeszcze raz wszystko mi wyjaśnił. I rzecz dla mnie najważniejsza, świadcząca o profesjonalizmie Pana Doktora: w razie wątpliwości szukał dodatkowych informacji, alternatywnych sposobów postępowania tak, by przepisywane leki nie szkodziły ani mi ani maluszkowi. Zdecydowanie polecam prowadzenie ciąży u Pana Doktora, bo wiem, że w przypadku wystąpienia komplikacji się nie wystraszy, ale będzie szukał optymalnych rozwiązań. Panie Doktorze, dziękujemy:-) Hania, Marek i Michałek

Bardzo fajny lekarz, wszystko dokładnie tłumaczy na wizycie i rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków. U mnie prowadzi juz druga ciaze i jestem b zadowolona. Polecam

Jestem od niedawna pacjentka dr Zabula, ale jestem zadowolona miły uprzejmy wytłumaczy wszystko, poświeci tyle czasu ile trzeba. Poleciła mi go szwagierka i nie żałuje ze się do niego zapisalam.

Jestem pacjentką doktora P. Zabula i jestem bardzo zadowolona z Jego opieki. Leżałam dwukrotnie na oddziale szpitala na Zaspie, byłam operowana przez pana doktora. Jest bardzo cierpliwy i dokładnie wszystko tłumaczy, potrafi swoim poczuciem humoru rozładować stresujące sytuacje, umie przekazać swoją wiedzę pacjentowi w zrozumiały sposób. Polecam !

Wciąż poszukujesz "Ginekolog położnik Gdańsk"?

Maciej Boćkowski

Klif-Med
Gdynia, ul. Wrocławska 63

MEDOKIN
ZWM 12
Szpital św. Wojciecha
al. Jana Pawła II 50
Gdańsk
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "STAR*MED"
Piecewska 25/6

al. marsz. Piłsudskiego 30