dr Lucyna Sobiło-Pawlik

Diabetolog

3,9

Nie rozumiem skąd tyle nieprzychylnych komentarzy. Pani doktor leczyła cukrzycę ciążową u mojej żony. Od początku była bardzo sympatyczna, uśmiechnięta, dokładnie wytłumaczyła na czym choroba polega i jak należy ją leczyć, poświęciła żonie dużo czasu. Po zastosowaniu dobranej przez Panią doktor diety już od pierwszego dnia żona dużo lepiej się czuła a glukometr zaczął pokazywać prawidłowe cukry. Na każdej wizycie doktor dokładnie wypytywała o kontrolę cukrów, ketonów a także wizyty u endokrynologa i ginekologa (czy wyniki badań sa prawidłowe, jaka jest masa dziecka). Dzięki wiedzy i kompetencji Pani doktor cały okres ciąży żona miała prawidłowe cukry bez stosowania insuliny, urodziła zdrową córeczkę, badanie kontrolne 3 miesiące po porodzie wykazało, że żona równiez jest zdrowa (nie ma cukrzycy) a ponadto warto dodać, że w ciągu 9 miesięcy schudła prawie 20kg (porównując z wagą sprzed ciąży). Jeśli miałbym polecać diabetologa w Toruniu to właśnie doktor Sobiło-Pawlik.

Pani Doktor prowadzi moją cukrzycę ciążową i mogę z całym sercem polecić ją jako lekarza prowadzącego, gdyż jest to osoba, która poświęca pacjentce dużo czasu. Zawsze prowadzi szeroki wywiad i kontroluje wszystkie parametry z dokładnością i zaangażowaniem. Kobieta w ciąży czuje się bezpiecznie i ma komfort, że jej choroba jest prowadzona i kontrolowana we właściwy sposób. Pani Doktor również zawsze służy pomocą i odpowiednim pokierowaniem gdy pacjentka tego wymaga, czego czego jestem przykładem, gdy Pani Doktor zauważyła moje problemy z nogą. Jak dla mnie pełen profesjonalizm.

Znakomity lekarz. Dzięki trafnej diagnozie i szybkiej decyzji uratowała życie mojej Żonie. Będę Jej wdzięczny do końca życia

Dziękuję Pani Doktor za najwyższej klasy opiekę diabetologiczną oraz kompleksowe, serdeczne wsparcie w leczeniu cukrzycy, również ciążowej. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, precyzyjnemu doborowi dawek insuliny oraz indywidualnemu podejściu do pacjenta, miałam wyrównaną cukrzycę i urodziłam zdrowe dzieci.

Jestem bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia leczenia. Mila, sympatyczna, wszystko dokladnie wyjasnia.

Pani doktor prowadzi moją....3 ciąże. Niestety również obciążoną cukrzycą ciążową. Za każdym razem skrupulatnie informuje o prowadzeniu diety i stosowaniu insuliny. Nie jest może osobom przyjmującą pacjenta z otwartymi rękami ale ...przecież nie po to do niej chodzę. Na swój sposób jest uprzejma, z dystansem. I co ważne!!! Można się z Nią skontaktować telefonicznie, udzieli porady, uspokoi. Polecam Ją kobietom z cukrzycom ciążową.

Pani potraktowała mnie nieuprzejmie. Nie dała możliwości zadania pytań, twierdząc, że sama będzie prowadziła rozmowę. Nie dowiedziałam się tego co mnie nurtowało. Tłumaczenie choroby i sposobu leczenia bez zastrzeżeń. Zrozumiale i jasno. Jednak ogromny dystans od samego początku powoduje niechęć. Oczekiwanie na wizytę prywatną ponad godzinę, co też jest minusem. Wizytę ogólnie oceniam na średnim poziomie.

zacznę od spraw mniej ważnych dla chorego, aczkolwiek również istotnych: pani "doktor" jest bardzo nieuprzejma, wchodząc do poradni nawet nie raczy powiedzieć do osób siedzących na korytarzu, w tym także i swoich pacjentek: "dzień dobry". Pracuje w przyszpitalnej poradni w Toruniu oraz "zajmuje" się pacjentkami chorymi na cukrzycę na oddziale patologii ciąży. Tam też dowiedziałam się, iż mogę wziąć udział w "programie" dla osób chorych na cukrzycę, iż zostanie mi pobrana krew. Okazuje się, że krew pobierana jest 3krotnie, a pani doktor nawet nie informuje, że badania te potrzebne są dla niej osobiście do jej habilitacji. Taką informację powinna udzielić pacjentkom!
Mam również watpliwości co do jej kompetencji lekarza. Nie radzi pacjentkom jak powinny się odżywiać - wszystkiego dowiedziałam się z internetu i sama wyszukałam sobie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, sama doszłam do tego, jakich produktów nie powinno się łączyć - pani doktor nawet o tym nie raczyła napomknąć. Posługuje się bardzo biedną tabelką z wykazem wymienników dla diabetyków - w internecie jest masa informacji na ten temat - mogłaby się bardziej postarać przygotowując takie informacje dla swoich pacjentek jeśli zależy jej na ich zdrowiu, oraz na zdrowiu ich nienarodzonych jeszcze dzieci. Lekarz kompletnie bez powołania, mam wrażenie, że jakiś nieszczęśliwy, wypalony zawodowo. To smutne, że mamy takich kiepskich lekarzy i sami musimy szukać informacji w internecie, żeby się zdrowo odżywiać jako kobiety borykające się z cukrzycą ciężarnych.

Lęczyłam sie na cukrzycę 5 lat, dopiero Pani doktor dobrała mi właściwe leki-mam zmniejszoną dawke insuliny trzykrotnie.Czuję się wspaniale- dziękuję Pani.

Wizyta u tego lekarza była najgorszą wizytą w moim życiu. Pani Sobiło potraktowała mnie w sposób bardzo niegrzeczny, chamsko wytykając wszelkie możliwe błędy dietetyczne, nie zważając na fakt, że pierwszy raz w życiu zmagam się z cukrzycą i wielu rzeczy nie jestem jeszcze świadoma. Zamiast więc w rzeczowy sposób wytłumaczyć, na co powinnam zwracać szczególną uwagę i jakie mogą być konsekwencje ewentualnych błędów, zostałam potraktowana jak małe dziecko, na które można nakrzyczeć. Przeżyłam totalny szok. Nie mówiąc już o tym, że wmawiała mi, ze o wielu rzeczach wspominała na pierwszej wizycie, co w ogóle nie miało miejsca, a swoją wiedzę o cukrzycy zaczerpnęłam głównie z książek i zagranicznych stron internetowych. Gdyby nie te źródła, kompletnie nie wiedziałabym, jak postępować.

Zdecydowanie nie polecam tego lekarza. Ważna jest nie tylko wiedza medyczna, ale także umiejętność jej przekazania i empatyczne podejście do pacjenta, czego tej lekarce zdecydowanie brakuje.