lekarz Marcin Łyżwa

3,2
3,3

Szanowna Pani Marzeno Pani ocena sytuacji natomiast jest bardzo krzywdząca i, niestety, niezgodna z prawdą. Przypomnę, że przyszła Pani do mnie już z istniejącą dużą zmianą w okolicy zatoki szczękowej przy szóstce górnej. Do wyboru mieliśmy jej usunięcie, albo leczenie kanałowe. Próbowałem ją ratować. Mamy mikroskop zabiegowy i najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego. Nie zawsze się udaje. W medycynie nie ma nic na 100%. Nie popełniłem żadnego błędu. Ratuję takie zęby, choć moi koledzy często spisują je na straty i mam udokumentowane 60-70 % sukcesu w takich sytuacjach. Gdybym wiedział, ...

Szanowna Pani Marzeno

Pani ocena sytuacji natomiast jest bardzo krzywdząca i, niestety, niezgodna z prawdą. Przypomnę, że przyszła Pani do mnie już z istniejącą dużą zmianą w okolicy zatoki szczękowej przy szóstce górnej. Do wyboru mieliśmy jej usunięcie, albo leczenie kanałowe. Próbowałem ją ratować. Mamy mikroskop zabiegowy i najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego. Nie zawsze się udaje. W medycynie nie ma nic na 100%. Nie popełniłem żadnego błędu. Ratuję takie zęby, choć moi koledzy często spisują je na straty i mam udokumentowane 60-70 % sukcesu w takich sytuacjach. Gdybym wiedział, że tak mi się Pani "odwdzięczy", usunąłby Pani go bez wahania.

Jeśli chodzi o drugą szóstkę, to miała Pani niewypełniony przedni kanał. Znalazłem go i dodatkowo znalazłem jeszcze czwarty kanał. Oba wypełniłem prawidłowo. Gdybym tego nie zrobił, to powstała by taka sama zmiana jak po drugiej stronie. Nie spiłowywałem zęba. Zrobiłem korektę, żeby właśnie uchronić go przed złamaniem. On po prostu był bardzo zniszczony. Pani nagryzła coś twardego i pękła ścianka zęba, co się często zdarza przy zębach leczonych kanałowo. Nie odesłałem Pani do innego lekarza, a Pani sama podpisała zgodę na leczenie. W jednym z punktów tej zgody jest właśnie opisane powikłanie czyli pęknięcie zęba lub korzenia w trakcie leczenia kanałowego. Lekarz nie może odpowiadać za to, że pacjent nagryzie coś twardego i złamie ściankę zęba.

Proszę mi wierzyć, że ostatnim moim wyborem jest usunięcie zęba. Zawsze staram się, oczywiście za zgodą pacjenta, ratować ząb, choć czasem szanse powodzenia są niewielkie. Nie zawsze to wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli, ale nigdy nie działam na szkodę pacjenta.

Z poważaniem,
Marcin Łyżwa

Pan Doktor Marcin Łyżwa wyleczył mi zęba kanałowo, który był trudny, ponieważ jeden kanał odchodził od drugiego i miały to samo ujście, nie wiem jak to się fachowo nazywa, w każdym razie Pan Doktor zrobił to dobrze i profesjonalnie, jestem zadowolona. Poza tym miałam też usuwaną chirurgicznie ósemkę - zero bólu, 10 sekund i po wszystkim. Pan Doktor dokładnie tłumaczy, w czasie zabiegu mówi co robi. Zero komplikacji. Wybieram się też z drugą ósemką, bo wiem, że można zaufać. Polecam wszystkim, pełen profesjonalizm i doświadczenie.

Dr Łyżwa jest lekarzem godnym zaufania. Wyleczył mi trudnego zęba, choć łatwiej byłoby go usunąć (w innym miejscu tak zrobiono kilka lat wcześniej w podobnej sytuacji). Jest dość małomówny, ale profesjonalny - a na tym nam - pacjentom - najbardziej zależy. Jest lekarzem od spraw trudnych, a czasem beznadziejnych, ale podejmuje próby i za to dziękuję!!!

Jeden z najlepszych stomatologów, jakich znam. Specjalizuje się się w leczeniu kanałowym....zawsze tłumaczy, zawsze BEZ bólu. Pasjonat swojego zawodu. Takich lekarzy nam potrzeba.

Zgadzam z się z Panią Agatą nie potrafi przyznać się do błędów ,które popełnia w leczeniu zębów. Dentysta, który mi zaszkodził a konsekwencją mojego zaufania do dr Łyżwy jest utrata dwóch zębów.Nie polecam.

Nie podzielam opinii poprzedników. Niedokładny, drogi, nie potrafi przyznać się do błędu. Jestem zawiedziona i proponuję zastanowić się przed leczeniem zębów u Pana doktora Łyżwy...