lekarz Łukasz Litwa

1,6
1,5

Lekarz z podejściem lekceważącym, rzucający bardzo nieprzyjemne "żarciki". Słaba kompetencja i beznadziejne podejście do pacjenta.

Moja córka lat 33 trafiła na sor w szpitalu Żeromskiego w nocy 9 stycznia z bardzo silnym bólem z prawej strony klatki piersiowej, nasilającym się przy oddychaniu. Bardzo nieprzyjemny i niegrzeczny w zachowaniu lekarz, zlekceważył objawy. Napisał karcie informacyjnej że nie wymaga obserwacji i hospitalizacji. Napisał że osłuchowo szmery pęcherzykowe w płucach. Kazał się udać do lekarza pierwszego kontaktu celem dalszej diagnostyki. Na drugi dzień córka trafiła do Szpitala Jana Pawła z ostrą zakrzepicą płuc i zawałem płuca. Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego. Cud że żyje. Wystarczyło zrobić ...

Wystarczyło zrobić tomograf . Odradzam tego człowieka, bo nie nazwę go lekarzem. Brak empatii i zwykłego człowieczeństwa

i syn. Grubiański, arogancki, bezczelny i przemądrzały. Zspomnial,ze jest dla pacjentow a nie dla siebie. Wstyd za tskie zachowanie. W wypisie wykaz badań ,które lekarz wykonał, szkoda ,ze nawet mnie nie dotknął a w opisie zalecił leki , ktorych nawet nie przepisał.Sprawa zostanie zgłoszona do izby, ten człowiek nie powinien leczyc i jeszcze kierować tak poważnym oddzialem, wstyd dla calego szpitala

Zglosilam sie na SOR do szpitala im. Zeromskiego z urazem barku i mialam pecha gdyz trafilam na lekarza Lukasza Litwe. Pan ten oburzyl sie ze wogole zglosilam sie na oddzial SOR, bo on jest tutaj od ratowania zycia. Dostalam skierowanie do ortopedy, na prosbe o skierowanie na rentgen uslaszalam ze go nie dostane, bo on mi go nie wystawi. Gdy dostalam od lekarza rodzinnego skierowanie to zdjecie wykazalo ze mam przemieszczenie w stawie barkowym i potrzebna jest interwencja specjalisty. Podsumowujac nie jestem pewna czy ten Pan jest w stanie komukolwiek uratowac zycie, ale na pewno nie zna podstawowych zasad dzialania SOR: Szpitalny oddział ratunkowy (SOR) to jednostka systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM), która udziela pomocy pacjentowi w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Wydaje sie ze przemieszczenie w stawie barkowym i ograniczona zdolnosc ruchowa to nie jest objaw zdrowy i gdyby ten Pan mial choc troche empatii oraz checi to mogl mi udzielic pomocy. To wstyd ze ten lekarz jest Kierownikiem SOR w w/w szpitalu, gdyz rzutuje to na opinie o szpitalu. Zreszta panie z recepcji i triazu tez niezbyt empatyczne widocznie biora przyklad z szefa. Nie polecam tego oddzialu SOR.

Doktor Łukasz Litwa, to lekarz raczej nie z powołania. To co mnie dziś spotkało na SORze przechodzi ludzkie pojęcie. Przyjechałem z zaburzeniami rytmu serca, liczne dodatki, które czułem w klatce piersiowej. EKG potw. Że coś jest nie tak. Pech chciał, że test na covid wyszedł pozytywny. Pan doktor w furii, jak się dowiedział, że jestem niezaszczepiony, wpadł na salę i prawie wykrzyczał, że on mnie nie będzie leczył bo jestem nieszczepiony. On mnie już teraz wypisuje do domu!!! Mało tego, wpisał mi na karcie, że mnie osłuchał, czego nie zrobił!!! Nawet nie zbliżył się do łóżka. Dyscyplinarka w każdej normalnej firmie jest za takie zachowanie. Zresztą zobaczymy co RPP na to...

Żeby być lekarzem przede wszystkim należy mieć empatię oraz wiedzę Szanowny Pan lek. na pewno tymi walorami nie został obdarzony .

Podziękowanie za bezinteresowną pomoc i właściwe podejście. Pan doktor Łukasz Litwa po zbadaniu i uzgodnieniu postępowania w dalszym leczeniu wykazał się "ludzkim" podejściem do pacjentki (mojej teściowej) i do rodziny. Dzięki jego interwencji leczenie i diagnostyka rozpoczęła się natychmiast od rana następnego dnia. Dziękuję w imieniu Teściowej i rodziny.

Lekarz bez serca,bez powołania,biedny mały człowiek, bardzo niekompetentny, lubiący gwiazdorzyc a nie leczyc.Wspólczuje jemu i jemu pacjentom. Dorota Beers

Dorota Beers